Проект "Хто з нами до зоопарку?"

Про матеріал

Навчальний проект "Хто з нами до зоопарку" дозволяє закріпити отримані знання з природознавства та інформатики відповідною практикою та сформувати відповідальне та гуманне відношення до тварин у дітей шкільного віку.

Популяризація зоопарку, як об'єкт природно-заповідного фонду м. Харкова.

Перегляд файлу

 

 

 

Навчальний проект

Хто з нами до зоопарку?

 

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\Без названия (1).jpg

 

 

 

 


Тема: «Хто з нами до зоопарку?»

 

Мета проекту

Закріпити отримані знання з природознавства та інформатики відповідною практикою та сформувати відповідальне та гуманне відношення до тварин у дітей шкільного віку.

Популяризація зоопарку, як об'єкт природно-заповідного фонду м. Харкова.

 

Дидактична характеристика проекту:

тип проекту:

за предметною галуззю: між предметний (інформатика, природознавство);

за тривалістю виконання: короткотривалий;

за характером контактів: внутрішкільний;

за основною діяльністю: інформаційний;

за характером координації: з безпосередньою координацією;

за кількістю учасників: груповий;

за формою проведення: самостійна робота дітей з наступною презентацією матеріалів проекту, екскурсія, фотовиставка.

 

Проблема.

  1. Популяризація Харківського зоопарку серед учнів школи.

Зазвичай учні відносяться до екскурсії до зоопарку, як до приємної прогулянки. Інколи навіть не замислюються, що в ньому є свої правила, своя історія (при чому дуже цікава).

  1. Цільове та ефективне використання учнями Інтернет ресурсів.

В наш час діти дуже багато часу проводять в Інтернеті, граючи або спілкуючись в соціальних мережах. Інтернет використовують для навчання одиниці. А саме цільове використання Інтернет ресурсів відкривають учням доступ до нетрадиційних джерел інформації, підвищують ефективність самостійної роботи, дають цілком нові можливості для творчості, знаходження і закріплення різних професійних навичок, дозволяють реалізувати принципово нові форми і методи навчання.

 

Об’єкт дослідження: Харківський зоопарк.

 

Очікувані результати:

учні навчатимуться планувати свій час;

навчатимуться створювати продукти проекту згідно критеріїв, здобувати інформацію з різних джерел, аналізувати, систематизувати та представляти отриману інформацію у заданому вигляді;

навчатимуться проводити цільовий або ефективний пошук в мережі Інтернет;

отримають досвід публічного виступу під час захисту проекту,

навчатимуться переносити наукові методи пізнання (аналіз, синтез, оцінювання), відпрацьовані під час роботи над проектом, на навчальну та суспільну діяльність;

учні набувають навички давати творчу оцінку результатам проектної діяльності та власним навчальним досягненням.

 

Спосіб вирішення проблеми: самостійна пошукова та аналітична робота дітей з учителем, екскурсія.

 

Освітній продукт: Рекламна презентація зоопарку, екскурсія до зоопарку, виставка фотографій.

 

Етапи створення проекту

1. Підготовчий

1.1.Визначення теми проекту:

«Хто з нами до зоопарку?»

1.2.Визначення мети (кінцевого результату проекту):

Закріпити отримані знання з природознавства та інформатики відповідною практикою та сформувати відповідальне та гуманне відношення до тварин у дітей шкільного віку. Популяризація зоопарку, як науково-просвітницького центру.

Рекламна презентація зоопарку, екскурсія до зоопарку, виставка фотографій.

1.3.Обєднання учнів у п’ять груп:

1.4.Визначення завдань для кожної групи.

- І група: збір інформації про історію створення зоопарку;

- ІІ група: складання правил поведінки у зоопарку;

- ІІІ група: проведення 3-D туру по Харківському зоопарку (http://panorams.zoo.kharkov.ua/)

- ІV група: вивчення плану зоопарку та розміщення тварин;

- V група: фотокореспонденти.

2. Планування

2.1. Розподіл обов’язків у групі.

Кожна група складається з 4-5 учнів. Учні розподіляють між собою обов’язки. І визначають хто буде шукати інформацію (статті, відео, фото, схеми), оформлювати, представляти (готувати повідомлення).

2.2. Планування просвітницької діяльності

Складання графіку відвідування інших класів з метою складання списку бажаючих відвідати зоопарк.

3. Робота над проектом

Протягом тижня учні виконують поставлені завдання, спрямовані на досягнення мети проекту.

4. Результати і висновки

Учасники кожної групи аналізують зібраний матеріал, редагують його, оформлюють повідомлення.

Відвідування Харківського зоопарку. Збір фотоматеріалів під час екскурсії.

Оформлення виставки фотографій.


Історія виникнення зоопарку

Історія створення Харківського зоопарку — першого в Україні — починається з 90-х рр. XIX ст., коли за ініціативи професора Олександра Брандта в місті була розпочата спроба організувати «акварій».

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\250px-Меморіальна_дошка_Олександру_Брандту_(Харків_вул_Сумська_35).jpgВ 1894р. правління Південно-російського товариства акліматизації звернулося до ректора Харківського імператорського університету М.Олексієнка з проханням передати в оренду частину території Університетського саду для організації виставки. В 1895р. на ділянці (близько 2,5га) землі дослідного поля Університетського саду товариство відкрило бжільничо-шовковознавську станцію. Вона розміщувалась у дерев'яному будинку, спорудженому за проектом братів архітекторів Загоскіних. (Нині це будівля дирекції зоопарку).

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\14_Zoo_Kharkov.jpgСпочатку колекція складалася з дрібних хижаків, дрібних птахів і свійських тварин. У 1900р. із акліматизаційного зоопарку в Асканії-Новій до Харкова прибула перша партія ссавців і птахів. А саму споруду того самого «акварію» було завершено у 1906р. — нині у ньому розміщується тераріум. До Жовтневої революції у зоопарку вже були обладнані пташині вольєри і ставок для водоплавних птахів, клітки для вовків, лисиць і навіть білих ведмедів, існували мавпятник і лев'ятник.

Після революції Південно-російське товариство акліматизації припинило існування, прийшов у занепад і Харківський зоопарк. Тільки у 1921р. починається відновлення і розбудова зоопарку за участі В.Г.Аверіна, пізніше відомого вченого, зоолога. Місце завідувача зоосадом посів Микола Петрович Евальд. Вже у 19261927 рр. були побудовані слоновник і мавпятник, теплі приміщення для великих хижаків. 1 травня 1928р. було відкрито зоомузей. З цього ж періоду при зоопарку розпочав роботу кружок юних біологів. У 1929р. територію зоопарку було розширено. Це дозволило влаштувати новий ставок і нові вольєри для птахів і копитних тварин. У 1932р. за проектом архітектора Ширшова будується брама головного входу в зоопарк.

За період 18301920 рр. площа зоопарку збільшилася в 10 разів і до 1941р. на ній експонувалися представники близько 100 видів ссавців, приблизно стільки ж риб, земноводних, плазунів і більше 200 видів птахів.

Коли розпочалася друга світова війна, і Харкову загрожувала окупація німецькими військами, М.П.Евальду запропонували залишитись працювати в Харкові з метою, наскільки можливо, зберегти колекцію тварин. Він погодився, попросивши допомогти зоопарку кормами. Вночі потому на територію зоопарку таємно заїхало кілька вантажівок. Група червоноармійців вирила великі ями і склала туди мішки з картоплею і збіжжям. Однак, надовго цього вистачити не могло.

24 жовтня 1941р. Харків зайняли німецькі окупанти, але роботі зоопарку вони перешкоджати не стали, а коли ситуація на фронті дозволила німцям сподіватися на перемогу, навіть почали надавати допомогу для харчування тварин. В період окупації в зоопарку утримувалося 115 видів тварин і птахів і 23 види риб. Але в серпні 1943р. стало зрозумілим, що гітлерівці мусять залишити Харків. Тоді ними було знищено велику кількість тварин. Заразом зоопарк втратив і цінні наукові матеріали. Окупанти знищили документи за всю історію існування зоопарку, від самого його заснування. Були втрачені журнали спостережень ветеринарів, відомості про годування і утримання тварин, навіть креслення будівель і комунікацій і бухгалтерські документи. На момент визволення в зоопарку вціліли лише 4 ведмедя, 5 мавп і 1 вовк. Частково були зруйновані слоновник, мавпятник і акваріум, зламані всі огорожі. Загальний збиток склав 1 мільйон радянських рублів. Замість колишніх 100 співробітників до роботи приступили 40 осіб, при цьому тільки 15 із них працювали в зоопарку раніше.

Вже на п'ятий день звільнення Харкова було видано постанову Харківської міської ради, в котрій зазначалося, що зоопарк вважається відкритим з 29 серпня 1943р. У 1944р. зоопарк отримав першу партію тварин. Із евакуації до Харкова повернулися наукові інститути, і восени 1944р. при зоопарку почала працювати Вчена рада під керівництвом В.Г.Аверіна. Почався період відновлення і розбудови зоопарку.

Після проголошення незалежності України у 1991р. зоопарк на деякий час прийшов у занепад. Але вже 1995р. став для нього «щасливим». До столітнього ювілею Харківського зоопарку на урочисті заходи приїхали, з живими тваринами у подарунок, гості із зоопарків України і інших країн. З цього часу зоопарк постійно покращує умови утримання тварин. Побудований ведмежатник з басейнами для ведмедів, вольєр із штучною скелею для гривастих баранів, впорядковуються ставки. З 2009р. працює Дім Юннатів.

Цікаві факти

У 1930-і роки в зоопарку працював зоомагазин, де продавалися корма і приналежності для тварин, акваріумні рибки і дрібні свійські тварини. На замовлення виготовляли акваріуми, тераріуми і клітки для співочих птахів.

22 серпня 2008р. у зоопарку на алеї напроти входу в будинок приматів відкрили пам'ятник мешканцям зоопарку, які змогли врятуватися під час Німецько-радянської війни. У числі вцілілих мешканців виявилися три макаки — Гектор, Роза та Дезі. Їм удалося втекти зі зруйнованого мавпятника під час бомбардування. Мавпочки пережили окупацію в Держпромі, їжею з ними ділилися жалісливі люди, а після визволення міста макак виловили та повернули в зоопарк. Саме їхні фігурки прикрасили пам'ятник

У червні 2011 року виявилося, що бегемот, який народився в зоопарку і вже прожив там 20 років, і якого вважали самцем, насправді є самицею

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\Пам'ятник_мавпам.jpg


Правила поведінки в зоопарку

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\hand-148862_640.png

Щоб відвідування зоопарку залишило у Вас тільки найприємніші спогади, рекомендуємо Вам дотримуватися правил поведінки, наведених нижче, і звертати увагу на інформацію на вольєрах з тваринами. При необхідності звертайтеся до співробітників зоопарку.

Нагадуємо Вам, що зоопарк - установа підвищеної небезпеки.

 

В зоопарку категорично забороняється:

Заходити на територію зоопарку з тваринами.

Цей захід обережності введений для того, щоб не допустити можливість зараження наших тварин хворобами ззовні.

Годувати тварин.

Для кожної тварини в зоопарку фахівцями розрахований спеціальний раціон харчування, що включає в себе все необхідне для здоров'я тварини. Всі частування, навіть натуральні фрукти і овочі (не кажучи вже про шкідливі та небезпечні корма ненатурального походження), які Ви пропонуєте нашим тваринам, йдуть їм понад кормової норми, що призводить до захворювань і передчасної смерті.

Залазити на огорожі та перелазити через них.

Кидати в вольєри сторонні предмети.

Просовувати руки крізь грати і сітки вольєрів.

Навіть безпечна, на перший погляд, тварина може нанести травму. Адже тварини в зоопарку, за рідкісним винятком, не ручні і можуть нападати.

Фотографувати тварин зі спалахом.

Будь-які різкі подразники: стук, крик або спалах фотоапарата, викликають у тварин стрес.

Стукати по склу вольєрів, кричати поруч з ними, дратувати тварин.

Смітити на території зоопарку, обривати зелень з дерев, газонів, ходити по газонах.

На території зоопарку розташована велика кількість ємкостей для сміття. Давайте разом збережемо зоопарк красивим, зеленим і чистим! Адже це і Ваш зоопарк!

 

 

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\image072.jpg


План зоопарку та розміщення тварин

 

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\map.png

 

Харківський зоопарк відомий в Україні не лише колекцією рідкісних тварин, але й титулом одного із найстаріших зоопарків країни. Цей заповідник знаходиться у самому центрі міста, по сусідству із парком імені Т. Шевченка. На початок 2013-го року колекція тварин у зоопарку досягла майже 8 тисяч видів, з них рідкісних тварин – 236 видів. Отож, для любителів фауни така екскурсія – це просто мрія!

Нині у зоопарку є такі відділи й експозиції: відділ іхтіології, відділ амфібій та рептилій, тераріум, відділ птахів, фазанарій, експозиція «Рожеві фламінго», вольєр з пеліканами тощо. Окремою є експозиція сов, яка відома в усій Україні. Також виділяють експозицію «Південна Америка» з притаманними для цих країв тваринами.

У Харківському зоопарку є вольєр гривистих баранів та диких кабанів, ряд оленів, вольєр верблюдів та коней Пржевальського, вольєр ланей та гаялів. Виокремлюють також експозицію ланей – гірський вольєр. У зоопарку є відділ шимпанзе та відділ хижих тварин, зокрема сюди відносять павільйон ведмедів. Також у зоопарку варто побачити вольєр з дикобразами, комплекс «Мангусти», комплекс з рисями, вольєр з вовками, койотами, а також експозицію «Єнотовидні собаки».

З екзотичних тварин у Харківському зоопарку є цілі відділи слонів та бегемотів. Також є відділ приручених тварин та окремий дім юннатів.

За цінністю колекції зоопарк займає друге місце в Україні — після Київського зоопарку. В зоологічному парку зберігаються понад 384 види тварин (8 тис. особин), серед них — риби (137 видів), земноводні (2 види), плазуни (44 види), птахи (97 видів), ссавці (79 видів). З них 7 видів занесені до Європейського Червоного списку, 14 — до Червоної книги України, в складі зооколекції 93 види, які включені до Конвенції про міжнародну торгівлю дикими видами фауни і флори, що знаходяться під загрозою зникнення (CITES).

Зараз Харківський зоопарк є повноправним членом Євразійської та асоційованим членом Європейської асоціацій зоопарків і акваріумів. Співробітництво з цими організаціями передбачає участь в міжнародних програмах щодо збереження рідкісних та зникаючих видів тварин: 13 видів колекції включені до Європейської програми збереження рідкісних та зникаючих видів тварин (ЕЕР); 5 видів — до Європейської племінної книги (ESB); один вид — до Міжнародної племінної книги (по білому ведмедю).

Звичайно, що описати все – неможливо та й непотрібно, адже все це треба бачити! А дивитися у Харківському зоопарку є на що, отож, не гайте часу, а поспішайте відвідати цей унікальний заповідник не лише міста, але й усієї України!


Фотогалерея

 

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\B8iawtJP94E.jpgC:\Users\Ольга\Desktop\Проект\r73dQYQT95o.jpg

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\Xnrdd0owmf0.jpg
C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\3EXxflb3mTA.jpg

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\OvGVX7dujNQ.jpg

 

 

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\OzPVihBz2rM.jpg

 

 

 

 


C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\ImNdDh4eG7I.jpgC:\Users\Ольга\Desktop\Проект\R99f8jeZcd0.jpgC:\Users\Ольга\Desktop\Проект\SiWdbc1hgMk.jpg

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\3YEu-ehIBms.jpg

 

 

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\dLaZhvF1n8g.jpg

 

 

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\VXMNH7ES7C8.jpg

 

 


C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\WrHK3ITHlx4.jpg

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\Q9aKmbnM_cE.jpg

 

C:\Users\Ольга\Desktop\Проект\2VBobrVroVw.jpg

 

doc
Додано
12 травня 2018
Переглядів
1774
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку