Проект: «Творім добро, щоб кращим став цей світ» формує навички соціальної взаємодії та потреби допомагати іншим. Виховає готовность до моральних вчинків, які ґрунтуються на засадах гуманного ставлення до людей, готовності до активної участі в доброчинній діяльності. Цим проектом ми прагнемо привернути увагу молодого покоління до проблем старості. Вважаємо, що, залучаючи дітей до доброчинності, безпосереднього спілкування з самотніми людьми літнього віку, можна виховати в учнів доброту й чуйність, уміння розділити чужий біль, потребу творити добро.
Фастівська Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3.
Звіт
про Добре діло (проект)
Здійснене гуртом «Патріот» у межах мікрорайонів Заріччя, Кадлубиця протягом 2016-2017 н.р.
Виховник: Єрофєєва Л.Ю,класний керівни 10 класу.
Контактний телефон виховника: 093-18-56-888
E-mail:
Анотація.
У кожній людині є сонце, тільки дайте йому можливість світити!» – ці слова Сократа цілком можна вважати лейтмотивом учасників рою «Патріот» Фастівської ЗОШ І-ІІІ СТ № 3. Це сонячне світло зігріває душі людей похилого віку,ветеранів війни та праці ,самотніх , які відчувають себе потрібними, коли до них приходять підтримати, допомогти, просто поспілкуватися, і сповнює вірою у власні сили тих, хто цю допомогу несе, хоча б на мить перетворюючись на всемогутнього доброго чарівника. Волонтерський рух учнів 10 класу,які складають більшість учасників рою «Патріот»н має свою історію розвитку: почалася вона 4 роки тому, коли учнями була проведена перша солодка ярмарка кошти з якої пішли на лікування хворого хлопчика жителя мікрорайону Кадлубиця Верніченка Руслана. Тоді кожен усвідомив, що співчутливе ставлення до інших можливе за умови, коли ти сам небайдужий до біди іншого,
Існує думка, що рівень розвитку суспільства визначає те, як воно ставиться до літніх людей. Напевне, сьогодні найтяжче саме їм, людям «третього віку». Саме ця категорія людей похилого віку постійно перебуває у центрі уваги рою «Патріот» . Моральна підтримка, тепле слово, щирий жарт,концерти ,благодійні акції є нашою зброєю у подоланні стану самотності.
Довідкові відомості
Проект: « Творім добро, щоб кращим став цей світ» здійснений в Фас-тівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 з 01.09.2016 по 10.05.2017 року. До участі в проекті залучено 22 учня 10 класу школи, батьківський колектив класу,комітети самоорганізації населення мікрорайонів Заріччя, Кадлубиця.
Мета проекту:
Завдання проекту.
Актуальність проекту.
Список рою «Патріот»
1. Бондар Дмитро Олександрович 10 клас
2.Лисенко Іван Олександрович 10 клас
3.Лемешенко Олексій Олегович 10клас
4.Головач Софія Русланівна 7 клас
5.Пронін Богдан Олександрович 10 клас
6.Корнійчук Наталія Миколаївна 10 клас
7.Корецький Сергій Віталійович 10 клас
8.Товстий Ілля Віталійович 10 клас
Рій «Патріот» організатори Доброї справи
Рій «Патріот» виконував завдання учнівського самоврядування «Лідер», Фастівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, Комітетів самоорганізації населення мікрорайонів Заріччя,Кадлубиця.
2. Опис діяльності
Перелік заходів, що були проведені під час реалізації проекту:
Карта адресної допомоги
ПІП ______________________________________________________
Домашня адреса__________________________________________________
Телефон зв’язку____________________________________________________
Ма теріально |
В роботі |
В послугах |
З одягом |
У відновленні |
В предметах побуту |
В медицині |
Інше |
Інше |
Відповідальний:________________________________________
Концерт для жителів мікрорайону Кадлубиця
Волонтерські загони діють
Акція «Зробіть крок до ближнього з любов’ю»
для мешканців до Дня Перемоги: привітання, вручення подарунків, виготовлених школярами (9 травня 2017 р.). Ветерани приймають привітання від молодого покоління на знак поваги та вшанування пам’яті про тих хто, подарувавши нам мирне небо над головою, не повернувся з війни.
та «Сніданок з бабусею.» до дня Матері (10 травня 2017 р.)
Доброчинна акція для мешканців мікрорайонів Кадлубиця, Заріччя (в період весняних канікул 2017 р.):
Робота на подвір”ї Шматок Г.Г. провулок Житомирський 18.
Висаджуємо часник у Головченко Г.П
Вул. Житомирська 132.
Трудовий десант у садибі вул. Житомирська 232
3. Результати реалізації проекту.
3.1. Основні результати реалізації проекту.
Неодноразові відвідування людей похилого віку переконали нас у тому,що його мешканцям дійсно потрібна постійна моральна й психологічна підтримка. Спілкування з учнями та вчителями допомогло стареньким позбавитися відчуття самотності.
Виступи школярів з концертними програмами позитивно вплинули на емоційний стан мешканців, вони з нетерпінням чекали наступних відвідин,щиро дякували за подарунки, виготовлені дитячими руками. Учні, беручи участь у благодійних акціях, відчули потребу творити добро. Вони брали активну участь у підготовці концертних програм, із великим бажанням готували подарунки, впорядковували територію стали уважнішими до проблем та потреб людей літнього віку.
3.2. Вплив проекту на місцеву громаду.
Проект привернув увагу населення мікрорайонів до проблем і потреб мешканців; показав необхідність допомогти людям літнього віку, бути уважними,милосердними й толерантними у ставленні до них.
Про результати проекту спільно з громадою. Засідання КСНМ.
3.3. Перспективи розвитку проекту.
Підтримувати зв’язок з мешканцями мікрорайонів , продовжувати роботу волонтерських загонів для сприяння колективному благодійному руху. Залучати до доброчинності громади, батьків, мо-лодших учнів школи, місцевих підприємців.
Проект є прикладом для наслідування іншим. Добра справа завжди потрібна, а ще більше, якщо вона приносить радість потребуючим.
Навчаймося добра, як вчаться мови діти,
Щоб потім все життя його творить святе.
Плекайте крізь роки троянди ніжні й жито.
Тримайте у руках, як сонце золоте.
Даруймо для людей погожі дні весняні,
Щоб щедрим садом вік святився небокрай.
Щоби пісні лунали до нестями
І повнився добром наш дім і рідний край!
Враження від участі у проекті
Діма Бондар
Коли комусь допомагаєш, то почуваєшся дуже щасливою, адже ти зробила щось справді корисне і інші це цінують. Зрештою усвідомлюєш, що, допомагаючи людям, сама отримуєш радість, хоча й не сподівалася на це. Ти не думаєш про те, чого тобі це коштувало, бо сама отримуєш від цього дуже багато.
Ваня Лисенко
Світ так влаштований: ти робиш добро, і добро до тебе повертається, ти здійснюєш зло, і воно до тебе повертається . Наш світ дуже мудрий. Треба жити і ставитися до всіх так, як би ти хотів, щоб ставилися до тебе. І якщо ми будемо намагатися бути добрішими, то й люди і весь світ навколо нас буде таким же добрим і усміхненим. Робити добро – це так просто! Так що, люди, робіть добро, і воно до вас повернеться!
Богдан Пронін
На мою думку, багатство – це не матеріальні цінності, а багато вдячних людей. Допомагаючи іншим, маєш змогу прожити не одне життя, а сотні, беручи на себе і тривоги інших, і їхні радості. Інколи людині достатньо просто почути щирі слова співчуття та підтримки. Адже не в кожного є любляча сім′я чи вірні друзі».
Олексій Лемешенко
Повага до людей похилого віку - один із принципів людяності та моралі. Тому дуже важливо не відвертатися від їхніх проблем, а цілком підтримувати і допомагати, - 20 гривень, які ми легко витрачаємо на ранкову каву, для багатьох літніх людей - ціна виживання, адже на цю суму можна купити хліб і молоко або пачку крупи. Те, що є дрібницею для нас, для незаможних людей похилого віку стає великою цінністю. А від нас потрібно зовсім небагато - бути трішки добрішим, допомагати і підтримувати проекти Фонду і знати, що комусь завдяки нашій підтримці стало трохи легше жити. Це просто - і це дуже важливо.
Катерина Пінчук
«Зроби добро людині і забудь
Воно тобі сторицею віддасться
Бо це єдина й непохибна путь
І до твого і до чійогось щастя
Карта адресної допомоги
ПІП _______________________________________________________
Домашня адреса__________________________________________________
Телефон зв’язку____________________________________________________
Ма теріально |
В роботі |
В послугах |
З одягом |
У відновленні |
В предметах побуту |
В медицині |
Інше |
Інше |
Відповідальний:________________________________________