Конспект уроку з «Людина і світ» для 3 класу
за науково-педагогічним проектом «Інтелект України»
Тема: Культурні рослини
Мета: формувати уявлення про культурні рослини, розширити знання про різноманітність культурних рослин, значення в житті людини , вміти визначати групи культурних рослин і їх ознаки; розвивати пам’ять, логічне мислення, формувати навички раціонального читання; виховувати любов до рослин
Обладнання: зошит-посібник «Людина і світ» ( автори І.В. Гавриш, Г.О. Калиновська), карта, ілюстрації культурних рослин, відеопрезентація, ілюстрації хвойних рослин (сосни звичайної, ялини європейської); технічні засоби: ноутбук, телевізор.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Пролунав шкільний дзвінок,
Всіх покликав на урок!
Знаю, що працювати охочі –
Тому сяють допитливі очі.
Одне одному усміхнімося
І мерщій до роботи берімося!
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Повідомлення теми уроку
На городі молода пишні коси розпліта, у зелені хустинки золоті хова зернинки. (Кукурудза)
Сімсот поросят на кілочку висять. (Квасоля)
І печуть мене, і варять мене, і їдять мене, і хвалять мене, бо я дуже добра! (Картопля)
Сидить баба на грядках вся закутана в хустках. (Капуста)
Ні вікон, ні дверей - повна хата людей. (Гарбуз)
В земляній сиджу коморі, а коса моя надворі. (Морква)
Стоїть півень на току в червоному ковпаку. (Мак)
Під лопухом лежить яйце с хвостом. (Огірок)
Зверху зелененьке, а всередині червоненьке. (Кавун)
На сонечко я схоже і сонечко люблю, до нього повертаю голівоньку свою. (Соняшник)
- Молодці! Поміркуйте, в яку групу можна ці рослини об’єднати і чому?
Так, ці рослини людина вирощує, споживає. Отже, тема уроку – культурні рослини.
IV. Вивчення нового матеріалу
5. Фізкультхвилинка.
V. Контроль, корекція знань учнів
1. Вправа 9. Робота за таблицею.
2. Робота в парах. Діти отримують роздатковий матеріал, на якому зображені зернові рослини.
VI. Закріплення і повторення матеріалу
VII. Підсумок уроку
(Діти співають пісню і виконують танцювальні рухи, знімаючи втому)