Тема. Раціональні числа
Мета. Сформувати в учнів навички виконання дій над раціональними числами, обчислення значень виразів, що містять раціональні числа з використанням чотирьох арифметичних дій; розвивати позитивні риси особистості; розвивати логічне мислення, кмітливість, культуру математичного мовлення, пам’ять; виховувати самостійність, впевненість у собі.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Розум полягає не лише в знаннях, але
й у вмінні застосовувати ці знання.
Аристотель
І. Організаційний момент (Слайд 1)
Повідомлення теми, очікуваних результатів
На нас чекають цікаві завдання. Хочу зауважити, що в роботі нам допоможе вислів давньогрецького філософа і вченого Аристотеля «Розум полягає не лише в знаннях, але й у вмінні застосовувати ці знання». Вам надається можливість застосувати свої знання і вміння.
I. Активізація пізнавальної діяльності. (Слайд 2)
1. Як називаються два числа, що відрізняються одне від одного лише знаком (протилежними)
2.Щоб знайти невідоме зменшуване, потрібно (до різниці додати від’ємник)
3. З двох від’ємних чисел більше те ( яке ближче до нуля або те яке стоїть правіше)
4. Сумою двох від’ємних чисел є число ( від’ємне)
5. Добуток двох обернених чисел дорівнює (одиниці)
6. Щоб знайти невідоме ділене, потрібно ( частку помножити на дільник)
7. Добуток двох чисел з різними знаками є число (від’ємне)
8. Коли добуток дорівнює нулі (коли один із множників дорівнює нулю)
9. Сума двох протилежних чисел дорівнює (нулю)
10. Часткою двох від’ємних чисел є число ( додатне)
11. На яке число не можна ділити ( на 0)
12. Щоб знайти невідомий доданок потрібно, ( від суми відняти відомий доданок)
II. Формування вмінь і навичок.
III. Підсумок уроку.
Підрахуйте бали і поділіть їх на 3. Це ваша оцінка за урок.
«Думай – перемо-жеш»
|
«Одна розумна голова добре, а дві ще краще!» |
Розминка “Логіка”
|
“Вершина точних відповідей” |
“Хто найшвидше розв’яже задачу” |
“Відгадай слово”
|
«Не спіткнись»
|
1 бал |
1р – 2б 2р – 2б 3р -1 |
1 з- 2б 2з -2б 3з -2б |
5 балів |
2 б |
11 б |
3 б |
IV. Домашнє завдання.
Намалюйте малюнок «Країна раціональних чисел», щоб на ній були заховані приклади і відповіді до них.
“Вершина точних відповідей ”(групова робота)
І варіант ІІ варіант
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
І варіант
ІІ варіант
ІІ варіант