Відділ освіти Покровської міської ради Донецької області
Ліцей зі структурним підрозділом гімназії №6
Розробка дистанційного уроку
за темою «Розряди прислівників за значенням»
Підготувала
учитель ліцею зі структурним
підрозділом гімназії №6
Покровської міської ради
Донецької області
Смик Тетяна Семенівна
м. Покровськ
2022
Розробка дистанційного уроку
Тема - «Розряди прислівників за значенням»
Мета: поглибити знання учнів про прислівник як незмінну частину мови, ознайомити з особливостями його поділу на розряди за значенням;
розвивати вміння робити спостереження над мовними явищами, навички роботи з цифровими технологіями;
формувати загальнопізнавальні вміння знаходити прислівники в тексті, визначати їхні розряди за значенням, добирати різні за значенням прислівники, використовувати їх у мовленні;
виховувати…
Обладнання: підручник з української мови, 7 клас (автор Глазова О. П.), за посиланнямhttps://pidruchnyk.com.ua/761-ukrmova-7-klas-glazova-2015.html;
https://vseosvita.ua/library/prezentacia-rozradi-prislivnikiv-7-kl-120368.html
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І.Приєднання вчителя й учнів до «Зустрічі», створеної вчителем у мережі «Тимс».
ІІ. Організаційний момент.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Фронтальне опитування учнів про прислівник як частину мови, його морфологічні ознаки, синтаксичну роль (учні задають один одному питання й відповідають на них).
2.Виконання пошукового завдання на сайті «Learningapps.org». 2.1. Інструкція для користувача:
1.Учитель відкриває сайт «Learningapps.org», розділ «Українська мова».
2.Учитель обирає вправу
3. Учитель копіює веб-покликання на вправу.
4.Учитель надсилає учням веб-покликання https://learningapps.org/2060936
5.Учні відкривають вправу, читають завдання: Прочитайте текст і виділіть прислівники.
6. Учні виконують вправу.
7. Учні читають, як виконали вправу.
8. Учні клікають мишкою на «закінчити», і алгоритм програми перевіряє правильність відповідей.
9. Учитель пропонує учням надсилати знімок екрана вчителю для оцінювання в Тимс.
Завдання 3.Виписування в зошит прислівників у складі словосполучень, використавши принцип «Попелюшки»: розподіл їх відповідно до того, що вони означають: ознаку дії, ознаку стану чи ознаку іншої ознаки.
ІУ.Сприйняття й засвоєння нового матеріалу.
1.Записування теми уроку. Оголошення мети й завдань уроку. Пояснення вчителя матеріалу про поділ прислівників на розряди за значенням. Для кращого сприйняття виставляємо презентацію за посиланням
https://vseosvita.ua/library/prezentacia-rozradi-prislivnikiv-7-kl-120368.html ,демонструємо слайди 2, 4, 6
У. Закріплення вивченого.
.Виконання завдань.
1.Логічний диктант (за матеріалами вище зазначеної презентації; слайд 8.
Замінити фразеологізми близькими за значенням прислівниками. Додатково, використавши матеріал підручника с.172 (або слайда 4), визначити їх розряд за значенням.
Одна нога тут, а дрга там. Ніс у ніс. До останньої нитки. Бурмотіти під носа. На одній нозі. Знати як облупленого. З першого слова. Як сніг на голову.
Завдання 2. Виконання завдання на сайті «Laarninqapps.orq».
2.1. Інструкція для користувача:
1.Учитель відкриває сайт «Learningapps.org», розділ «Українська мова».
2.Учитель обирає вправу
3. Учитель копіює веб-покликання на вправу.
4. Учитель надсилає учням веб-покликання на вправу https://learningapps.org/3226739
5.Учні відкривають вправу, читають завдання, яке полягає в тому, щоб перетягти прислівники, які з’являються після правильної попередньої відповіді, у відповідні розряди.
6. Учні виконують вправу.
7. Учні читають, як виконали вправу.
8. Учні клікають мишкою на «закінчити», і алгоритм програми перевіряє правильність відповідей.
9. Учні надсилають знімок екрана вчителю для оцінювання.
УІ. Рефлексія.
УІІ. Домашнє завдання: засвоїти матеріал підручника на с. 172;
виконати завдання на вибір:
https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=8246451
протягом 12 хвилин__дата, час. Для цього учень має
1.Відкрити посилання, ознайомитися з умовами його виконання.
2. Виконати завдання упродовж зазначеного часу, обравши правильну відповідь.
3. Зробити скриншот результату тестування й надіслати в Тімз учителю, прикріпивши до надісланого вчителем завдання.