«Різдво є кожного разу, коли ти посміхаєшся твоєму братові та простягаєш йому руку;Різдво є кожного разу, коли ти мовчатимеш, щоб вислуховувати іншого;Різдво є кожного разу, коли ти не приймаєш тих принципів, що залишають пригнічених на узбіччі суспільства;Різдво є кожного разу, коли ти розділяєш надію з тими, хто зневіряється у фізичній та духовній убогості;Різдво є кожного разу, коли ти покірно визнаєш твої обмеження та твої слабкості;Різдво є кожного разу, коли ти дозволяєш Господеві знову народитися, щоб дарувати Його іншим» ( Мати Тереза з Калькутти) Що таке Різдво?
У цьому імені є щось магічне. Його завжди вимовляють повністю, і воно неначе оточене темним гофрованим коміром з вогненними відблисками. Втім, так і повинно бути, тому що насправді Гофман був чарівником. Саме так, не просто казкарем, а справжнісіньким чарівником. Ернст Теодор Амадей Гофман
“Лускунчик і мишачий король”, 1816 рік. Відома різдвяна казка в казці. Реальне (життя родини Штальбаумів) і казкове (історія Лускунчика) переплетені з таким мистецтвом, що можна заплутатися в здогадках: чи це війна іграшок і мишей наснилася Марі, чи все відбулося насправді? Лускунчик – лялька чи зачарована людина? Інакше кажучи, у святкову ніч трапляються справжні дива.
Микола Васильович Гоголь- прозаїк, драматург, поет, критик, публіцист, визнаний одним із класиків літератури. Народився Гоголь в Україні. Усе, що оточувало хлопчика в дитинстві, було овіяне романтикою: краса українських пейзажів, чарівність народних легенд та героїка історичних переказів, він з дитинства добре знав українські казки, пісні, бувальщини. Саме вони насичували його уяву, що створила прекрасні "Вечори на хуторі поблизу Диканьки"
Повість - частина відомого циклу «Вечори на хуторі біля Диканьки». Тут можна відчути не стільки дух самого Різдва, скільки атмосферу свята в українському селі. У творі багато фольклору, традицій… і трохи демонів. Тож дива таки трапляються, навіть завдяки чортам.“Ніч перед Різдвом”,1832 рік
Гілочки омели Різдво в Англії незмінно пов'язане з прикрасою будинку гілочками гостролиста, плюща та ін. Це символізує волю людини, її прагнення триматися за Всевишнього для отримання сил і підтримки. А гілочки омели розвішують, як правило, в дверних отворах. Є традиція, згідно з якою чоловік і жінка, зустрівшись під такий рослинністю, повинні поцілуватися.
Різдво… ”Це радісні дні – дні милосердя, доброти, всепрощення. Це єдині дні і всьому календарі, коли люди, наче з мовчазної згоди, вільно розкривають одне одному серця і бачать у них, - навіть у тих, хто не має ні грошей, ні долі, - таких саме людей, як вони самі”, - так писав відомий англійський письменник Чарльз Діккенс. Чарльз Діккенс
Яке це щастя в книжковім світі жити,Захоплюватись, мріяти, любити. І дивуватись, бачити і чути, Красу і велич серденьком збагнути. У синь небесну радісно злітати, Себе у цьому світі відчувати. Пісень співати, бігти по росі, Щоденно жити у книжковій красі. То хмарою страшитись грозовою, То милуватися веселкою ясною. І бачити у білих хмарках казку, Легкого вітру відчувати ласку,І плавати, пірнати, загорати, Героїв труднощі та прикрощі долати. Усі книжки читаючи невпинно,Бо ти у світі білому — ДИТИНА! Велике щастя в книжковім світі жити, Якщо умієш книжки світ любити!