Психологічна година з елементами тренінгу
«Попередження торгівлі людьми»
Мета:
Словник (основні поняття та терміни): торговець людьми, жертва, примусова праця,рабство
Хід заняття
I. Вступна частина. Знайомство. Повідомлення теми та мети тренінгу. Ознайомлення учасників з методами проведення заняття.
II. Бесіда «Торгівля людьми у ХХІ столітті». За оцінками ООН в світі близько 4 млн. осіб щороку переправляють через кордони держав для використання в підневільній праці. 1904,1910,1921,1933,1949 – конвенції ООН про протидію торгівлі людьми , 1998 рік – Зміни до Кримінального Кодексу ст.. 124. Торгівля людьми, 2001 рік – Новий Кримінальний кодекс Ст 149 Торгівля людьми, 2005 рік – Страсбург – Україна приєдналась до Конвенції Ради Європи (презентація «Які ж показники на сьогодні?»)
IІІ. Вправа «Щоб не потрапити в тенета». Обираються два найактивніші учасника серед учасників. Вони записують на аркушах паперу відповідь на запитання. Завдання «Як виглядають торгівці людьми?»(Поки обрані учасники пишуть відповіді з аудиторією обговорюються питання). Аудиторія розділяється на три команди і намагаються якнайшвидше дати відповідь на питання:
1 «Дати визначення торгівлі людьми»
2 «Скласти ланцюг процесу торгівлі людьми »
Після обговорення питань, заслуховуюся відповіді учнів що працювали окремо.
ІV. Рольова гра «Переконай мене». Кожна команда намагається визначити всі причини які змушують людей погодитися на пропозицію торгівця людьми і використовуючи їх пропонує ведучому погодитись на роботу за кордоном. Ведучий виступає в ролі жертви а учасники в ролі торговців. Питання « Як переконати жертву прийняти рішення щодо виїзду за кордон?»
V. Вправа «Ситуації» (Робота у групах. Учасники отримують завдання на картках. Ситуації пропонування роботи на вулиці випадковим перехожим, вербувааня на нелегальну роботу, запрошення працювати за кордоном)
VІ. Евристична бесіда «Якщо я збираюсь працювати»
Ведучий разом з учнями складає список порад для тих хто збирається працювати або навчатись за кордоном
VII. Заключна бесіда «Допомога тим хто став жертвою торгівлі людьми.»
VIІІ. Підсумки психологічної години. Висновки.