Урок 8 |
2 клас |
Дата _______________ |
Тема: Пристрої для роботи з відео й зображеннями
Мета:
навчальна: ознайомити з пристроями для створення та опрацювання графічних зображень;
розвивальна: розвивати пам’ять, спостережливість, мовлення;
виховна: виховувати здатність орієнтуватися в інформаційному просторі.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.
Обладнання та наочність: комп’ютери, картинки, скринька.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Ось і дзвоник дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо
І урок розпочинаймо!
ІІ. Актуалізація опорних знань
Логічна розминка
Братові 8 років, а сестрі — 4 роки. Скільки років буде братові, коли сестрі виповниться 9 років?
Відповідь: 13 років.
Пара коней пробігла 12 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь? Відповідь: 12 км.
На груші росло 20 грушок, а на вербі - на 10 грушок менше. Скільки грушок росло на вербі? Відповідь: Жодної.
Що буде з білим рушником, якщо його намочити в Чорному морі? Відповідь: рушник стане мокрим.
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Сьогодні ми пригадаємо, що ж нам допомагає створювати та опрацьовувати зображення.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Відгадайте загадки і ребуси. Після відповіді дітям показують зображення пристрою.
ноутбук
Ноутбук — портативний персональний комп'ютер, в корпусі якого об'єднані типові компоненти ПК, включаючи дисплей, клавіатуру і вказівний пристрій (звичайно сенсорна панель або тачпад), а також акумуляторні батареї.
нетбук
Нетбук (англ. netbook) — невеликий мобільний комп'ютер (ноутбук), основне призначення котрого полягає в доступі до Інтернету та роботі з офісними програмами.
Сніг зимою, сонце літом,
Поле, що чарує цвітом –
Все на чіп він зберігає –
Дуже добру пам’ять має! (Фотокамера)
Фотокамера — прилад для фіксації зображень матеріальних об'єктів за допомогою світла на спеціальному носії (зазвичай фотоплівці або у формі комп'ютерного файлу на електронній карті пам'яті).
Є в нім Інтернет мобільний,
Ігри, музика та фільми.
Цей сучасний телефон
Називається… (Смартфон)
Смартфон - це мобільний телефон з найпотужнішою операційною системою, в якій користувач може встановлювати програми, працювати з декількома додатками відразу, робити практично все, що і на комп'ютері, тільки в дещо менших обсягах.
Хоч маленький, прямокутний,
Та потужний, мов комп'ютер!
Є в нім ігри, Інтернет…
Зветься пристрій цей… (Планшет)
Планшет – це плаский переносний комп’ютер, у якому екран реагує на дотик, і таким чином людина керує комп’ютером (без клавіатури).
Вміє множити, ділити,
Вікна можна тут відкрити.
Якщо вміло працювати –
Може він в пригоді стати. (Комп'ютер)
Комп'ютер (від англ. computer - "обчислювач") - це електронна обчислювальна машина (ЕОМ), головним призначенням якої є передача, обробка та зберігання інформації.
Ось я кнопку натискаю
І папір вже заправляю.
Він друкує без зупинки
Вірші, пісні і картинки
І швидкий він, наче спринтер
Відгадайте, що це ...(Принтер)
Принтер — друкувальний пристрій, що підключається до комп'ютера і має змогу друкувати текстову та іншу графічну інформацію на папері.
Він нічого не друкує,
І не пише, й не малює.
Може він малюнки вмить
У комп’ютер розмістить. (Сканер)
Сканер — це пристрій введення, за допомогою якого будь-яка графічна інформація (фотографії, текст та малюнки), перетворюється у електронний варіант, який можливо зберегти у вигляді файлів різних типів, а саме як зображення (JPEG, TIF) та документ (PDF, DOC, DOCS).
Окрім тих пристроїв, що ви відгадали ще існують і такі:
Графічний планшет - це пристрій для введення малюнків від руки безпосередньо в комп'ютер. Складається з пера і плаского планшету, чутливого до натискання або близькості пера.
Веб-ка́мера — цифрова відео- чи фотокамера, яка має можливість в реальному часі фіксувати зображення, призначені для подальшої передачі по мережі Інтернет
Відеокамера — електронний кінознімальний апарат, пристрій для отримання відео.
Моноблок - це комп'ютер, який виконаний в одному корпусі.
V. Засвоєння нових знань
Розгадайте філворд. Знайдіть такі слова: планшет, моноблок, сканер, принтер, відеокамера, нетбук, смартфон, фотокамера, ноутбук.
В |
І |
Д |
Е |
П |
Л |
А |
Н |
Т |
С |
П |
Р |
О |
Р |
Т |
Е |
Ш |
Ь |
К |
С |
И |
К |
Д |
Н |
О |
Б |
Л |
А |
Р |
Н |
А |
М |
О |
Ж |
К |
О |
Н |
Е |
Т |
М |
Е |
Р |
А |
Ю |
Н |
Е |
У |
Т |
Б |
У |
К |
Р |
Е |
О |
Р |
О |
С |
Ч |
Я |
Ф |
А |
М |
Ф |
Н |
Н |
Ф |
О |
Т |
О |
К |
А |
Т |
Е |
Т |
Б |
У |
К |
С |
М |
А |
Р |
Фізкультхвилинка
Раз! Два! Час вставати:
Будемо відпочивати.
Три! Чотири! Присідаймо,
Швидко втому проганяймо.
П’ять! Шість! Засміялись,
Кілька раз понахилялись.
Зайчик сонячний до нас
Завітав у вільний час.
Будем бігати, стрибати,
Щоб нам зайчика впіймати.
Прудко зайчик утікає
І промінчиками грає.
Сім! Вісім! Час настав
Повернутись нам до справ.
VІ. Формування вмінь та навичок
Робота за комп’ютером
Відгадайте загадку і дізнаєтеся кого ми будемо малювати на уроці.
Кулі снігові катаю
Та докупоньки складаю.
Капелюх – відро стареньке,
Ніс морквяний, червоненький…
Вийде білий чоловік.
Як він зветься? (Сніговик)
1. Подивіться на зображення і скажіть, які інструменти використали для створення зображення? (Тулуб – інструмент Овал. Руки – інструмент Лінія. Ніс – інструмент Багатокутник. Рот – інструмент Розпилювач. Шапка - інструмент Багатокутник. Мітла – інструмент Пензлик, Олівець. Гудзики - інструмент Розпилювач. Очі - інструмент Овал. Сніжинки – інструмент Лінія).
2. Як відкрити графічний редактор Paint? (Пуск – Усі програми – Стандартні – Paint).
Запустіть графічний редактор Paint.
3. Намалюйте і розфарбуйте малюнок.
4. Збережіть файл з малюнком в вашій папці.
6. Завершіть роботу з графічним редактором Paint.
Практична робота за комп’ютерами.
Релаксація
Раз, два –
Рівно голова!
Три, чотири, п’ять –
Нумо очі закривать!
Шість, сім –
Розплющують очки всі!
На вісім знов позакривали,
Міцненько так їх потримали
Та й все спочатку розпочали.
П’ять разів отак зробили,
За комп’ютер знову сіли.
VII. Підбиття підсумків уроку
Гра «Чарівна скринька»
У скринці є зображення з пристроями для створення і опрацювання зображень. По черзі виймаєте картинку з коробки і відповідаєте для чого потрібний цей пристрій.