Психологічна просвіта педагогів
«Тимбілдинг в школі. Як згуртувати учнівський колектив?»
Виступ на педраді: 24.12.2019 р.
Практичний психолог: Лалакулич М. М.
План
1. Вступ. Прикро, але досить часто сучасні школярі не є згуртованими, що в майбутньому може призвести до негативних наслідків – невміння співпрацювати в команді, спілкуватися в колективі, разом працювати над одним проектом, і, як наслідок, мати проблеми на робочому місці. Тут на допомогу прийде тимбілдинг (teambuilding) – ряд заходів, спрямованих на згуртування колективу. Слово «тимбілдинг» походить від англійських слів «team» (команда) і «building» (побудова, утворення), тобто українською мовою перекладається як «командоутворення» та широко використовується в останні роки у сфері бізнесу, менеджменту, освіти. Вправи, які може вчитель пропонує своїм учням, повинні бути спрямовані на об’єднання і заохочення дітей до спільної результативної діяльності та допомогу в усвідомленні кожною дитиною своєї ролі в колективі, формування навичок роботи в групі, розвиток міжособистісної та групової довіри. Останній час дуже добре зарекомендували себе мультимедійні засоби в школі, в тому числі і такі, які покликані згуртувати учнівський колектив. Одними з них є перегляд учнями 3D анімацій «Одна сім’я. Їжа для всіх» та «Лови», а також фрагментів мультфільмів про командну роботу, які може запропонувати для перегляду та обговорення як класний керівник початкових класів, так і середні х та старших класів.
2. Перегляд 3D анімації «Одна сім’я. Іжа для всіх».
3. Обговорення 3D анімації «Одна сім’я. Іжа для всіх».
Примітка. Психолог робить висновок, що коли людина думає тільки про себе, може страждати весь колектив взагалі і окремий її член. Робота в команді у більшості випадків завжди важливіша за індивідуалізм.
4. Перегляд фрагментів мультфільмів про командну роботу.
5. Обговорення фрагментів мультфільмів про командну роботу:
Примітка. Психолог підводить дітей до висновку, що завдяки злагодженій роботі команди можна успішно протистояти навіть сильному противнику і вирішити складну проблему, що не під силу кожному окремому її члену.
6. Перегляд 3D анімації «Лови».
7. Обговорення 3D анімації «Лови».
Примітка. Ще раз наголошується на тому, що навіть якщо сили суперника значно переважають, його можна перемогти, об’єднавши свої зусилля.