”Прості та розширені фільтри. Запити, групові операції в запитах”.

Про матеріал
”Прості та розширені фільтри. Запити, групові операції в запитах”.Прості та розширені фільтри.
Перегляд файлу

Урок №76

Тема:Прості та розширені фільтри. Запити, групові операції в запитах.

Простий фільтр дає змогу ввести умову перегляду для одного поля. Він активується за допомогою команди Записи\Фильтр\Изменить фильтр або інструмент http://ok-t.ru/studopedia/baza5/499435849709.files/image014.jpg. На екрані з’являється вікно простого фільтру, яке містить усі назви полів таблиці. У цій таблиці необхідно встановити порядок та умови перегляду записів. Для цього вибрати необхідне поле та задати умову в форматі:Операція порівняння значення < 100.

Розширений фільтр дозволяє використовувати декілька умов для різних полів таблиці. Вікно розширеного фільтру викликається за допомого команди Записи\Фильтр\Расширенный фильтр Треба заповнити бланк розширеного фільтру умовами вибору записів. Наприклад,

http://ok-t.ru/studopedia/baza5/499435849709.files/image018.jpg

Після чого виконати команду Записи\Применить фильтр або інструмент http://ok-t.ru/studopedia/baza5/499435849709.files/image020.jpg.

Запит полегшує роботу, якщо необхідно переглянути, додати, змінити або видалити дані в базі даних Access. Ось ще кілька підстав для використання запитів:

  •                   швидкий пошук даних за допомогою фільтрації за певними критеріями (умовами);
  •                   обчислення або підсумовування даних;
  •                   автоматизація завдань керування даними, таких як періодичній перегляд набору даних.

Запит - засіб для відбору даних, що задовольняють певним умовам. За допомогою запитів можна вибрати з бази даних необхідну інформацію. Типи запитів:

Групові операції дозволяють виділити групи записів з однаковими значеннями в зазначених полях і використовувати для цих груп одну зі статистичних функцій. У Access передбачено дев'ять статистичних функцій:

Sum – сума значень якогось поля для групи

Avg – середнє від усіх значень поля в групі

Мах, Min – максимальне, мінімальне значення поля в групі

Count – число значень поля в групі без обліку порожніх значень

Stdev – середньоквадратичне відхилення від середнього значення поля в групі

Var – дисперсія значень поля в групі

First і Last – значення поля з першого чи останнього запису в групі.

Виконання групових операцій

Стовпець підсумків може містити підсумкові дані для всіх записів таблиці або згрупованих за яким-небудь принципом. Наприклад, нас може цікавити максимальна або середня ціна товарів (поле Ціна) кожного типа (поле Тип), представлених в таблиці. Для використання підсумкових операторів у вказаному завданні виконаєте наступні дії:

  •                    у запитальній формі в рядку Вивід на екран (Show) поставте прапорці в полях: Тип і Ціна, яке використовуватиметься для обчислень;
  •                   виберіть в меню Вигляд (View) команду Групові операції (Totals) або нажміть однойменну кнопку на панелі інструментів;
  •                   встановите курсор в полі, над значеннями якого виконуватимуться обчислення, і виберіть у комірці Групова операція (Total) необхідну функцію;
  •                   у меню Запит (Query) виберіть команду Запуск (Run).

За допомогою запиту можуть бути підраховані сума (Sum) і середнє арифметичне, знайдені мінімальне (Min) і максимальне (Мах) значення в полі. Закінчивши роботу із запитом, можна зберегти його під яким-небудь ім'ям.

 https://disted.edu.vn.ua/media/images/foxyk/zaputu/z6.JPG

Мал. Складання запиту з використанням групової операції

docx
Додано
30 травня 2020
Переглядів
1330
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку