Речення з однорідними членами (без сполучників та зі сполучниками а, але, і). Кома між однорідними членами речення.

Про матеріал

: Речення з однорідними членами (без сполучників та зі сполучниками а, але, і). Кома між однорідними членами речення.

Мета: поглибити знання учнів про однорідні члени речення, навчити знаходити їх у реченні, формувати вміння ставити розділові знаки при однорідних членах речення; розвивати вміння працювати колективно та самостійно, логічне мислення та мовленнєві навички,

виховувати інтерес до культурної спадщини України.

Перегляд файлу

Урок № 33

Тема уроку: Речення з однорідними членами  (без сполучників та зі сполучниками а, але, і). Кома між однорідними членами речення.

Мета:  поглибити знання учнів про однорідні члени речення, навчити знаходити їх у реченні, формувати вміння ставити розділові знаки при однорідних членах речення; розвивати вміння працювати колективно та самостійно, логічне мислення та мовленнєві навички,

 виховувати інтерес до культурної спадщини України.

Тип уроку: поглиблення знань.

Обладнання:  таблиці, підручник

 Хід уроку

 

І. Етап орієнтації.

ІІ. Етап цілепокладання.

Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів.

ІІІ. Етап проектування..

 1.Вивчення нового матеріалу.

1.1.  Пояснення за таблицею теоретичного матеріалу про однорідні члени речення.

1.2.Засвоєння поясненого матеріалу .

2. Практичне закріплення  теоретичного матеріалу.

2.1.  Диктант – завдання.

2.2. Вправа творчого характеру.

Фізкультхвилинка

2.3. Коментоване письмо.

2.4. Самостійна робота.

ІV. Етап організації виконання плану

 1. Вивчення нового матеріалу.

1.1.  Пояснення за опорною схемою теоретичного матеріалу про однорідні члени речення.

              Опорна схема

     Однорідні члени речення

 

 

 

 

 

 

 

 - види однорідних членів речення;

- інтонація при однорідних членах речення;

- кома при однорідних членах речення без сполучників та зі сполучниками.

1.2.Засвоєння поясненого матеріалу .

  • Які члени речення можуть виступати в ролі однорідних?
  • З якою інтонацією вимовляються?
  • Коли вживається кома при однорідних членах речення?
  • Коли кома не вживається?

2. Практичне закріплення  теоретичного матеріалу.

2.1.  Диктант – завдання. Вправа 146,сторінка 68.

  • Записати текст під диктовку вчителя, підкреслити знайдені однорідні члени.

2.2. Вправа творчого характеру 148, сторінка 68.

(Можна запропонувати працювати дітям парами або в групах.)

Діти складають і записують речення з однорідними підметами, присудками, додатками, означеннями, обставинами.

Фізкультхвилинка.

2.3 Коментоване письмо.

(Робота біля дошки. Записати речення , прокоментувати поставлені розділові знаки).

 Сизі, чорні, фіолетові хмари поступово затягували вранішнє небо. Зимове сонце яскраво світить, але зовсім не гріє. Злетіла пташка високо та сіла на хмарину. Осінь всипала кольоровим листям доріжки і стежини.

2.4. Самостійна робота.

Вправа149. (Списати текст, розставити розділові знаки).

ІV. Контрольно-оціночний етап

  •           Які члени речення є однорідними?
  •           Яка інтонація притаманна однорідним членам речення?
  •           Чи завжди ставиться кома між однорідними членами речення?

Домашнє завдання: вивчити параграф 16, вправа 154(Списати прислів’я, пояснити їх значення, побудувати схеми речень за зразками на сторінці 68- 69)

 

docx
Додано
21 серпня 2018
Переглядів
2256
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку