Відкритий інтегрований урок
у 4 – Б класі з математики
та курсу “Я досліджую світ”
на тему: “Письмова нумерація шестицифрових чисел. Мільйон.”
Провела: вчитель початкових класів
Кравчук Світлана Петрівна
Інтегрований урок з математики та курсу “Я досліджую світ” на тему:
“Письмова нумерація шестицифрових чисел. Мільйон.”
Мета: ознайомити учнів з новою лічильною одиницею – мільйоном; вдосконалювати вміння читати і записувати шестицифрові числа; актуалізувати вміння читати багатоцифрові числа, визначати розрядний склад числа; актуалізувати знання про розряди, що належать до кожного класу; вміння розкрити сутність позиційного принципу запису числа; формувати вміння лічити в межах мільйона за аналогією з лічбою чисел у межах мільйона за аналогією з лічбою чисел у межах 1000; визначати попереднє і наступне число до даного; перенести спосіб утворення наступного і попереднього числа на числа в межах мільйона; формувати вміння утворювати багатоцифрові числа з наступного й попереднього числа; вдосконалювати уміння перетворювати математичні вирази, обчислювальні навички.
Обладнання: мультимедійна презентація, комп’ютер, проектор, мультимедійна дошка, нумераційна таблиця, роздатковий матеріал, 6 цеглинок Lego.
Хід уроку
І. Організація класу.
Встали, дітки, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли
До гостей наших повернулися
І всі разом привіталися
А тепер усі сідаємо
Й до роботи поспішаємо.
Бо попереду нас чекає дуже велика Космічна подорож.
У подорожі, будь уважним,
Добре думай, не спіши.
Знай, що вчитись завжди важко,
Легше буде у житті.
А вирушаючи подорож давайте кожен з вас дасть собі таку настанову:
Я буду: Слайд 2
У – уважним
Р – розумним
О – організованим
К – кмітливим
ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.
Отож всі сідаємо зручненько. Слайд 3
Раз, два, три, чотири, п’ять,
Почнемо космос ми вивчать.
В небі сонце і планети,
Ясні зорі і комети.
Ми вітання всім шлемо –
Дружно в космос летимо.
Ой, я бачу якусь планету. Що це за планета? Та це ж Меркурій. Слайд 4
Тут так дуже жарко, давайте з вами швиденько пограємо в гру “Вірю – не вірю”.
Летимо дальше. А це, що за планета перед нами? Так це ж Венера! Слайд 6
Як він тут опинився? Це напевно тому, що він почув про нашу подорож і підготував для нас якісь завдання.
Кубик, діти, не простий,
Кубик, діти, чарівний,
Він доріжку прокладає –
Знання ваші перевіряє.
(На гранях кубика написані математичні вирази, які діти обчислюють.)
900 : 2 80 : 40 300 ∙ 3 155 : 5 804 : 4 110 ∙ 3
12 ∙ 3 150 ∙ 3 180 ∙ 2 990 : 9 420 : 4 810 : 2
15 ∙ 6 205 ∙ 3 108 ∙ 5 930 : 3 550 : 10 410 : 2
Вирушаємо дальше.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Перед нами планета Марс. Слайд 8
Щоб цифри правильно писати
На цій планеті треба
Хвилинку каліграфії почати. Слайд 9
У багатьох галузях нашого життя чіткий і розбірливий почерк просто необхідний і математика не є виключенням, адже це ж точна наука. А тому треба, щоб під час письма:
Відкриваємо свої зошити, записуємо сьогоднішню дату: 26 жовтня.
Продовження каліграфічної хвилинки.
З нового рядочка записуємо 9 – 1 раз;
Яке число отримаємо якщо її записати 2 рази? 3 рази? 4 рази? 5 раз? 6 раз? Що можете сказати про це число? (Це найбільше шестицифрове число)
А якщо до цього числа додати 1, яке число отримаємо? (Мільйон).
Так, діти, це мільйон. Він записується так: 1000 000.
ІV. Фізкультхвилинка.
Летимо дальше. Прилетіли на планету Юпітер. Слайд 10
Жителі цієї планети кажуть, що ми вже втомилися і хочуть, щоб ми відпочили, а тому підготували нам фізкультхвилинку. Слайд 11
Отож подякуємо жителям за гарну фізкультхвилинку і летимо дальше.
V. Робота з підручником.
Перед нами планета Сатурн. Слайд 12
1. Робота з нумераційною таблицею. Підручник с. 69 Слайд 13-14
2. Робота над задачею 385 с.68.
Перед нами планета Уран. Слайд 15
Давайте на планеті Уран розв’яжемо задачу 385 на с. 68. Слайд 16
- Скільки кг печива привезли в магазин? (18 • 4 = 72 кг)
- Скільки кг цукерок привезли в магазин? (156 – 72 = 84 кг)
- скільки ящиків цукерок привезли в магазин? ( 84 : 6 = 14 ящ)
VІ. Розвиток математичних знань. Робота в групах. 6 цеглинок Lego. Слайд 17
А планета Нептун дуже цікава і на ній ми попрацюємо в групах з цеглинками Lego.
Слайд 18 – 24
Завдання для І групи
Обчислити письмово:
3645 + 1724 353 ∙ 4
4785 + 6976 345 ∙ 3
7130 – 3498 984 : 3
Завдання для ІІ групи
12983 + 41345 678 ∙ 2
34854 + 12349 168 ∙ 7
82616 – 32564 860 : 4
Завдання для ІІІ групи
39910 + 26652 474 ∙ 3
15645 + 24730 432 ∙ 8
77861 – 46903 748 : 4
VІІ. Підсумок уроку “Незакінчене речення”.
Ну і нарешті ми повертаємося додому на планету Земля. Слайд 25
Давайте згадаємо, що нам найбільше запам’яталося в цій подорожі і пограємо в гру “ Незакінчене речення ” Слайд 26
Сьогодні на уроці я навчилася (навчився)…
Найцікавішим було …
Найкраще мені вдавалося…
Мені було складно, коли…
Отже, зібратися разом – це початок,
Триматися разом – це прогрес,
Працювати разом – це успіх.
Я вважаю, що ми всі добре працювали, виконали всі завдання уроку і досягли успіху. Ви були дуже старанні і за вашу працю я хочу вам подякувати. Поаплодуємо самі собі.
VІІІ. Домашнє завдання. Слайд 27
Підручник с. 69, приклади 388, задача 389.