Промислова революція

Про матеріал
У презентації представлено час початку індустріальної (промислової) революції, вплив індустріальної революції на зміни в структурі економіки (формування промисловості) і соціальній структурі суспільства (зростання чисельності та ролі найманих працівників), на рівень життя людей праці та інші аспекти повсякденного життя.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

ІНДУСТРІАЛЬНА РЕВОЛЮЦІЯ ПОЧАТОК ІНДУСТРІАЛЬНОЇ (ПРОМИСЛОВОЇ) РЕВОЛЮЦІЇ

Номер слайду 3

Робота із підручником. Опрацюйте ст.140 і доповніть схему « Ознаки індустріального суспільства»

Номер слайду 4

Власники мануфактур прагнули розширення виробництва, щоб отримувати ще більші прибутки. Для цього вони наймали більше працівників і вкладали капітал у закупівлю сировини й кращу організацію виробництва. Також зростала роль торгівлі як способу обміну товарами. Потреба в швидкому постачанні сировини та переміщенні товарів для реалізації сприяла удосконаленню транспортних засобів.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

І тут лідером була Англія як найбільший виробник тканин, які користувалися попитом у європейських купців. До того ж удосконалення механізмів відбувалося за «принципом Доміно», коли один винахід сприяв пошуку нових технічних рішень.

Номер слайду 8

Індустріальна революція розпочалася із технічних удосконалень Новації у текстильній промисловості У середині 60-х років ХVІІІ ст. англієць Джеймс Гаргрівз винайшов механічну прядку «Дженні», завдяки якій працівник використовував водночас декілька веретен з нитками замість одного. Наприкінці 70-х років ХVІІІ ст. у Великій Британії налічувалося вже понад 20 тис. таких прядок

Номер слайду 9

Новації у металургійній промисловості У середині ХІХ ст. англійський інженер Генрі Бессемер запатентував недорогий спосіб масового виробництва сталі. На початку XVIII ст. в Англії розробили практичний паровий двигун, за допомогою якого відкачували воду з шахт. Англійський винахідник Джеймс Ватт удосконалив цей двигун, що уможливило його використання в залізничних локомотивах і морських суднах. ЛОКОМОБІЛЬ

Номер слайду 10

Двигун внутрішнього згоряння (спочатку — газовий, а згодом — на рідкому паливі) — ще один важливий винахід індустріальної революції. Найбільшого поширення в промисловості й транспортній галузі набув економічний двигун, що працював на нафті, сконструйований наприкінці XIX ст. німецьким інженером Рудольфом Дізелем. ДИЗЕЛЬНИЙ ДВИГУН Р. ДІЗЕЛЯ.

Номер слайду 11

На початку ХІХ ст. американець Роберт Фултон побудував перший у світі колісний пароплав, і до середини століття пароплави вже перевозили вантажі через Атлантику.

Номер слайду 12

Новації у транспорті Наприкінці XIX ст. з’явився новий вид транспорту — автомобіль. У середині 80-х років ХІХ ст. німецькі інженери Карл Бенц і Готліб Даймлер сконструювали перший автомобіль, і невдовзі в ряді країн почалося їх промислове виробництво.

Номер слайду 13

Г. ФОРД ВИПРОБУВАВ СВІЙ ПЕРШИЙ АВТОМОБІЛЬ, ВИГОТОВЛЕНИЙ У МАЙСТЕРНІ, ЯКИЙ, ЗА ЙОГО ВИЗНАННЯМ, «НАГАДУВАВ СЕЛЯНСЬКИЙ ВІЗОК».

Номер слайду 14

1903 Р. ВЖЕ БУЛО ЗАСНОВАНЕ «ТОВАРИСТВО АВТОМОБІЛІВ ФОРДА»

Номер слайду 15

1906 Р. ПОБУДОВАНЕ ПЕРШЕ ТРИПОВЕРХОВЕ ЗАВОДСЬКЕ ПРИМІЩЕННЯ. ДО ПОЧАТКУ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ ПІДПРИЄМСТВА ФОРДА ПЕРЕТВОРИЛИСЯ НА СВОЄРІДНУ ІМПЕРІЮ З ФІЛІАЛАМИ В АНГЛІЇ, АВСТРАЛІЇ ТА ІНШИХ КРАЇНАХ, ДЕ ВИРОБЛЯЛОСЯ 248 ТИС. АВТОМОБІЛІВ НА РІК

Номер слайду 16

Новації хімічної промисловості Були створені речовини, необхідні для виробництва скла, фарб, відбілювачів, штучних добрив, фармацевтичних препаратів тощо. Практичного значення набула хімія синтетичних матеріалів для виробництва пластмас, ізоляційних матеріалів, штучного волокна. Завдяки технічним удосконаленням друкарські верстати перетворилися на машини швидкого друку..

Номер слайду 17

ТЕЛЕГРАФ ПРАЦЮВАВ ТА УДОСКОНАЛЮВАВСЯ

Номер слайду 18

З КІНЦЯ 70-Х РОКІВ XIX СТ. ПОЧАВ ПОШИРЮВАТИСЯ ТЕЛЕФОННИЙ ЗВ’ЯЗОК.

Номер слайду 19

ОДНОЧАСНО РОЗПОЧАЛАСЯ ЕРА ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЛАМПОЧКИ

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Поясніть значення понять історичної хмаринки. Які з них ілюструють середньовічне господарство, а які — нові форми господарювання?

Середня оцінка розробки
Структурованість
1.0
Оригінальність викладу
1.0
Відповідність темі
1.0
Загальна:
1.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. огаренко илья
    Загальна:
    1.0
    Структурованість
    1.0
    Оригінальність викладу
    1.0
    Відповідність темі
    1.0
ppt
Додано
30 березня
Переглядів
443
Оцінка розробки
1.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку