БЕРДЯНСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №2
БЕРДЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
План - конспект уроку з всесвітньої історії у 6 класі.
Тема: " Природні умови Італії та виникнення міста Риму.".
Розробив:
учитель вищої категорії,
«старший учитель»,
магістр історичних дисциплін
Нікуліна Ю. І.
Бердянськ - 2019
Тема. Природні умови Італії та виникнення міста Риму.
Мета:
1. навчальна: ознайомитись з особливостями природно – географічних умов Апеннінського півострова, історією виникнення м. Риму, народами Стародавньої Італії (етрусками), класовим суспільством та царським періодом; інформаційна - розвивати навички роботи із засобами масової інформації, застосовувати отримані знання на практиці; комунікативно - мовна - продовжити формування уміння чітко і лаконічно висловлювати свої думки, слухати інших і бути толерантним; просторова - вчитися на помилках минулих поколінь, уміти використовувати на практиці досвід минулих поколінь;
2.розвивати вміння характеризувати історичні події у часі, вміння працювати з історичною картою, виявляти взаємовплив природно – кліматичних умов життя і способів господарської діяльності стародавніх римлян; розвивати уміння висловлювати власну думку, робити висновки, систематизувати і аналізувати матеріал, встановлювати причинно – наслідкові зв'язки; продовжити формування навичок самостійної пошукової діяльності (самоосвіти і саморозвитку); формувати і розвивати навички збереження здоров'я;
3.розвивати інтерес до історії Риму, розвитку римської цивілізації; сприяти розвитку ораторського мистецтва, поважати традиції інших народів, бути гуманними і толерантними, виховувати патріотичні почуття до вивчення історії та традицій власного народу.
Очікувані результати:
Учні зможуть:
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Основні поняття: плебеї, патриції, сенат.
Обладнання: атлас, карта Стародавнього Риму, ілюстрації етрусків та
« Вічного міста».
Міжпредметні зв’язки: географія, правознавство, зарубіжна література.
Методи: бесіда, дискусія, "мозковий штурм", "незавершене речення", «дерево рішень».
Джерела та література: Бандровський А.Г. Всесвітня історія. Історія України : підруч. Для 6 – го класу. Київ: Генеза, 2014. – 272с. : іл., карти.
Хід уроку.
І . Актуалізація опорних знань.
Слово вчителя.
Давайте пригадаємо природно – географічні умови Стародавньої Греції. Чи були вони сприятливі для проживання на цій території людини?
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
Порівняльна характеристика природно – географічних умов Стародавньої Греції та Риму.
|
Стародавня Греція |
Спільне |
Відмінне |
|
|
|
|
|
Стародавній Рим |
|
|
Історичні області Італії
![]()
![]()
Італія
Етрурія Апулія
Кампанія Лацій
Висновки («дерево рішень»)
![]()
![]()
![]()
![]()
Населення Апеннінського півострова
Іллірійці галли італіки етруски греки
Слово вчителя.
Учитель, використовуючи схему характеризує державне управління Стародавнього Риму за часів правління царів (рексів).
![]()
![]()
Органи управління
Народні збори цар (рекс) Сенат
ІІІ. Рефлексія.
Продовжіть речення:
«Я знаю, що…»
«Я знаю, навіщо…»
«Я знаю, коли…»
ІV. Д/З.