Ранкова зустріч "Золота красуня-осінь"

Про матеріал

Тема: Золота красуня-осінь

Мета: закріпити та поглибити знання учнів про пори року; розвивати зв'язне мовлення, логічне мислення, уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати і сприяти розвитку уваги, пам'яті, творчої уяви і фантазії; створити емоційно-комфортне середовище; виховувати в учнів почуття доброзичливості, патріотизму, почуття прекрасного

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

«Золота красуня-осінь»

Розробка ранкової зустрічі

 

 

 

 

Виконала:

Кіченко Євгенія Вікторівна,

 заступник директора з навчально-виховної роботи

Писарівської загальноосвітньої школи

І-ІІ ступенів Новопсковської районної ради

Луганської області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ранкова зустріч у 1 класі

Тема: Золота красуня-осінь

Мета: закріпити та поглибити знання учнів про пори року; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення, уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати і сприяти розвитку уваги, пам’яті, творчої уяви і фантазії; створити емоційно-комфортне середовище; виховувати в учнів почуття доброзичливості,  патріотизму, почуття прекрасного.

Обладнання: повідомлення учнів, кубик цікавих запитань, вірш Л.Новикової «Осінь», вірш М.Пономаренко «Осінь пензлика взяла», гра «Так чи ні», гра «Пальчики», українська народна пісня-руханка, енерджайзери «Як ти робиш», «Ось який я!», «Хай-файв».

 

Організаційний момент

Запрошення на ранкову зустріч (звук мелодії).

 (Діти стають навколо килимка)

І. Вітання

  • Ранкове привітання в колі друзів (Діти разом промовляють вірш-вітання, виконують відповідні рухи)

ОСІНЬ Л. Новикова
Сіла осінь на порозі,
Довгі коси розплела,
Спілі яблука на возі
До бабусі привезла.

Вітром  двері відчинила:
– Дари з воза забирайте!
Павутинкою злетіла:
– Через рік мене чекайте!

  • Привітання один з одним

Діти вітаються по колу, звертаються один до одного на ім’я і торкаються долоньками

  • Доброго ранку,______Я дуже рада, що ти прийшов (Мені дуже приємно тебе бачити)
  • Обговорення правил ранкової зустрічі.

Нашим привітанням ми створили спокійний, гарний настрій, адже якусь важливу справу краще починати з гарним настроєм. А тепер згадаємо правила наших ранкових зустрічей, пограємо в гру «Так чи ні». Я буду називати правила, якщо воно вірне, то ви плескаєте в долоні, якщо ні – хитаєте головою.

- Коли хтось говорить – слухай

- Іронічно посміхайся, коли товариш відповідає неправильно

- Перебивай того, хто говорить, і викрикуй свою відповідь

- Говори по черзі, а не разом

- Якщо хочеш щось сказати – підніми руку

- Говори голосно і чітко

  • Енерджайзер «Як ти робиш»

Учитель ставить запитання. Учні імітують, промовляючи «Ось так»

  • Як читаєш?
  • Як пишеш?
  • Як малюєш?
  • Як танцюєш?
  • Як живеш?
  • Енерджайзер «Ось який я!»

Хто народився навесні – плесніть у долоні, хто влітку – двічі, хто восени – стрибніть тричі на одній нозі, хто взимку – присядьте стільки разів, скільки вам років.

ІІ. Обмін інформацією. Робота над темою.

  • Діти, скажіть, яка зараз пора року? А чим вона багата? Які кольори довкола нас?

Прослухайте вірш (з ілюстраціями)

Осінь пензлика взяла Марія Пономаренко

Осінь пензлика взяла,
малювати почала,
в білокорої берізки золотила довгі кіски.
Став багряним колір чуба
в мудрого дідуся-дуба.
Дві сестрички, дві осички
стали жовті, мов лисички.
А довкруг, довкруг травиця
тихо-тихо золотиться.
Ось палахкотять калина,
горобина і шипшина.
Не вгаває щедра осінь,
а малює неба просинь.
Ще — тоненькі павутинки,
сірий дощик і хмаринки…
Пензлик біга без упину —
гарна в осені картина.

  •                 Які назви дерев ви почули?
  •                 Якими кольорами малює осінь?

 

  • Гра «Кубування»

На гранях куба завдання-запитання. Діти кидають куб, даючи відповіді на запитання і виконуючи завдання.

  • Назви 2 кольори осені
  • Назви дерева, що не змінюють колір листя восени
  • Назви дерева, що дають зелені плоди
  • Назви 2 дерева, що дають червоні плоди
  • Розкажи віршик про осінь
  • Назви 5 овочів, що достигли на городі

 

  • Виконання руханки під пісню “Чарівниця - осінь”

ІІІ. Щоденні новини

Зараз давайте  повторимо назви днів тижня. Гра «Підкажи словечко»

Вранці ми із добрим ділом день вітали ……

Ніченька минула скоро, - трудовий іде ……

За ним спритна, молода поспішає ……

А четвертий день тепер називається …..

Діло добре ладиться, як настала …….

Дома скрізь кипить робота, як почнеться день…..

А вона із хлібом-сіллю привела сестру…..

Ось і тижневі кінець, хто трудився ……

Прийшов час щоденних новин. Сьогодні з прогнозом погоди нас познайомить______.

Зараз пора року_____. Місяць______. Сьогодні_______. День тижня______

На вулиці_________.

ІV. Підсумок

Гра «Пальчики»

Уявіть собі, що ваш кулачок – це пелюстки квіточки, яка буде розкриватися з кожним твердженням, на яке ви погодитеся.

  • У мене зараз гарний настрій.
  • Сьогодні я закріпив та ще більше поглибив знання про Батьківщину.
  • Я хотів би більше цікавого дізнатися про Україну.
  • Мені сподобалося грати в різні пізнавальні ігри разом зі своїми однокласниками.
  • Вдома я поділюся враженнями про набуті знання з батьками.

У кого розкрилася долонька-квіточка, прошепотіть їй ласкаве і тепле слово та одним подихом подаруйте її своєму товаришеві.

Вчитель повідомляє розклад занять на день з побажанням цікавого дня та гарного настрою.

 

doc
Додано
27 листопада 2018
Переглядів
938
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку