Різновиди баскетболу

Ця презентація допоможе розрізняти види баскетболу. Також, можна зобразити цей матеріал для дітей з особливими освітніми потребами. Матеріал для 5-11 класів.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Міні - баскетбол. Американець Джей Арчер на початку 1950х років розробив правила для цієї гри

Номер слайду 3

Гра призначена для дітей 9 – 12 років. Гра поділяється:

Номер слайду 4

Ігровий майданчик та інвентар адаптований до віку дітей. Довжина – 28 м. Ширина – 15 м. Висота кошика – 2.60 м. Щит – 1.2 х0.9 м. Вага м’яча – 450 – 500 гр. Окружність м’яча - 550 – 580 мм

Номер слайду 5

Розмітка відповідає стандартній, проте не має лінії 3 – очків, а штрафна лінія проведена на відстані 3.6 м. від щита

Номер слайду 6

Грають команди по 5 чоловік, проте допускаються зміни в складі 2х2. Також застосовують змішані команди

Номер слайду 7

Гра триває 4 тайми по 6 хв. В міні – баскетболі не фіксується «чистий час» і не діє правило «3 секунд»

Номер слайду 8

У ФІБА існує комісія, є Міжнародний комітет. На даний час до нього належить 170 держав. У 1965 році відбувся перший чемпіонат світу з міні – баскетболу.

Номер слайду 9

стрітбол. Це динамічний та агресивний вид спорту ніж класичний баскетбол . Участь беруть дві команди по три гравці . Грають на спеціальному майданчику або на баскетбольному майданчику, але на одній половині.

Номер слайду 10

Яка команда почне гру визначають жеребкуванням. Гра продовжується до того моменту, доки одна з команд не отримає 16 очків, але має бути розрив не менше 2х очків.

Номер слайду 11

Іноді грають до розриву 8 очків або 20хвилин. У цьому випадку діє правило «30 секунд»якщо за цей час команда не завершила атаку на кільце, то м’яч переходить команді суперника.

Номер слайду 12

За влучення команда отримує – 1 очко. За влучення з 3хочкової лінії – отримує 2 очка. Очко зараховується, якщо хоча б 2 гравця однієї команди доторкнулися до м’яча

Номер слайду 13

М’яч переходить до команди суперника. Гра поновлюється як тільки один із гравців команди суперника доторкнеться до м’яча.

Номер слайду 14

При цьому м’яч потрібно спочатку вивести за трьох очкову лінію. Пробіжка, подвійне ведення і кидок у кошик зверху заборонені .