Про матеріал
Сьогодні розвиток інформаційно-комунікаційних технологій дає можливість модернізувати навчальний процес уже з початкових класів, використовуючи різноманітні тренди сучасної освіти.
Використання ІКТ в навчальному процесі дає можливість вчителю пояснити теоретичний матеріал, підвищити інтерес учнів до навчання, утримати увагу.
Працюючи над темами створення проекту, вчитель заохочує учнів приймати активну участь у підборі матеіалу та його систематизації.
Створення проектів розвиває в учнів вміння працювати в групах та приймати одне із кращих рішень.
Сучасні й дитині необхідно не стільки багато знати, скільки вміти послідовно і доказово мислити, проявляти розумову активність.
Тому зміст і методи навчання в школі спрямовані на розвиток уваги, пам"яті, творчої уяви та отримання задоволення від знайденого рішення. Коли дитина сама шукає рішення, вона краще пізнає навколишній світ.
Учні початкових класів оформлюють свої результати різними способами. Один із них - презентація.
Мета роботи:
Вивчаючи тему "Енергія" на уроці природознавства в 3 класі, учні ознайомилися із видами енергії та необхідністю її економії.
Актуальність проекту:
Що таке енергія?
Які бувають види енергії?
Необхідні знання:
Ознайомлення учнів із видами енергії: сонця, вітру, води.
Етапи роботи:
І етап: а) зібрати і проаналізувати матеріали про можливі види енергії;
б) провести конкурс малюнків;
в) на основі зібраних матеріалів, об"єднатися в групи.
ІІ етап: Створення колективних презентацій:
а) "Енергія";
б) "Казки про те, як економити енергію";
в) "Поради щодо економії енергії".
Критерії оцінювання:
Під час оцінювання будуть використані насамперед вербальні методи. Старання школярів можна оцінити під час виконання проекту. Якщо учні будуть виявляти ініціативу, ретельно виконувати доручення вчителя, співпрацювати з однокласниками та допомагати одне одному, вони неодмінно отримають високі бали.
Оформлення результатів:
Результати оформлені у вигляді гіперпосилання на готові 6 презинтацій, які активізуються як назвами конкретних презентацій, так і зображенням малюнків: сонця, вітру, води.
Використані джерела:
а) сайти Інтернету;
б) творчість учнів та батьків.