Урок 12 |
2 клас |
Дата _______________ |
Тема: Навколишні об’єкти
Мета:
навчальна: формувати уявлення про поняття «об’єкт», властивості об’єкта та значення властивостей; формувати вміння міркувати за аналогією, пояснювати й узагальнювати сприйняте;
розвивальна: розвивати мислення, уміння розв’язувати проблемні ситуації;
виховна: виховувати самостійність, організованість, відповідальність за результати особистої та колективної діяльності.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: комп’ютери, роздатковий матеріал, презентація.
Хід уроку
Усім, усім добрий день!
Геть з дороги, наша лінь!
Хай не заважає працювати
Гарним хлопцям та дівчатам
Всю інформацію ми отримуємо з навколишнього середовища.
Визначте завдяки яким органам чуття отримано інформацію?
холодний дощ
червоний автобус
спів солов’я
солодке яблуко
запах конвалії
Кожен предмет або явище можна назвати одним словом ,яке ви зможете прочитати у виділених клітинках кросворду .
Відповіді :(дощ, гриби, перо, урок, парта)
В. Слово, яке є виділеним з кросворді є частина теми нашого сьогоднішнього уроку. Тема сьогоднішнього уроку «Навколишні об’єкти».
Нас оточують різні предмети та живі істоти: стіл, ручка, мобільний телефон, комп’ютер, люди, тварини та рослини. Деякі з них ми можемо навіть не помічати, на інші звертаємо увагу або виконуємо з ними різні дії. Крім того, ми можемо спостерігати за явищами природи — веселкою, сонячним затемненням, блискавкою.
Істоту, явище чи предмет, на який звернули увагу або з яким виконують дії, називають об’єктом.
Все, що нас оточує – це об’єкти.
- Які об’єкти в комп’ютерному класі?
Кожен об’єкт має своє ім’я.
ГРА. Назвіть об’єкти навколо Вас:
червоного кольору (очікувані відповіді: вогнегасник, магніт, кофта, ручка, …)
круглої форми (очікувані відповіді: диск, годинник, смайлик, …)
назва починається з букви «К» (очікувані відповіді: комп’ютер, клавіатура, …)
в назві 5 букв (очікувані відповіді: вікно, зошит, дошка, …)
НЕ дерев’яні (очікувані відповіді: монітор, миша, …)
Об’єкт – це частина навколишнього середовища.
Об’єкти можна розділити за видами: предмети, істоти, явища.
-
Розглянемо два об’єкти.
- Назвіть ім’я об’єктів: М’ЯЧ.
- Але ці об’єкти зовсім різні. Чому?
Об’єкт |
Ім’я |
Властивість |
Значення |
|
М’яч футбольний |
Колір |
Жовтий |
Розмір |
Великий |
||
Форма |
Кругла |
||
|
М’яч тенісний |
Колір |
Зелений |
Розмір |
Малий |
||
Форма |
Кругла |
Висновок: Кожен об’єкт має певні властивості: колір, розмір, форму, маса, матеріал.
За властивостями можна:
порівнювати об’єкти;
об’єднувати кілька об’єктів у групу;
визначити об’єкт.
Жили у бабусі три котики.
1) Колір шерсті – однаковий (розфарбувати).
2) Бантики у кожного різного кольору.
3) Два імені однакові. Дай всім котикам імена.
4) Чого не вистачає на мордочці котика? Домалюй кожному.
5) У першого і третього котика в лапках квіти. А у другого – торт.
Обговорення. Дати відповідь на запитання
Як розрізнити кожного з котів? (по різним бантикам)
Скільки об’єкти в цій казочці?
Які об’єкти природи Ви бачите на малюнку? (котиків, квіти)
Що належить до неживої природи? (торт, бантики)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (3 – 4 рази, з прискоренням)
Очками покліпали,
Ручками подригали.
Ножками потопали,
В долонькі всі похлопали.
- Працюємо із програмою «Сходинки», вправа «Мильні бульбашки».
Релаксація
Очки вліво подивились –
Там нічого не змінилось!
Вправо поведем зінички…
Ні зайчика, ні лисички…
Ми нікого там не бачим?
Знову вліво,... і направо…
Це не вправа, а забава!
Очі вгору, очі вниз!
Не лінуйся! Посміхнись!
Ще раз вгору, знову вниз.
І на цьому – зупинись!
Оченятам зняли втому,
До роботи, нумо, знову!
«Шукаємо разом»
Знайди в класі об’єкти, у яких властивість «колір» має значення «зелений».
Рефлексія
Що нового сьогодні дізналися?
Чого навчилися?
Що сподобалось на уроці, а що ні?
Чи виникали труднощі?