«Ріднадомівка, ріднасім’я – тут виростає доля моя»(3 клас)

Про матеріал

Мета уроку:

Вчити читати віршовані твори, вчити слухати співбесідника, говорити; формувати навички правильного виразного читання; дотримуватися норм мовленнєвої культури ;збагачувати словниковий запас дітей;повторити про іменник , про правила написання іменників в орудному відмінку на –а(-я); уточнити й розширити уявлення учнів про сім'ю, родину, її значення для людини;показати дітям значимість родини у житті людини; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, чуйність, доброту, людяність;формувати в учнів ключові компетентності: організовувати своє робоче місце, орієнтуватися у часі й берегти його, доводити роботу до кінця.

Перегляд файлу

 

 

Інтегрований урок «Ріднадомівка, ріднасім’я – тут виростає доля моя»

Тема: «Ріднадомівка, ріднасім’я – тут виростає доля моя»

Мета уроку:

Вчити читати віршовані твори, вчити слухати співбесідника, говорити; формувати навички правильного виразного читання; дотримуватися норм мовленнєвої культури багачувати словниковий запас дітей;повторити про іменник , про правила написання іменників в орудному відмінку на –а(-я); уточнити й розширити уявлення учнів про сім’ю, родину, її значення для людини;показати дітям значимість родини у житті людини; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, чуйність, доброту, людяністьормувати в учнів ключові компетентності: організовувати своє робоче місце, орієнтуватися у часі й берегти його, доводити роботу до кінця.

Хід уроку

І. Ранковазустріч. (слайд 1)

Добридень /3 рази кажу

Як рано до мами чемненько іду.

Тут очка, тут личко, тут ніс, а тут губи,

А тут є у мене білесенькі зуби.

Добридень /3 рази кажу

Як рано до тата чемненько іду.

Тут пальці, долоня, плече і рука

Я маю дві ніжки, а тут є п’ята.

Добридень /3 рази кажу

Як рано чемненько до школи іду.

Багато тут діток і книжок у нас.

Веселою піснею вітаємо  всіх вас.

(слайд 2)

Девізнашого уроку:

Думати – швидко,

Відповідати – чітко,

Працювати-дружньо,

Запам’ятовувати – міцно.

 

 

 

 

II. Перевірка та корекціяопорнихзнань, умінь та навичок

Читацька розминка

Як і завжди, розпочнемо наш урок артикуляційною зарядкою.

Як плаче  немовля? (у-а)

Як мама колише  дитину? (а-а-а)

Як тато забиває  цвях? (тук-тук)

Як бабуся кажеонукові – замазурі? (Я-й-я-я)

Як сопедідусь, коли заснув, читаючи газету?

Як одним словом ми можемо назвати  цих людей, якщо  їхоб’єднати в однеціле? (родина, сім’я)

Правильно!Ісаме про сім’ю, про родинні стосунки говоритимемо на сьогоднішньому уроці. Давайте разом прочитаємо тему нашого уроку.

Сьогодні ми будемо   говорити про те, які бувають  сім’ї, як потрібно дбати  у сім’ї один про одного, постараємося визначити, як стосунки у сім’ї впливають   на здоров’я. Розказуватимемо про любов і повагу до членів своєї родини. Але насамперед скажіть чи любите ви казки. Тоді пригадайте казку, в якій головні герої – родина, сім’я. (слайд 4)

Так цеказка «Ріпка». І сьогодні на уроцігероїказки у нас в гостях. Вам цікавочомувонизавітали до нас?

Менітеж! Цяказка подружила нас не тільки із родиною , а й з її тваринами – улюбленцями.

Очікування. (слайд 5)

А, зараз, головна героїня казки – РІПКА – просить вас попрацювати парами.  Вам потрібнозаписати на листках,  що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку, а тоді прикріпити цей листочок до ріпки.

А я очікую від вас правильних відповідей, активності, злагодженості у роботі.

III. Закріпленнявивченогоматеріалу

ДІДУСЬ просить вас попрацювати із зошитами.

Для початку   гра – розминка  «Блискавка» допоможе нам бути уважними, кмітливими.

 

 

Ви повинні як найшвидше прочитати слова із дошки.

Слова для миттєвого   читання: рід, сім’я, народ, наш, рідна, родина, велика, дерево, родовідне, український.

Молодці, а тепер зошит відкривай, хвилину каліграфії розпочинай.

Сі м я     сім’я

Подумайте, якоючастиноюмови є слово сім’я?

Якийцерід?

Пригадайте, які закінчення мають іменники жіночого роду на –а(-я) в орудному відмінку однини?

Розташувати дані слова у дві колонки: назви предметів, ознаки предметів.

Подумайте ,які словосполучення можна утворити із даних слів.

Молодці!

Фізкультхвилинка

В цьому класі друзі всі:

Я, і ти, і ми, і ви.

Руку дай тому хтозліва.

Руку дай тому хто справа.

В цьомукласідрузівсі:

Я, і ти, і ми, і ви.

Посміхнись тому хтозліва.

Посміхнись тому хто справа.В цьому класі друзі всі:

Я, і ти, і ми, і ви.

Ми одна сім’я.

БАБУСЯ охоче, послухає, як ви навчилися вже читати.

Робота над чистомовкою.

І нам в котре допоможе  гра «Слухняний ротик».

Чистомовка

Ато-ато-ато – чистомовок є багато.

Ті-ті-ті – та найкращібудутьті,

Ята-ята-ята – щопоможуть вам, малята,

 

 

Ув-ув-ув – ротик щоб слухняним був!

Скоромовка

 

 

 

А тепер, щоб язик у роті краще слухався давайте промовимо ось таку скоромовку.

Їжачатко з їжакомїли кашу з молоком.

  5. Робота надвіршем Б.Лепкого «Як мені вас не любити»

Сьогодні ми попрацюємо над твором відомого уже вам письменника Богдана Лепкого.

Хто ж такий Б. Лепкий?

Поет, прозаїк, перекладач, літературознавець, видавець.

Він у кожній з цих галузей зробив вагомий внесок в історії рідної культури.

Зараз ви самостійно прочитаєте вірш «Батько йнене»

А) Читання вірша мовчки.

Як мені вас не любити,

батьку рідний, нене,

та ж ви мене згодували

і дбалипро мене.

Та ж ви мене згодували

щирими руками,

ой, нема то ніде в світі,

як в батька і мами.

Батькорозумунавчає,

мати приголубить,

ніхто мене так на світі,

як вони, не любить.

Дай же, Боже, щоб я виріс,

вшколігарновчився,

 

 

 

щоб я батькові і неньці

добре відплатився.

Б) Аналіз вірша.

Хто найбільше в світі любить дитину?

Як батьки проявляють свою  любов до дитини?

Чи повинні діти бути вдячними батькам за щиру любов і піклування про них?

Що ви розумієте під висловом «добре відплатитися» батькам?

Що ми повинні  робити, щоб бути добрими  дітьми  своїх  батьків?

В) Виразне читання вірша сильними учнями.

А ось і ВНУЧКА прийшла допомагати тягнути ріпку. Вона хоче ,щоб ви попрацювали самостійно у своїх зошитах. Складіть і запишіть прислів’я.

Шануй батька й неньку,                                      уматерісерце.

Живутьміж собою,                                              буде тобіскрізь гладенько.

У дитинизаболить пальчик                                як риба з водою.

Ось і СОБАЧКА – Хитрунка просить вас пограти у гру «Так чині», щоб  перевірити не тільки ваші знання, а й увагу.

Якщо ви згідні з тим, що почуєте плескайте в долоні, якщо ні тупайте ніжками.

У дружній сім’ї члени родини повинні:

Шанувати старших.(так)

Не прислухатися до порад членів родини.(ні)

Виконувати свої обов’язки.(так)

Допомагати одне одному.(так)

Сваритися.(ні)

Не слухати  нікого.(ні)

Піклуватися  одне про одного.(так)

Робити, що заманеться.(ні)

Разом відпочивати.(так)

Піклуватися про менших   братиків і сестричок.(так)

Виконувати всі хатні справи разом.(так)

Цілий день бавитися і гуляти.(ні)

 

 

Вітати всіх   зі   святами, днем народження.(так)

Молодці, здається і собачка задоволена вами.

А з чим до нас завітала КИЦЯ? Вона хоче, щоб   ви   попрацювали із зошитом. Записали у ньому речення про те, на кого із членів сім’ї ви  хочете бути схожими і чому?

А для цього нам потрібно… (розімнути пальчики).

І  допоможе нам у цьомугра «Моя родина»:

Оцей пальчик – наш дідусь,

Оцей пальчик – баба,

Оцей пальчик – наш татусь,

Оцей пальчик – мама.

А цей пальчик – буду я!

От і вся моя сім’я!

МИШКА просить, щоб ви доповнили речення.

Крім родинних зв’язків людей у сім’ї   об’єднує    турбота один про одного. Допомога  одне одному, терпіння. Не дарма кажуть: «Дружню сім’ю і горе не бере».

Зараз викожен у своїй  групі   виберете секретаря, читача і доповідача.

Хто   найвищий буде секретар.

У кого найдовше   волосся, той буде доповідачем.

Найменший буде читачем.

Секретар   отримує завдання. Читач читає фразу. Усі члени групи складають закінчення. Доповідач ідедо мене і доповнює речення.

Прочитай фрази і закінчиїх:

Я вдячний мамі за ….

Я вдячний татові за ….

Я вдячний бабусі за ….

Я вдячний дідусеві за ….

ІV. Рефлексія.

Уже й мишки завдання  виконали, а ріпка   сидить як той пень.

Хто з вас здогадався   чому? Що  хоче ріпка? (щоб її  підлити, погладити, смикнути

за чуб)

 

 

 

Та ні, вона хоче ,щоб ми зачитали, що написано на її листках. Подивимося,  

чи здійснилися  ваші    очікування   від уроку?

Ось, бачите  дідусь вашою допомогою і допомогою своєї дружньої сім’ї зміг витягти ріпку.

 

 

 

 

 

Отже, діти, дружня родина – велика підтримка на все життя. Хто з дитинства шанує своїх батьків, дідуся з бабусею, інших родичів, дружить з ними, той усе життя буде відчувати родинне тепло, матиме дружню родину, житиме у любові. Тож,

Поклонися щодня батькові низенько,

Бо в нього серденько до твого близенько.

Поклонися  щодня матінці   ще нижче,

Бо  серденько в неї до тебе ще  ближче.

Пам’ятайте про те завжди.

Ріпку   вирвали? А від   родини «Ріпка» вам у подарунок   оцінки (слайд 13). Дякуюусім за урок. Ми …. Молодці!

docx
Додано
19 жовтня 2018
Переглядів
564
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку