Мета цього заходу - поглибити і розширити поняття у дітей про дружбу, навчити учнів сприймати ситуації, аналізувати їх та знаходити шляхи виходу; сприяти виникненню дружнього колективу в класі, школі; виховувати любов, повагу та уважне ставлення до друзів.
Година спілкування
Тема. Справжня дружба
Мета: роз’яснити такі поняття як «друг», «товариш», «знайомий»; поглибити і розширити поняття у дітей про дружбу, навчити учнів сприймати ситуації, аналізувати їх та знаходити шляхи виходу; сприяти виникненню дружнього колективу в класі, школі; виховувати любов, повагу та уважне ставлення до друзів.
Обладнання: плакати із висловами про дружбу, зображення будиночка, веселки, сонця; картки із
правилами про дружбу; сердечка
Хід заняття
І. Організаційний момент
- Діти, ми розпочинаємо годину спілкування.
Ми зібрались в дружнім колі
На довірливу розмову.
А щоб краще нам почати,
Пропоную посміхатись.
Слухання пісні про посмішку
Посмішка несе добро, радість.Атакож ще одне світле, щире почуття починається з посмішки. Воно потрібне кожній людині, родині, класу, країні, всій планеті. Воно дорожче за золото, сильніше за бурі,
міцніше за сталь.Спробуйте прочитати це слово.
ж |
а |
р |
д |
б |
у |
д |
р |
у |
ж |
б |
а |
ІІ. Оголошення теми і мети
На дошці зображення будинку.
Так як будиночок будується з цеглин так і ми назвімо, з чого будується дружба.
(Доброта, радість, симпатія, щирість, ввічливість, повага, вірність, чесність,…)
Висновок:
(Відповіді дітей)
Дружба-це…(з тлумачного словника)
ІІІ. Бесіда з учнями:
-Дружба і товаришування народжується і міцніє на основі спільного навчання, інтересів. Але товаришувати можна з багатьма ровесниками, а дружити лиш з одним чи кількома.
Друзів пов`язує велика повага один до одного. Друг завжди поможе в біді, підтримає, водночас він може першим сказати про недоліки, допомогти їх виправити.
Гумореска П. Глазового «Два товариші»
-Чи можна хлопців назвати друзями.
-Вони товариші швидше. Тому і твір так названо.
Вірші про дружбу
Учень: Кіт з Рябком були друзяки
Котик нишком у собаки
Крав щоразу м`ясо, сало,
Бо котові завжди мало .
А Рябко зітхав у тузі:
Хай бере. На те ми й друзі.
Діти, ви скажіть мені,
Кіт був друг Рябкові?....(Ні)
Учениця : В лісі сірий зайчик жив
Він із Білкою дружив.
Білочка гриби шукає
Зайчик їй допомагає.
Раз у яму він упав.
Шансів вибратись не мав.
Як побачила це Білка
Вмить схопила довгу гілку.
Каже Зайчику: -Хапайсь,
Міцно зубками тримайсь.
Зайчик навіть не боявся.
Вдрузях він не сумнівався.
І маленька Білка скоро
Зайця витягла на гору.
Справжні друзі у біді
Виручать тебе завжди.
А щоб справжніх друзів мати ,
І про них потрібно дбати.
Робота з прислів`ями
-Наш український народ здавна шанував дружбу. Вчили дітей , що треба бути дружніми, допомагати один одному, бути милосердними.
(На хмаринках написані прислів`я)
-Поясніть,як ви розумієте прислів`я.
ІV. Закріплення і систематизація знань
Гра «Клумба дружби»
Висновок: плакат
«Людина з друзями- степ із квітами, а людина без друзів- жменя попелу»
(Ш. Руставелі)
Казка про хлопчика «Ображайка»
-Спробуймо і самі скласти казочку. Я почну, а ви продовжуйте.
«Жив хлопчик на ім`я Ображайко…
Висновок: плакат
«Єдиний спосіб мати друга – самому бути ним».
-А чи завжди ми є добрими друзями, вміємо щиро дружити?
-Які риси заважають дружити?
-Кожна людина має позитивні і негативні риси характеру. Поганих треба намагатися позбутися.
Гра з коробочкою
Написати негативну рису на аркуші паперу. Цей аркуш скласти і вкинути в коробку.Зробимо це для того, щоб погані риси більше не заважали вам дружити.
Фізкультхвилинка
(Діти стають в коло)
Вірш « Хіба це клас»
Послухайте вірш і скажіть, чи це про наш клас.
(Читання вірша)
Закони дружби – вправа «Сонечко»
Я зачитую правила, а ви скажете, котре приймаємо, а котре- ні.
На дошці сонечко. До нього прикріплюємо промінчики з правилами.
(Пропонується дітям назвати свої правила)
Висновок: Нехай сонечко дружби осяє ваші серця.
Гра « Долоньки»
-А зараз доторкніться своїми долоньками до долоньок сусіда. Постарайтесь через свої руки передати один одному тепло, радість. Хоч ваші долоньки ще маленькі, та ви можете бути підтримкою один одному.
-Друзі тиснули один одному руку. Потиснемо і ми ,і побажаємо один одному добра, здоров`я.
Цей жест означає, що друг завжди готовий «подати руку», прийти на допомогу, бути пліч-о-пліч.
V. Підсумок уроку
-Що нового дізналися на цьому занятті?
-Який висновок зробив кожен із вас для себе?
Вправа «Сердечка»