Різноманітний світ тварин

Про матеріал
Конспект уроку з предмету Я досліджую світ по темі "Різноманітний світ тварин".
Перегляд файлу

     07.12.21р.                          Я досліджую світ  в   3-Б Победря А.П.

 

Тема уроку:  Різноманітний світ тварин

Мета: - розширити поняття звірі, птахи, комахи; сформувати елементарні поняття риби, земноводні, плазуни, ракоподібні, павукоподібні, молюски, черви;

- учити розрізняти тварин цих груп; формувати вміння визначати істотні ознаки тварин, знаходити зайвий об’єкт серед їх сукупності, класифікувати, розвивати уяву;

- виховувати допитливість, пізнавальний інтерес, прагнення дітей до самовираження й самореалізації у пізнавальній діяльності; удосконалювати вміння працювати в парі та групі. Виховувати любов і бажання оберігати  живу природу, тварин.

 

Тип уроку: комбінований.


Обладнання:  мультимедійна дошка, презентація, комп’ютери, іграшки-представники груп тварин, картки плану уроку та плану доповіді, мікрофон, підручники, інтерактивна гра


Хід уроку

 

  1. Організація класу

 

  У нас сьогодні — ніби свято,

Гостей зібралося багато,

Привітайтесь, діти.

Тепер на  на мене подивіться

І веселенько посміхніться.

 

Дзвоник всім нам дав наказ:  слайд 1

До роботи швидше, клас!

Біля парти станьмо чемно —

Плине час хай недаремно.

Будьте ви уважні всі,

Сядьте на місця свої.

 

ІІ. Підсумок фенологічних спостережень.

1. Робота «Синоптиків».

- Яка зараз пора року? Який місяць? Які суттєві ознаки цього місяця?

- Яке небо? Чи є хмари? Чи сонячно? Яка погода була протягом останніх днів? Які зміни відбулися в живій природі?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Налаштуємось на плідну роботу.

 

  1. План уроку  - Відгадування ребусів   слайд 2
    • Мікрофон
    • Спілкування
    • Робота в малих групах з підручником
    • Фізкульхвилинка
    • Робота за комп’ютерами
    • Узагальнемо знання та складемо асоціативний кущ

-  Підведемо підсумки нашої роботи 

- Щоб дізнатися над якою темою ми будемо   працювати сьогодні, я пропоную вам розгадати  ребус.

    2. Відгадування ребусів  слайд 3

Повідомлення теми уроку слайд 4

    3.  «Мікрофон»:

  - Уявіть собі, що враз зникли всі тварини на нашій планеті Земля.  Чи змогли  б  ми  в житті обійтися без тварин?

    Висновок:                              слайд 5

  • До якої природи належать тварини? (живої).
  • За якими ознаками?       слайд 6
  • А рослини теж відносяться до живої природи? (так)
  • Яка ознака є тільки у тварин, на відміну  рослин?  слайд 7

 

Отже, ми сьогодні на уроці будемо говорити про тварин.  слайд 8

 

III. Пояснення нового матеріалу

1.Бесіда.

– Чи всі тварини однакові?

– Деяких тварин можна побачити лише під мікроскопом. А синій кит—більший за три великі автобуси.

– Яким є значення тварин у природі?

– Значення тварин у природі величезне. Якби не комахи – запилювачі, у  рослин не утворювалися б плоди з насінням. Саме тварини сприяють розселенню рослин, поширюючи їх по всій Землі. Дощові черв’яки та інші тварини постійно вносять в грунт рештки рослин, подрібнюють їх, і таким чином сприяють утворенню перегною. Отже, рослини не можуть існувати без тварин.   Тварини виконують роль санітарів у природі. Вони «прибирають» із поверхні землі всі відмерлі організми. Водяні тварини очищують воду від забруднення. А чистота води не менш важлива, ніж чистота повітря і землі.

– Яким є значення тварин для життя людей?

  • Для життя людей тварини завжди мали дуже велике значення. Наші далекі предки жили виключно за рахунок полювання і рибальства. Тварини давали їм їжу,одяг, житло, ліки і навіть світло. Роль диких тварин із часом перебрали на себе свійські. Вони забезпечили людство продуктами харчування і сировиною: шкірою, шерстю, шовком, воском, тягловою силою і «транспортом».

 

IV. Опрацювання нового матеріалу       Слайд 9

- Зараз ви будете зоологами - дослідниками. Будете досліджувати  деякі групи тварин.

-  На які групи розподіляють тварин?

1. Різноманітність тварин (робота в малих групах) Робота з підручником с.145-146
Капітан кожної групи підходить до столу і  вибирає коробку з певним номером.
У  коробках —  представники кожної групи тварин.


1 група —« Ракоподібні»;  
2 група — « Павукоподібні».
3 група — «Комахи»;
4 група — «Риби»;

 5 група — «Земноводні»;
6 група — «Плазуни»;

7 група — «Птахи»;

8 група —  «Звірі».

 

Завдання для груп. Опрацювати відповідний текст у підручнику і підготувати коротку доповідь за планом.
План доповіді
1) Назва групи тварин.
2) Назви представників групи  
3) Особливості зовнішньої будови.
4) Істотні ознаки цієї групи.


Доповідь кожної з малих груп. Супроводжується слайдами презентації

                                                                                                             слайди 10 – 19

- Чи всі групи тварин, про які йде мова в підручнику, ми назвали? (черви, молюски)

2. Перевір себе слайди 20 –  21

Час настав для відпочинку –

                                             Проведем фізкультхвилинку.

 

Фізкультхвилинка  слайд 22

- Які тварини були разом з нами під час фізкультхвилинки?

V. Закріплення та осмислення знань

  1. Робота за комп’ютерами

Інтерактивна гра «Різноманітний світ тварин»

  1. Складання асоціативного куща (фліпчарт)

 

 

VI. Рефлексія.                            Зробимо останній крок:

Підсумуємо урок.


 - Чи було вам цікаво сьогодні на уроці?

  • Чи все було зрозуміло?
  • Будуємо башту з ваших цеглинок. Якого кольору у нас більше?

 

VII. Підсумок уроку
— Яка група тварин вам найбільше сподобалась і чому?
— Чи є у вас удома тваринка?
— До якої групи вона належить?
— Чому ви так вирішили?

Хочу урок закінчити віршем  слайд 23
VIII.  Домашнє завдання
Опрацювати статтю: «Різноманітний світ тварин»  с.144-146 підручника  

Перевірити свої знання про всі групи, про які сьогодні на уроці йшла мова і виконати завдання в зошиті с.38-39

 

- Дякую вам за роботу на уроці!

 

 

doc
Додано
20 лютого 2022
Переглядів
930
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку