Родинне свято «100 днів у ліцеї»
Мета: цікаво та корисно підвести перші підсумки навчання; продемонструвати певний обсяг знань та вмінь, які отримали діти за 100 днів навчання; наглядно продемонструвати, як виглядають конкретні уроки, розкриваючи особливості предмета; розвивати в учнів відсутність страху перед аудиторією; розвивати вміння декламувати вірші, співати пісні та приймати участь у різних завданнях; виховувати любов до оточуючих та один до одного, розвивати вміння працювати в колективі .
Хід заходу:
1. Вступне слово вчителя.
Увага! Увага! Всім доброго дня.
Зібралась в ліцеї дружна сім’я
Адже в 1- Б класі родинне свято.
Воно буде класне, веселе й сучасне.
Тому рук не шкодуйте і першокласникам аплодуйте!
Шановні батьки, рада вітати вас на нашому родинному святі «100 днів у ліцеї». Зустрічайте наших першокласників. Вчитель.
Першого вересня у школі ми зустрілися,
Першими емоціями радісно ділилися,
Стали школярами ви в один момент,
Навчатись почали активно, не маючи проблем.
Ведуча.
100 днів ми разом з вами активно працювали,
Букви та числа ми завзято кожен день вивчали,
Досліджували світ, природу малювали,
Багато нових віршів запам’ятали.
Вчитель.
Сьогодні підсумки підводить будемо з вами,
Покажемо як склади зливаємо та слова читаємо,
Як рахуємо та приклади розв’язуємо
Та нових пісень сьогодні заспіваємо.
Любі мої розумнички, ми з вами вже більше 100 днів навчаємося в школі, це певний період, за який ми з вами багато чому навчилися, тому з радістю продемонструємо наші досягнення та вміння один одному та своїм батькам.
1.Кожен день встаємо рано,
В школу поспішаємо,
Бо запізнення не гарні,
Це ми добре знаємо.
2.Мій портфель завжди тяжкий,
Бо у ньому книжки,
Що знання дають усім,
Приклади зусиль, хоч трішки.
3.Вже 100 днів, як вчимося в школі,
Справжні ми школярики,
По складам читаємо,
Склад числа ми знаємо.
4.Показати хочемо вам,
Наші вже досягнення,
Полічити, прочитати,
Дослідити і пізнати.
5.Ми – завзяті школярі,
Вправні першокласники,
Швидко промайнули дні,
Бо вчимося з радістю.
ПІСНЯ « Ми першокласники»
Перша зупинка « Загадкова».
1.Стоїть будинок:
Хто в нього увійде,
Той знання знайде. (Школа)
2.Хто скликає на урок?
То гучний шкільний…(Дзвінок)
3.Ось до класу всіх скликає
Голосистий цей дзвінок,
І ми радо поспішаєм
Не в садок, а на …(Урок)
4.Цю з підручниками скриню
Я щодня ношу на спині.
Як до школи прибігаю,
То тоді її знімаю. ( Портфель)
5.Дуже я потрібна всім —
І дорослим, і малим.
Всіх я розуму учу,
А сама завжди мовчу. (Книга)
6.Книжечки маленькі,
Аркуші біленькі.
В них вчимося ми писати,
Додавати, віднімати.(Зошити).
7.Всяк школяр його шанує,
Бо він пише ще й малює
Хто ж цей славний молодець?
Це звичайно … (Олівець)
8.Ручки й олівці, щоб знали,
Ми кладемо у… (Пенал)
9.З ним подружить кожен з вас,
Як піде у перший клас.
Бо хоч завжди він мовчить,
Та читати вас навчить!(Буквар)
Молодці!
1.Цю найпершу в школі книжку
Знає будь який школяр.
До усіх книжок доріжку
Прокладає наш Буквар.
2.Букварик – це розумна книга,
Друг і порадник школяра,
Його шанує й дуже любить
Уся весела дітвора.
Ведуча.
Ви Букварика сьогодні
Запросіть у перший клас
І скажіть йому: «Спасибі,
Що навчає вас читать!»
Всі.- Букварику, Букварику!
У цей святковий час
Ми дуже тебе просимо:
Приходь, приходь до нас!
Букварик:
Добрий вечір, мої любі першачки!
Я мандрую по країнах,
Я з абеткою дружу,
І малечу, як зустріну,
Грамоти одразу вчу.
Ви тепер вже не малі
Ви сьогодні школярі
Зі святом хочу привітати
І від душі вам побажати
Лише високий рівень мати
З бажанням вчитись і все знати.
Щоб вчителів ви поважали
Своїх батьків ви шанували
Вчитель.
Любий наш Букварику! Ми з першого дня з дітками літери вивчаємо, звуки промовляємо та склади зливаємо. Багато з нас можуть слова та цілі речення прочитати. Давайте це продемонструємо, спочатку склади потрібно назвати, а потім речення прочитати.
Друга зупинка «
1.Букви, алфавіт для нас,
Вивчити напам’ять час,
Щоб склади зливати
Та слова читати.
2.Ми читати вчимося
Весело й цікаво,
Букви називаємо,
А склади співаємо.
3.Що вже прочитали,
Треба й написати,
Букви ці незвичні,
Письмові, каліграфічні.
4.Читаю кожне речення,
Пишу усі слова,
100 днів вже пролетіли,
Собою пишаюсь я!
Пісня «Алфавіт» Вчитель. Кожен урок математики – це активне вивчення та написання чисел, які ми додаємо та віднімаємо, склад числа повторюємо.
Третя зупинка « Математична»
1.Одиничка – цифра рівна
І до стовпчика подібна.
Всі рахунки, всі таблички
Починають з одинички.
2.Подивіться – ось і два,
Цифра дуже чепурна.
Шийку «гусачком» згинає,
Хвостик хвилькою здіймає.
3. Цифра три – то чарівниця,
Невеличка й круглолиця.
Яку казку не візьмеш,
Цифру три завжди знайдеш.
4.Познайомтесь – це чотири,
З нею в дружбі усі звірі,
Бо чотири лапки мають,
Вправно ними чеберяють.
5. Ось п’ятірка жартівлива,
Діток всіх розвеселила.
Як на хвостик повернеться,
В цифру два враз обернеться.
6.Цифра шість, як бегемотик,
Має кругленький животик.
Ну, а шийка, як дуга,
Вліво зігнута вона.
7.Сім – на косу дуже схожа.
Та косить вона не може.
Хто її не хоче вчити,
Хай іде траву косити.
8.Вісім — цифра як жива,
Наче баба снігова:
Унизу великий тулуб,
Зверху сніжна голова.
9.Цифра дев’ять, як годиться,
Заокруглений бочок
Та ще й хвостик, як гачок.
10.А маленька одиничка
Цифра зовсім невеличка.
Та лиш нулик підставляєш,
Число десять зразу маєш.
Підручник Математика
Чую, чую про мене говорять, мої любі першачки.
Доброго вечора!
Я, Математика - наука складна,
Я - цариця всіх наук,
Тобі зі мною подружитися раджу, мій друг.
Подужати мене цілком можливо.
Потрібно тільки постаратися
І з бажанням займатися.
На уроки ходити, склад числа вчити,
У дошки відповідати і в зошиті писати.
Слухати уважно, питання задавати,
а не «ворон рахувати».
І тоді обов'язково Математику
знатимеш -на відмінно!
Математичні завдання
• порахуйте від 6 до 10
• порахуйте від 9 до2
• назвати сусідів чисел 5, 8;
• назвати число яке попереду числа 7 •яке число стоїть між 2 і 4, 8 і 10
•Як називаються числа при додаванні;
•перший доданок 5, другий – 2, знайти суму
•перший доданок 8, другий -2, знайдіть суму
А чи вміють діти віршовані задачі розв’язувати? Давайте перевіримо.
1.Три веселі киці
Грались на травиці.
Рижик теж до них прибіг –
Скільки кошенят усіх? (4)
2.На травиці біля хати
Метушаться цуценята.
Двоє білих, наче сніг,
Троє чорних – скільки всіх? (5)
3.У Оксаночки в руці
Є чотири олівці,
А в її подружки Віри
Ось погляньте, теж чотири.
Полічіть-но всі оці
Кольорові олівці. (8)
4.У живім куточку в школі
Є три рибки у воді,
Ще сім рибок дасть Микола.
Скільки буде риб тоді? (10)
5.У Надійки три копійки,
А Світлана має п’ять.
Допоможемо дівчаткам
Гроші всі порахувати. (8)
Молодці!
1.На уроці математики
Числа ми вивчаємо,
Вже активно додаємо,
Бо склад числа ми знаємо.
2.Додавати й віднімати,
Ми вчимось щоденно,
Ось чому ми склад числа
Вивчаємо не даремно.
3.Геометричні фігури такі різноманітні,
Їх відмінності дуже помітні,
Кількість кутів ми знаємо,
Тому правильну фігуру називаємо.
4.Математика дуже корисна в житті,
У цьому переконаємося раз і назавжди.
Склад числа запам’ятай,
Помилок не допускай! (Два рядочки хором)
Фізкультхвилинка (Гра « Так чи Ні »)
Зараз ми з Вашими батьками перевіримо чи навчилися ви збирати портфель? Якщо я назву предмет, який треба взяти в школу, ви плескаєте в долоні. Якщо цей предмет не потрібний, ви топаєте ніжками. Готові? ( пенал, ручка, санки, буквар, зошити, ляльку, лінійку, кольорові олівці, машинку.)
Молодці. І так портфель навчились збирати, можемо розрізнити шкільне приладдя від іграшок.
(Стук у двері)
Я підручник ЯДС
Дуже цікавий і корисний.
На всі питання дам вам відповіді.
Для чого треба нам спостерігати?
Дивитись, слухати, радіти від краси?
Це, щоб чарівний, дивний світ пізнати,
Весь Всесвіт бачити в краплиночці роси.
Щоб доброту в душі своїй носити,
Радіти сонцю, небу і пташкам...
Щоб цей прекрасний дивосвіт любити.
Тож спостережливими і допитливими
Потрібно бути вам.
Вчитель. На уроках «Я досліджую світ» ми постійно дізнаємося щось цікаве та обов’язково корисне.
1.Наш світ цікавий, дивовижний,
Його досліджувати так незвично,
Про різні явища не забувати,
Їх назви треба пам’ятати.
2.Що не урок, а в нас новинка,
Цікавинка або родзинка,
Яку раніше ми не знали,
На ЯДС тепер дізнались.
3.Яка погода за вікном,
Яка рослина під листком,
В якій країні хочемо жити,
Природу, довкілля по-справжньому цінити.
4.За ці 100 днів ми вивчили багато,
Всі пори року, живу та неживу природу.
Як в школі треба правильно навчатись,
Як вчитись, спілкуватись, одягатись.
5.Як по місту йти безпечно,
Правила пам’ятати потрібно безперечно.
Телефон екстреної служби знати,
За потребою їх викликати.
6.Світ цікавий та незвичний
Ми сприймаємо критично.
Правила з ЯДС будемо вивчати,
Буденні ситуації передбачати.
Вчитель. Чи багато ви запам’ятали, зараз перевіримо.
-Яка зараз пора року?
-Які зимові місяці ви знаєте?
- Про який місяць говорять…рік кінчає, а зиму починає.
- А це… не так січе, як у вуха пече.
Гра «Відгадай» Яка зима буває?
Зима! Зима! Усякий знає: вона холодною (буває).
От випав сніг. Яка обнова! Зима тоді така…(чудова) !
Міста чистенькі і села — зима і радісна, й (весела),
Кружляють вальс сніжинки ніжні, зима пухка і , (білосніжна) .
Мороз у лід озера кута. Зима тоді, всі кажуть, (люта ).
А як насуне хмара сива, зима по-своєму (красива). .
Зима буває вередлива, то часом добра, то (сварлива ) .
Яка ж зима, яка вона? Вона весела і( сумна).
За перших 100 днів у школі ви не лише дізналися та вивчили багато нового, але й познайомилися з однокласникими та знайшли друзів.
1.Ти щасливий, якщо в тебе друзі є,
Кожен день життя яскравішим стає,
Справжні друзі поруч в радості журбі,
Дарувати радість хочеться й тобі.
2.Справжня дружба меж не знає,
Дружба все перемагає,
Якщо друзів є багато,
Кожен день для тебе свято.
Пісню «Дружба»
Гра «Договори слово»
Соня вазочку розбила
І не знає, що робить.
Не призналася матусі
Он за шафою сидить.
Що сказати треба? (Вибачте)
Саша виїв борщ і кашу,
Пиріжечків з’їв аж п’ять.
Рукавом протер обличчя,
Мовчки встав – побіг гулять.
Що сказати треба? (Дякую)
Петя ось прийшов до школи
І учительку зустрів.
Прошмигнув тихенько мимо
Привітатись не зумів.
Що сказати треба? (Добрий день)
Мовчки Коля одягнувся,
В друга досить вже гулять.
І забув хороше слово
На прощання всім сказать.
Що сказати треба? (До побачення)
Біг Віталик по доріжці.
Через Сашу раптом впав.
Саша мовчки відвернувся
І нічого не сказав.
Що сказати треба? (Вибач)
Щоб із вами не траплялись
Різні ось такі дива.
Діти, ви не забувайте.
Чарівні усі слова.
1.Якщо хочеш, друже, щоб тебе любили,
Чемним і привітним, добрим, чесним будь!
Не роби другому, що тобі не миле!
Правило це мудре, друже, не забудь!
2.Якщо друг у тебе є –
Життя радісним стає.
Разом можна все зробити,
То ж без друга не прожити.
Сьогодні ви продемонстрували, які знання ви отримали протягом перших ста днів навчання в школі. Ви – розумнички, ви вже так багато знаєте та вмієте, я вами пишаюся!
Ведуча
100 днів навчання – це лише старт,
Хочу побажати, щоб ви увійшли в азарт,
Навчались із задоволенням щоденно,
Щоб ваша праця не була даремна!
Вчитель.
Ну як не згадати нині нам про тих,
Хто ділить з нами радість, горе, сміх,
Хто щодня в школу збирає
І від сорому за вас часом згорає.
Батьки! Без вас ми нікуди!
Біда будь-яка з вами - не біда!
А радість - так сповна, щоб веселитися,
Адже з вами довго нам ще вчитися!
Подяка батькам
Вчитель. Не зупиняємося на досягнутому, бо гарний результат у навчанні – це важка щоденна праця. Я – ваш головний помічник, який зробить усе можливе, щоб ви навчалися із задоволенням!