Матеріал уроку сприяє формуванню у дітей уміння працювати з папером, використовуючи при цьому необхідні інструменти і приладдя; удосконаленню навиків роботи з ножицями і клеєм; спрямований на розвиток творчих здібностей, уваги, уяви, комунікативних навичок ( уміння слухати, чути і розуміти, домовлятися); на виховання охайності, стриманості, почуття прекрасного, бережного ставлення до природи. Зміст уроку розрахований на 2 години.
Тема. Прикраси з паперу. Оздоблення виробів із паперу. Послідовність дій
під час виготовлення прикрас із паперу. Способи з’єднання окремих
частин виробів.
Практична робота: виготовлення ялинкових іграшок із паперу.
Мета: формувати у дітей уміння працювати з папером, використовуючи при
цьому необхідні інструменти і приладдя; удосконалювати навики
роботи з ножицями і клеєм;
розвивати творчі здібності, увагу, уяву, комунікативні навички ( уміння
слухати, чути і розуміти, домовлятися);
виховувати охайність, стриманість, почуття прекрасного, бережне
ставлення до природи
Обладнання: макет ялинки висотою 50 – 80 см, кольоровий папір, ножиці,
клей,яєчна шкарлупа, акварельні фарби, іграшкові Дід Мороз
та Снігуронька.
Хід заняття
І Організаційний момент
ІІ Актуалізація знань
Відгадайте загадку
Висока до самої стелі –
Зелена, струнка, чепурна.
Один раз на рік до оселі
Приходить кожен рік вона. (Новорічна ялинка)
Наближається Новий рік – улюблене дитяче свято.
А без чого ми не уявляємо Новорічного свята? ( Без ялинки)
Чи багато треба ялинок, щоб на свято ними прикрасити оселю?
Де діваються ялинки після свята?
Це добре чи погано?
Подивіться на ялинку. Чи подобається вона вам?
А чого на ній не вистачає?
ІІІ Усвідомлення нового
Букви переплутались. Переставте їх так, щоб можна було
прочитати назву ялинкової прикраси.
б у л ь к а р у і р з к а
х о г р і х т а л і р и к
щ и д о к г і л я р д а н
У нас вийшов довгий ланцюжок. Ним ми прикрасимо нашу класну кімнату.
А у сніг не провалюються. ( Лижі)
Новорічний …(Карнавал)
А на п’яте окремо. ( Рукавиця)
В Новий рік завезли в магазин.
Здогадайтесь, діти, то що це?
Екзотичний смачний ( апельсин, мандарин)
Росте вона додолу головою,
А тільки сонечко засяє –
Вона заплаче і розтане. ( Бурулька)
Завдання: відгадай слово за його ознакою.
Завдання: проявіть кмітливість, розгадайте кросворд.
|
1 К |
|
|
|
|
|
|
|
||||
2 |
|
А |
|
|
|
|
||||||
3 |
|
|
|
З |
|
|
||||||
4 |
|
|
|
|
К |
|
|
|
|
|
||
5 |
|
|
|
|
А |
|
|
|
|
|
||
6 |
|
|
|
Р |
|
|
|
|
||||
Вправа « Виправ помилку у віршованих рядках».
В конурах та будках. ( Не качки, а собаки)
Виходять носороги. ( Не носороги, а ведмеді)
Для цього є плетена корзина. ( Вірно)
Дітям дасть орел степовий. ( Не орел, а корова)
Щодня говорить « Молодець!» ( Не за двійку, а за дванадцяту).
На сосні голки.( не червоні, а зелені)
Має колір білий, білий ( Не білий, а червоний)
Завжди пальму прикрашаємо. ( Не пальму, а ялинку)
Настав час і Діду Морозу зайняти своє місце біля ялинки. ( Учитель виставляє іграшкового Діда Мороза)
Завдання: прочитати телеграму Діда Мороза, використовуючи стрілки. Кожна стрілка – це окреме слово. Треба вписати тільки ті букви, на які вказує напрямок стрілки.
В |
Л |
К |
Н |
Ю |
Р |
! |
І |
Ю |
З |
О |
М |
О |
М |
Т |
А |
Б |
В |
И |
К |
О |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Відповідь: « Вітаю з Новим роком!»
ІV Рефлексія
V Підсумок заняття
- Що ми робили сьогодні на уроці?
- Чи хотіли б ви прикрасити такими іграшками ялинку вдома?
- Подобається вам наша ялинка?
Нехай вона і не жива, але ми з вами зуміли врятувати одне деревце від
знищення.
- А зараз поділіться своїми враженнями від уроку.