Проєкт “Щастя у дрібницях”
Леся Українка Лелія»
Мета: Закріпити знання учнів про життя та творчість Лесі Українки. Розвивати зв’язне мовлення та інтерес до казок. Привити любов дітей до природи, навколишнього середовища. Виховати любов до прекрасного. Навчити цінувати працю оточуючих.
Очікувані результати: бажання читати казки і фантазувати, любов до природи (берегти її, не смітити, не псувати навколишню красу), повага до людей, розуміння, що щастя може бути в дрібничках.
Ключове питання: Що для мене щастя?
Тематичні питання:
3. Для щастя треба небагато
4. Природа- прекрасний фантастичний світ.
Методичні рекомендації. взаємодія з іншими особами в усній формі, сприймання й використання інформації для досягнення життєвих цілей у різних комунікативних ситуаціях, висловлювання думок, почуттів і ставлень. Аналіз та порівняння фрагментів казки з сучасністю. Робота з словниками. Узагальнення знань з життєвого шляху Лесі Українки. Порівняння себе з героями казки.
Для проєктування доцільно відвести урок, організувати роботу учнів у чотирьох групах. Рекомендована форма презентації (захисту) проєктів: презентації, лепбуки.
Операційна карта з розробки тематичного питання
Родина Лесі Українки.
Леся Українка (із інтернет- джерел)- українська письменниця, перекладачка, фольклористка та культурна діячка. Входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.
Родина та родинні цінності:
Родина (великий академічний словник) - група людей, що складається з чоловіка, жінки, дітей та інших близьких родичів, які живуть разом; сім'я.
Найцікавіші подробиці життя письменниці:
Операційна карта з розробки тематичного питання
Казка – світ дитинства
Казка (словник української мови) - розповідний народно-поетичний або писемно-літературний твір про вигадані події, вигаданих осіб, іноді за участю фантастичних сил.
Види казок
В чому відмінність літературної казки від народної
Літературна казка створена одним автором, у більшості випадків відомо рік її створення, вона існує в єдиному варіанті - якщо автор сам не схоче її змінити.
У народної казки автор - народ, неможливо визначити дату її створення, зазвичай пишуть, яке століття. Так як це усна народна творчість, кожен оповідач може щось змінити в своїй розповіді, одна і та ж казка може відрізнятись в різних місцевостях.
Розкажіть, що Вам найбільше сподобалося в казці «Лелія
Які казки Вам читали батьки?
Операційна карта з розробки тематичного питання
Для щастя треба небагато
Щастя (із словника української мови) – стан цілковитого задоволення життям, відчуття глибокого вдоволення й безмежної радості, яких зазнає хто-небудь.
Що відчуває щаслива людина?
Операційна карта з розробки тематичного питання
Природа- прекрасний фантастичний світ.
Природа (із словника)- органічний і неорганічний матеріальний світ, Всесвіт, у всій сукупності і зв'язках його форм, що є об'єктом людської діяльності і пізнання, основний об'єкт вивчення науки, зокрема з тим, що створене діяльністю людини.
Цінність природи у казці «Лелія»