Він представив тодішньому міністру внутрішніх справ на затвердження список “назначенных им наименований вновь устроенных в Бессарабии на пустопорожних казённых участках Румелийскими и Болгарскими переселенцами колоний». Після розглядання, цей список був представлено царю Миколаю І і “государь Император в 23 день прошедшего февраля сего года (1832) наименования означенным колониям изволил Высочайше утвердить». Відповідно цього списку під номером 37 указана колонія “Ісерли”, під номером 74 - “Чумлекиой”, під номером 38 - “Гюльменъ», а під номером 75 - “Купоранъ».
Великомученик Георгій був сином багатих і благочестивих батьків, що виховали його в християнській вірі. Поступивши на військову службу, Георгій виділявся серед інших воїнів своїм розумом, хоробрістю, фізичною силою, військовою осанкою і красою. Почувши одного разу на суді нелюдяний вирок про винищування християн, св. Георгій загорівся співчуттям до них. Передбачаючи, що його теж чекають страждання, Георгій роздав своє майно бідним, відпустив на волю своїх рабів, явився до Диоклетиану і, оголосивши себе християнином, викрив його в жорстокості і несправедливості. Після безрезультатних умовлянь відректися від Христа імператор наказав піддати святого різним мукам. Великомученика Георгія за мужність і за духовну перемогу над мучителями, які не змогли змусити його відмовитися від християнства, а також за чудодійну допомогу людям в небезпеці - називають ще Побідоносцем.
Рецепт запеченого ягня, фаршированого кашею із булгура: Охолоджене м'ясо натирають сіллю, чорним молотим перцем, часником. Залишають на годину, потім намащують поросячим смальцем, змішаним з червоним молотим перцем. Окремо запарюють кашу з булгура, здобрену шматочками м'яса , або тельбухи. Нею начиняють ягня. Все кладуть на жаровню, та прикривають товстим коржем, який замішують на кислім молоці із суміші пшеничного борошна та висівок. СМАЧНОГО!
Десь о третій годині пополудні, господиня накриває святковий стіл. Головна страва — запечене ягня. На стіл також викладається все, що е в хаті. Частування повинне бути багатим. У нас це свято так само як і в Болгарії вважається початком сільськогосподарського року. До столу запрошують всіх членів родини.
Особливою пошаною в цей день користуються чоловіки на ім'я Георгій. Всі їх вітають, дарують подарунки. Нещодавно, 60-70 років тому, це ім'я було дуже поширене серед мешканців нашого села. Але зараз хлопчиків частіше називають Денисами, Данилами. Артурами… За останні 20 років лише одного хлопчика назвали Георгієм. Він народився 25.06.2018 року Кристов Георгій Дмитрович ,82 роки Кащі Георгій Сергійович, 8 місяців Георгії нашого села:
В нашій країні св. Георгій не вважається покровителем військових, але в історії нашого села були учасники Русько-Японської війни, які за проявлену хоробрість і відвагу були нагороджені Георгіївськими Хрестами . Це брати Іскімжи Георгій та Василь Миколайовчі, кавалером двох Георгіївських Хрестів був Чебан Афанасій Степанович. Іскімжи Георгій Іскімжи Василь
Висновки: Розглянувши традиції святкування свята “Гергьовден”, в Болгарії та на Україні в болгарському селі Рівне (Купоран) я зробила такі висновки: Як і вБолгарії це найулюбленіше і найцікавіше весняне свято; Воно є початком сільськогосподарського року Збереглися традиції гадань на майбутній врожай, на здоров'я. Збереглися традиції багатого частування на цей день і навіть традиційні блюда. Залишилися традиційні розваги. Але у сучасні часи всі традиції утратили вже своє первісне значення. Деякі традиції трохи змінилися. Рецепти випікання обрядового хліба “баговиці” утратилися зовсім. Дуже рідко стали надавати ім'я Георгій новонародженим.