Рівняння. Конспект уроку

Про матеріал
закріпити знання учнів про властивості (рівносильність) рів¬нянь; вдосконалити вміння розв'язувати рівняння із застосуванням власти-востей рівносильності та інших властивостей (перетворення) виразів.
Перегляд файлу

Урок № 100                                                                          

 

Доброго ранку або дня, дорогі мої учні!

Сьогодні ми з вами продовжуємо наше навчання дистанційно.

 Читайте уважно мої конспекти, дотримуйтесь усього того, що там буде написано і я гадаю, що ви отримаєте знання і гідно завершите навчальний рік.

Увага!

Все, що прописано курсивом, повино обов´язково бути записано у вашому  зошиті.

Не можна людині дати знання,

можна їй тільки допомогти відкрити ці знання.

 Г. Галілей

 

Відкрийте зошити і запишіть:

Друге квітня

Класна робота

Тема. Рівняння. Самостійна робота.

 

Мета уроку: вдосконалити вміння розв’язувати рівняння, використовуючи основні властивості; створити умови для повного індивідуального розвитку дитини, її критичного мислення, збуджувати позитивні емоції школярів, підвищувати інтерес до вивчення математики; виховувати увагу, активність учнів.
Тип уроку: застосування знань, навичок та вмінь.

 

Хід уроку

 

І.  Організаційний момент. Емоційний настрій на урок.

Кожен із вас вже постарався

До уроку приготувався.

Тож гаразд, часу не гаємо

І урок розпочинаємо.

 Діти, рада всіх Вас привітати на нашому виртуальному уроці.

А з яким настроєм ви прийшли сьогодні на урок? Намалюйте смайлік у вашому зошиті.

 

ІІ.  Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети уроку.

Любі мої учні, прошу звернути увагу на епіграф уроку:  Не можна людині дати знання, можна їй тільки допомогти відкрити ці знання”. Як ви розумієте цей вислів?

Автор цих слів  Ґаліле́о ді Вінче́нцо Бонаю́ті де Ґаліле́й (італ. Galileo di Vincenzo Bonaiuti de 'Galilei; 15 лютого 1564  8 січня 1642) — італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, математик, поет і літературний критик, один із засновників сучасного експериментально-теоретичного природознавства.

Вміти розв’язувати рівняння дуже важливо, бо це фундамент для успішного виконання багатьох вправ у майбутньому. Отже, сьогодні будемо працювати над вдосконаленням умінь і навичок розв’язування рівнянь, використовуючи основні властивості.

 

ІІІ.  Актуалізація опорних знань.

Перевірка теоретичних знань.

Розгадайте кросворд і запишіть відповіді у зошит.

Screenshot_3

Запитання:

  1. Рівняння, які мають однакові корені.
  2. а(в+с)=ав+ас. Назва закону множення.
  3. Значення невідомого, яке перетворює рівняння у правильну рівність.
  4. Доданки, які мають однакову буквену частину.
  5. Рівність, яка містить невідоме.
  6. Два числа, які відрізняються один від одного лише знаком.
  7. В істинній пропорції добуток середніх членів дорівнює добутку…

У виділенному стовпчику ви знайдете ім´я найвідомішого українського математико минулого.

Запишіть у зошит 2-3 речення про нього.

 

IV. Застосування набутих знань і вмінь. Розв’язування рівнянь.

1.  А тепер пропоную вам Гру «Вірю – не вірю».

Запиши і розв´яжи рівняння та відповідай на питання “так” чи “ні”, наприклад:

3х + 4= -3х + 10,     х=1

Розв´язування:   3х+3х = 10 -4

                                 6х = 6

                                   х = 6 : 6

                                   х = 1.   

Відповідь: так.

А тепер самостійно:   

Рівняння

Відповідь рівняння

Ваша відповідь

1.

6х = 18

х=3      

 

2.

3х – 8= 16

х=8      

 

3.

12 – 2х = 4х

х=0

 

4.

5х +45 = 45

х=18    

 

5.

2х – 4 = 3х – 1

х=-3  

 

6.

2+5х = 9х – 10

х=-2  

 

7.

8х = – 20 – 2х

х=-2  

 

8.

17 = 3х – 1

х=6   

 

9.

5х + 18 = 3х

х=9   

 

10.

8х = – 8

х=-1  

 

11.

х – 3 = 12

х=15  

 

Почитай Мені. Весела Математика — в Категории "Детская ...                                

Гадаю, вам цікаво було попрацювати і ми будемо рухатися далі

 

2.  Вправа «Пазл»

Наступне вам завдання: зібрати алгоритм розв’язування рівнянь і записати його у зошит:

  1.  Розкрийте дужки.
  2. Перенесіть невідомі доданки в ліву частину рівняння , відомі – у праву ,

змінивши їхній знак на протилежний.

  1. Виконайте зведення подібних доданків.
  2. Запишіть умову рівняння.
  3. Запишіть відповідь.

 

3. Розв’язати рівняння:   1)  4(-3+х)=3х+88;

                                          2)  105 - 7х=42;

                                          3)  (5у+7) ∙ (2у-0,4) = 0;

                                          4)  1,78х + 0,84 = 1,34 – 0,72х;

                                          5)  10х + 3(1-2х) - = 13;

                                          6)  - 3 = х - 1,5.

  Маю надію, що ви впоралися з ціми завданнями, і тому заслуговуєте  нагородження за розв´язок всіх завдань отримаєте оцінки.

 

V.  Підсумок уроку. Рефлексія.

  • Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?
  • Чи досягли ми поставленої мети?
  • Що вам найбільше сподобалося під час уроку, яку інформацію ви почули вперше?

Діти, з яким настроєм ми закінчуємо наш урок? Намалюйте ще один смайлік у зошиті наприкінці классної роботи.

 

Урок закінчено. Дякую Вам  усім за витримку і працю!

Від класної роботи пропустили чотири клітинки вниз і записуємо:

Друге квітня

Домашня  робота

VІ.  Домашнє завдання. 

  • Для учнів 6-А класу: №1428(2), 1426(1);№1431(1).

          Для учнів 6-Б класу:  із “Робочого зошита”: стор. 67  №1, №2, №4, №7.

 

  • Для всіх творче завдання (оцінюється окремо)

Створенням сенкану за темою «Рівняння».

Керівництво «Як скласти сенкан» 

 Сенкан — це вірш, що складається з п’яти рядків.

Слово «сенкан»  походить від французького слова «п’ять»  і позначає вірш у п’ять рядків.

  1. Перший рядок має містити слово, яке позначає тему (звичайно, це іменник)
  2. Другий рядок – це опис теми, який складається з двох слів (два прикметника)
  3. Третій рядок називає дію, пов’язану з темою, і складається з трьох слів (звичайно це дієслова).
  4. Четвертий рядок є фразою, яка складається з чотирьох слів і висловлює ставлення до теми, почуття з приводу обговорюваного.
  5. Останній рядок складається з одного слова — синоніма до першого слова, в ньому висловлюється сутність теми, ніби робиться підсумок.

Наприклад:

Рівняння.

Цікаві, важкі.

Переносити, змінювати, ділити.

Рівняння  – золотий ключ, що відкриває всі математичні сезами.

Рівність.

 

 

Перевір відповіді:

Screenshot_4

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Самікова Ірина Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
7 квітня 2020
Переглядів
744
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку