1
Від майстрів кулінарної справи Великочернеччанської школи
2. Рецепт "Приготування зефіру"
Яблучний та яблучно- смородиновий зефір із натуральних інградієнтів.
Час виготовленя: 3 год. + 12-24 год. ( для підсихання)
Кількість: 10 шт.
Компоненти:1)для яблучного пюре: – яблука Антонівкаабо Симиренко 5-6 шт середнього розміру - 225 г ( готуємо із 125 г пюре та 100 г цукру);
2) для яблучно -ягідного пюре 113 г пюре яблучного та 112 г - смородинового;
Білок із курячого яйця – 1 шт.+ 1 шт.
Для сиропу:
Покроковий рецепт приготування зефіру
Перед споживання зефір викласти на тарілку.Смачного!
Особисті поради з приготування.
1.Яблучне та ягідне пюре необхідно добре уварити, щоб максимально видалити вологу із суміші, тоді зефір вийде як справжній – стійкої густини.
2.Сироп готувати у металевій посудині із товстим дном.
3. Використовувати свіжий, якісний агар-агар.
4. Охолоджені білки додавати у охолоджене пюре, щоб суміш добре збилася і набрала об'єму.
5.Якщо третю частину цукрового піску замінити патокою або глюкозним сиропом, то термін зберігання десерту збільшиться і при засиханні в середині він буде ніжним.
5.Час підсихання зефіру також залежить від вологості й температури приміщення.
6.Термін зберігання домашнього зефіру близько 5 -7 діб, у герметичній упаковці.
А чи куштували ви каву та зефір в одній чашці? Так-так. Це майже класичний рецепт.
Береться кава, можна додати натуральну. Але краще розчинну.
На дні кружки блендером або просто ложкою розминаєте зефір. На 1 склянку води береться одна ціла зефірина. Зверху насипаєте розчинну каву. І заливається окропом.
Якщо кава натуральна, виливаємо її прямо на зефір, але без осадку! Цукор — за бажанням.У результаті утворюється приголомшлива пінка з розчиненого зефіру — тобто кава з маршмелоу!
Тим, що на відміну від вершкової пінки, вона «не падає», а утворюється все більше і більше нової. Смак напою ніжний і надзвичайно м’який.
Із зефіру створюють фруктово-ягідні шедеври смакоти із додавання кремів у вигляді пірожин та тортів.
Це треба знати !
Зефір – це ласощі, які виготовляють із різної сировини з додаванням цукру.
В зефіра є одна дуже цікава особливість – фактично, це пастила. Її слов’янські народи готували ще в XVI столітті, лише з двох інгредієнтів: печених яблук сорту Антонівка та меду. А вже наприкінці XVIІ століття до пастили почали додавати білки, які й надавали ласощам білий колір та пружність. Така пастила у своїй основі вже містила не лише яблука, а й різноманітні ягоди: горобину, суницю, чорницю, брусницю тощо.
І тільки через два століття французькі кондитери здогадалися білки збивати. В результаті на світ народився білосніжний повітряний продукт, який ми нині і звикли називати зефіром ( зфранцузької це слово можна перекласти, як «легкий вітер»).
Зефір – це кондитерський виріб, який виготовляють шляхом збивання яєчного білка, фруктово- ягідного пюре з додаванням агарового сиропу, як формоутворюючого компонента. Зефір не тільки смачний продукт харчування, а й має відносно малу калорійний. В середньому, при звичайній рецептурі приготування, калорійність становить приблизно 300 ккал на 100 г продукту. Це досягається завдяки тому, що до його складу входять фруктово – ягідне пюре та рослинні стабілізатори.
Свою форму зефір тримає за рахунок пектину, який міститься у фруктах, ягодах та агарі.
Пектин – це клітковина, яка потрапляючи в організм людини, виводить із нього канцерогени, шлаки, знижує холестерин, виступає в ролі глюкози, знижує артеріальний тиск. Найбільший вміст пектину у яблуках і чорній смородині.
Агар – агар виготовляють із бурих та червоних водоростей, які ростуть у Тихому океані і Білому морі. Він дуже корисний для здоров'я людини, бо у водоростях міститься багато заліза, магнію, йоду та інших корисних мікроелементів й речовин. Агар – агар покращує роботу печінки, виводить із організму шлаки і токсини.На відміну від желатину, агар-агар не такий калорійний, очищує печінку від зайвої жовчі, корисний для профілактики раку молочної залози, зміцнює легені.
Було доведено, що цей смачний продукт корисний не тільки дорослим, але й дітям, так –як він покращує не тільки травлення, а також підвищує розумову діяльність.
Дієтологи радять споживати зефір спортсменам, яким солодке взагалі заборонене.