Метою виховного заходу є ознайомлення дітей з історією рідного краю та його проблемами, виховувати бажання берегти багатсва рідного краю та природні ресурси.
Тема: Про майбутнє дбаємо – рідний край вивчаємо
Мета: познайомити дітей з визначними місцями Пирятинщини та виховувати в них бажання дбати про природу рідного краю, вчити примножувати її багатства.
- У природі все розумно продумано і влаштовано, кожен зобов'язаний займатися власним заняттям, і в даній мудрості - найвища справедливість життя.
- Артур Конан Дойл
МОЄ ЩАСТЯ
Якась таємниця в прадавньому лісі,
Він бачив століття, і війни, весілля.
Княгиня пила тут чаклунськее зілля,
Козак поступався своєї спокусі.
Присвячено острову Масальському м. Пирятин.
Перша згадка у літописі - 1154 рік.
-Липа Ольга
Двісті років тому на острові Масальському було висаджено 10 тисяч дубів, стільки ж сосен та ліщини і тисячу кущів калини. У 1848 році Петро Козаченко розпочав і наступного року закінчив робити насип по болоту протяжністю 550 метрів, взимку 1850-го - міст через Удай і місток через річище. Це було 160 років тому...
По цьому насипу і мосту на острів переходили відомі письменники Тарас Шевченко з Євгеном Гребінкою. Пізніше, хто приїздив на найбільшу у світі ярмаркову площу в Пирятин, то бували і на острові Масальському. Так, тут були борець Іван Піддубний, співаки Борис Гмиря, Іван Козловський, поети Дмитро Луценко, Василь Симоненко, чемпіон світу з парашутного спорту Василь Романюк. Острів був у зразковому стані.
Острів Масальський – це справжній зелений туризм. Щороку тут відпочивають пирятинці і приїжджі. Тому острів потрібно шанувати, оскільки він, при розумному його використанні, може давати додаткові надходження до міського бюджету. Найважливіше те, що завдяки острову оздоровлюється населення.
На острові є два пляжі з білим піском. Пирятинці дали їм назву «чоловіча та жіноча купальні», як це було ще за місцевого пана Масальського.
На водно-болотних угіддях о. Масальський зростають рослини, що занесені до Червоної книги України (2009): сальвінія плаваюча, брандушка різнобарвна, зозулині сльози яйцеподібні, зозульки м’ясочервоні. З регіонально рідкісних рослин, що охороняються в межах Полтавської області, зустрічаються: проліска дволиста, ряст Маршалла та порожнистий, конвалія звичайна, латаття біле. З червонокнижних тварин можна зустріти в межах о. Масальський: горностая, видру річкову, медичну п’явку, карася звичайного, миня річкового, бабок красуню-діву та дозорця-імператора, бджолу-тесляра фіолетову, жука-оленя, метелика махаона. З тварин, що охороняються в межах Полтавської області, можна зустріти: бобра звичайного, гадюку звичайну.
Виступ працівника Пирятинського Національного парку:
«За останні 25-30 років на Масальському кояться погані справи. Нині - калини немає, ліщину знищили, великі дерева лежать і гниють, частина з них стоїть без кори…»
А зараз я прочитаю декілька чудових віршів складених дітьми нашої школи про улюблене місце відпочинку пирятинців :
Вірші про острів Масальський
О, мій, Масальський,
О, мій, небесний рає,
Моє спасіння, моє кохання.
Твої луки та ліси –
Манять мене, манять
І дивують вродою ріки,
Ріки любові, щастя і добра.
О, Удай, твої повні води –
Несуть любов в серця народу…
*****
Острів Масальский,
Рідний та славний –
Травами, звірами дуже багатий
Любих пирятинців він закликає,
Чудові краєвиди та
Відпочинок задовольняє
*****
Твої сосни та ялини,
Твої звірі та рибини –
Закликають до любові,
До тривоги за твої багатства.
Твої очі – це краса небес,
Твоє серце – це ріка,
Твій розум – це пісок,
Твій вік – це вічність нашого буття,
Твоя окраса – це сосновий ліс,
Твій голос – це птахи,
Твоя кров – це болота.
А головне - ти пам’ятай,
Що ти любов у нас - одна!
Перегляд презентації про острів Масальський.