Інтегрований урок у 2 класі
Українська мова. Я досліджую світ. Математика.
Тема: Птахи. Оповідання. Є.Шморгун «Журавлі».
Мета: повторити і закріпити вивчене про перелітних і зимуючих птахів; познайомити учнів з пташкою ківі; повторити ознаки зими; вчити учнів бути спостережливими, уважними; розвивати вміння складати прислів’я зі слів та пояснювати їх зміст; формувати навички виразного, правильного, свідомого читання, вміння переказувати прочитане; знаходити в тексті відповіді на запитання; вчити знаходити потрібну інформацію в інтернеті; порівнювати об’єкти за допомогою діаграми Венна; повторити народні символи України; виховувати дбайливе ставлення до птахів узимку, до природи; виховувати любов до рідної землі.
Тип уроку: урок повторення та систематизація вивченого матеріалу.
Обладнання: малюнки перелітних та зимуючих птахів, народні прислів’я про птахів, відео «Цікаві факти про птахів», відео «Пташка ківі», діаграма Венна,
Хід уроку:
І. Організація класу.
Налаштування. Вправа в колі «Правила уроку».
-Діти, давайте пригадаємо основні правила уроку!
(Діти по черзі називають вивчені правила).
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1.–Яка пора року настала?
- Назвіть ознаки зими.
2.Робота в групах.
Де багато пташок, там нема комашок.
Всяка пташка свої пісні має.
Як багато птиць, не буде гусениць.
Горобець маленький, а серденько має.
Де лелека водиться, там і щастя родиться.
-Як називаються ці вислови? Прислів’я.
-Хто складав прислів’я? Український народ.
-Що спільного в цих прислів’ях? Всі вони про птахів.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
-Сьогодні ми поговоримо про птахів, більше дізнаємось про них, нас здивують цікаві факти.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота над малюнками, розташованих на дошці.
-Як розташовані малюнки? У дві групи.
-Чому саме так? 1 група – перелітні, 2 – зимуючі.
-Чи є якісь недоліки, помилки? Деякі перелітні птахи знаходяться не в своїй групі. Виправлення помилок.
Діти згадують вивчене про зозулю (зозуля – ключ від вирію), лелеку (селиться тільки біля добрих людей), солов’я ( соловей не співає на чужині).
2. Робота в зошитах.
Запис слів зозуля, соловей, лелека, сойка, щиглик. Звуковий аналіз слів.
3. Що таке факти і думки? Діти пригадують.
Перегляд відео «Цікаві факти про птахів»
https://www.youtube.com/watch?v=EkRxQ0MeZFg
Та роз’яснення, повторення математичних даних (1м=100см і т.д.).
V. Фізкультхвилинка.
Вправа з ЛЕГО «Буває – не буває». Діти тримають одну цеглинку. По черзі називають твердження, наприклад: «Взимку йде дощ». Якщо таке буває, діти підкидують цеглинку вгору і ловлять її, якщо ні - перекладають цеглинку з долоньки на долоньку.
VІ. Закріплення вивченого матеріалу.
1.Робота над текстом Є.Шморгуна «Журавлі».
*Розгляд малюнків у підручнику. Обговорення.
*Читання заголовка.
-Чи можемо ми здогадатися, про що буде розповідатися?
Діти відповідають.
*Читання оповідання вчителем.
*Відповіді на запитання.
-Чому журавликів так називають? (Восени, вони журяться, бо не хочуть залишати свою Батьківщину, їх називають журавлями, а навесні, повертаючись, вони радіють, тому їх називають веселиками).
-Як ми можемо допомогти пташкам узимку? Відповіді учнів.
*Читання тексту учнями.
2. Робота з пошуковою системою.
* Читання речень. Тато купив смачний ківі. Ківі шукає їжу.
*Пояснення значень слів в кожному реченні.
-Так хто такий ківі?
*Пошук в Google відповіді на запитання.
*Перегляд відео «Пташка ківі» http://aroundnature.info/uk/ptax-kivi/
*Читання інформації про ківі.
3. Робота з діаграмою Венна.
* Розгляд малюнків
*Порівняння за допомогою діаграми Венна пташок за малюнками.
*Підсумки порівняння. Діти роблять висновок, що пташкам потрібна воля.
VІІ. Рефлексія.
-Що вам запам’яталось на уроці? Діти висловлюють свої думки.