Сіверський ЗЗСО І-ІІ ступенів №3
Проект на тему:
« Як зберегти тепло в домі »
Підготувала
учениця 3го класу
Дубатова Єва
2019
Людство з кожним роком потребує все більше теплової і електричної енергії, а запаси паливних корисних копалин на планеті зменшуються. Їх неможливо відтворити. Вартість електричної, теплової енергії зростає вже сьогодні. Відсутність розумного, економного підходу до використання електроенергії та тепла дуже швидко приведе до того, що вони стануть менш доступними і дорожчими. Існують різні способи збереження електроенергії та тепла у будинку.
Утеплені вікна, до речі, підвищують температуру в квартирі на 1-2 градуси! Однак простим обклеюванням такого результату можна й не добитися. Оптимальний варіант - герметичні склопакети (пластикові або дерев'яні). Тепловтрати при утепленні вікон знизяться до 50%.
Використовуйте жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8–15%, яке виходить через скло.
Перефарбуйте батарею в темний колір. Батарея з темною поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору на 8–10% тепліше, ніж із білою.
Встановіть захисні екрани з фольги.
Щоб стіна не забирала тепло, яке надходить від батареї, слід між ними встановити захисний екран зі звичайної фольги. Завдяки цьому тепло залишатиметься всередині помешкання. За розміром фольга має бути трохи більшою, ніж радіатор. Цей метод дозволить скоротити на 5 % тепловтрату.
Багато тепла втрачається через вхідні двері, тому їх також варто утеплити. Можна оббити їх шкірозамінником із прокладкою з поролону. Якщо між стіною та дверима є щілини, їх слід затинькувати або закрити за допомогою монтажної піни. Якщо планується заміна дверей найближчим часом, то краще старі теж залишити. Подвійні двері чудово зберігають тепло. Хороші теплоізоляційні характеристики має ізолон –фольговий утеплювач.
Запорукою тепла в приміщенні є правильно розставлені меблі. Від холодної стіни можна захиститися за допомогою шафи, просто відгородившись від неї. Проте варто стежити за тим, аби за меблями не з’явився цвілевий грибок. Ставити диван поблизу батареї не варто, оскільки це перешкоджатиме поширенню кімнатою теплого повітря. Це також стосується щільних важких штор, які не пропускають тепло.
Хоч килими на підлозі зараз не в тренді, проте не варто прибирати їх на холодну пору року, адже вони створюють додатковий ізоляційний шар, який перешкоджає прониканню холодного повітря в приміщення.
Уранці слід розсувати штори, аби в кімнату потрапило максимум сонячного світла. На ніч варто, навпаки, закривати штори та опускати жалюзі, це допоможе знизити втрату тепла через вікно.
Думка про те, що треба на кілька годин залишити відчиненою кватирку для хорошого провітрювання кімнати, – хибна. Для цього вистачить 10-15 хв., але мають бути широко відчинені вікна в усіх кімнатах будинку.
Висновок:
Наші будинки далекі від енергоефективних. Багато тепла просто виходить назовні. Наприклад, аби обігріти звичайну квартиру, енергії потрібно в кілька разів більше, ніж у країнах ЄС. Ось і виходить, що ми купуємо більше тепла, ніж отримуємо в результаті.
Але в наших силах зберегти дорогоцінне тепло, якщо будемо дотримуватись простих та ефективних правил.
І наостанок, по-справжньому тепло в тому будинку, де панує атмосфера добра і любові, де люди завжди готові зігріти один одного словом чи обіймами.
Хай вам буде тепло!