Дизайн і технології
Тема: Робота з папером. «Крижана морквинка».
Мета: формування предметних компетентностей: сприяти вдосконаленню учнівських умінь визначати послідовність дій; розвивати дрібну моторику руки; уміння вчитися: розвивати вміння аналізувати зразки робіт, вміння оцінювати результати власної роботи, комунікативної:висловлювати власні думки; розвивати мовлення учнів загальнокультурної: прищеплювати естетичний смак, охайність у роботі; розвивати творчі здібності; виховувати повагу до рідних, друзів.
Очікувані результати:
-
учні виготовлять іграшку з паперу;
-
виконають пісню В. Лисенка «Ой яка ялинка в нас»;
-
прослухають музику П.І. Чайковського «Пори року. Зима».
Зінтегровано зміст предметів:
-
дизайн і технології;
-
мистецтво;
-
розвиток мовлення.
Обладнання: ножиці, клей, пензлики, вологі серветки; зразок виробу; альбом - посібник; листок-заготовка штучна ялинка.
ТЗН: комп’ютер, телевізор.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І Вступна частина
-
Створення емоційного настрою.
Щирою посмішкою всіх вас вітаю,
Доброго настрою на день бажаю.
Вправо-вліво поверніться
І сусіду посміхніться.
Гарний настрій – і робота ладиться!
-
Перевірка готовності учнів до уроку.
Упорядкування робочих місць.
-
Сьогодні на уроці нам потрібні:
Клей, ножиці, розумні оченята, вправні рученята.
-
Вправа «Продовж речення».
Зимонька-зимонька прийшла
І свята нам принесла.
Швидко , діти, час не гайте
Свята зимові називайте.
«Я знаю зимові свята …». (Новий рік, Різдво, Святого Миколая, Старий Новий рік)
-
Вправа «Асоціативний кущ».
(ялинка, ялинкові іграшки, пісні, сніг, серпантин, солодощі, подарунки)
-
Вправа «Мікрофон».
-
Коли святкують це свято?
-
Як у вашій сім’ї зустрічають Новий рік?
-
Як готуються до свята?
(готують частування, запрошують гостей, готують подарунки, прикрашають ялинку)
-
Робота в групі. Скласти новорічне привітання:
- другу;
- татові і мамі;
- бабусі і дідусеві;
- вчительці;
- однокласникам.
ІІ Мотивація навчальної діяльності
-
Визначення теми уроку
-
Відгадування загадки.
Крижана морквинка
Під стріхою росте,
Коли сонечко пече,
Вона плаче і тече. (Бурулька)
-
Оголошення теми і мети уроку.
-
Особистісне ціле покладання.
Вправа «Повтори і продовж».
-
Я хочу навчитися … .
-
Виготовлена мною іграшка буде використана … .
ІІІ Основна частина
-
Розгляд зразка виробу.
-
Визначення послідовності виконання «Крижаної морквинки».
-
Вирізати деталь-заготовку. (додаток 1)
-
З обох боків розріж її по зображених лініях.
-
За допомогою клею з’єднай кінці смужок (через одну), утворюючи кільце з одного боку заготовки. (додаток 2)
-
У такий спосіб зроби кільце з другого боку заготовки.
-
Повторення правил поведінки і техніки безпеки під час роботи з ножицями, клеєм.
-
Протягом роботи намагайся тримати робоче місце в чистоті й порядку.
-
Під час уроку без потреби не вставай з робочого місця й не ходи класом.
-
У разі потреби допомоги підніми руку, не викрикуй.
-
Під час роботи з ножицями уважно стеж за лінією розрізу і притримуй папір лівою рукою так, щоб пальці були далі від леза. Після роботи з ножицями, поклади їх на місце.
-
Наноси клей на позначені деталі виробу не у великій кількості. Залишки клею витирай серветкою. Якщо клей випадково потрапить на шкіру чи одяг, його слід негайно змити.
-
Після роботи закрий клей, витри руки вологою серветкою.
-
Руханка.
У Володарки Зими
Трішечки замерзли ми.
Грудень каже: «Пострибай!»
Січень просить: «Присідай!»
Встали-сіли, встали-сіли.
Розігріли наше тіло.
Лютий місяць нагадав:
«Час нам братися до справ».
Стали, діти, всі рівненько.
Заспіваєм веселенько.
-
Виконання пісні-хороводу. Слова В. Лисенко «Ой яка ялинка в нас».
-
Практична робота учнів та індивідуальна робота вчителя (допомога учням).
Звучить музика П.І. Чайковського «Пори року. Зима».
-
До чого вас спонукала музика?
-
Робота з Lego. Робота в парі. Створити ялинку з цеглинок.
IV Заключна частина
-
Виставка та аналіз робіт учнів.
-
Прикрашання ялиночки.
-
Чи вдалося нам виготовити іграшку?
-
Вправа «Інтерв’ю».
-
З яким настроєм завершили урок?
-
Чого навчилися?
-
Чи задоволені власною роботою? Чим саме?
-
Чого бажаєте собі й своїм товаришам?
-
Дякую за співпрацю на уроці!
Додаток 1 Додаток 2