Бахмутська загальноосвітнія школа І-ІІІ стіпенів №18
ім. Дмитра Чернявського Бахмутської міської ради Донецької області
Міський методичний кабінет Управління освіти Бахмутської міської ради
Розробка конспекуту уроку з інтегрованого курсу «Мистецтво» (образотворче мистецтво)
Тема: Зустріч із театром. 1 клас
м. Бахмут, 2018
План-конспект уроку з теми «Зустріч із театром»
Автор розробки: Оніщенко Ірина Валентинівна
Навчальний заклад, посада: учитель початкових класів Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 ім. Дмитра Чернявського, методист з питань початкової освіти міського методичного кабінету Управління освіти Бахмутської міської ради Донецької області
Клас: 1
Підручник: Л. Масол, М. Гайдамака, О. Колотило «Мистецтво. 1 клас»
Тип уроку: комбінований
Цілі уроку: ознайомити дітей з театром як видом мистецтва, атрибутами, пов’язаними з ним; вчити свідомо користуватися матеріалами для виконання творчих робіт; вдосконалювати навички роботи фарбою; відтворити персонажів казки «Котиік та Піник»; збагатити активне мовлення учнів новими словами; закріпити навички правильної поведінки у громадських місцях; формувати загальнокультурну, міжпредметну естетичну, предметну компетентності; розвивати уяву, фантазію, художній смак, творчі здібності; виховувати любов до мистецтва.
Обладнання:
для вчителя: конверт із листом, аркуші для складання асоціативного куща з теми «Театр», білети до театру, відеофрагмент вистави «Котик і Півник» Київського академічного театру ляльок, конверти із завданням для групової роботи, мультимедійна презентація;
для учнів: олівець, пензлик, фарби, стаканчик із водою, альбом (папір).
Очікувані результати:
учні використовують в мовленні театральну термінологію (сцена, актор, костюм, декорація);
володіють знаннями про ляльковий театр;
дотримуються правил поведінки в театрі;
імпровізують засобами пантоміми (міміка, жести);
організовують робоче місце;
дотримуються охайності та правил техніки безпеки.
Хід уроку:
І. Організація класу. Перевірка готовності до уроку.
Видумуй, пробуй, твори!
Розум, фантазію прояви!
Активним і уважним будь
І про кмітливість не забудь!
ІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
Котик, Півник та Лисичка»
(Слова для довідок: білет, сцена, актор, гример, афіша, костюмер, оркестр, декоратор, ляльковий театр, касир, маска, глядач, зал тощо)
Театр відкривається!
До початку все готово!
Квитки пропонуються
За ввічливе слово.
(учні називають ввічливі слова, усі отримують білет до театру)
ІV. Засвоєння нового матеріалу. Навчально-пізнавальна робота.
Причепуріться
До театру вбратись стильно |
|
Приходьте вчасно Почалася вже вистава, І на сцені так цікаво… Та спізнивсь якийсь дивак І товчеться по ногах! Так затямте, театрали: Третій дзвоник - всі до зали! |
|
Вимкніть телефони Подих всі затамували… Раптом звуки залунали: «Дзень-дзелень» і «тра-ля-ля»! От халепа! Звідкіля? Хтось не вимкнув телефон! Ой, здається мій рингтон… |
|
Не базікайте У принцеси сукня гарна! Це ж актриса легендарна! Є про що поговорити, Але просять поруч діти: Тсс! Помовч, не розмовляй, До антракту почекай! |
|
Аплодуйте От і все. Кінець вистави, Оплески і крики «Браво». Та нечемно поспішати, Слід акторів привітати. |
|
5. Фізхвилинка
Ми по вулиці ідем,
Гарно всі себе ведем.
Ось і «зебра», зупинись.
Вліво, вправо подивись.
Вільно скрізь, машин нема.
Йду по «зебрі» прямо я.
До театру ми прийшли,
Тихо в зал усі зайшли,
Зайняли свої місця.
Почалась вистава ця.
Затихнув гомін.
В залі згасло світло,
і, враз заполонивши всі чуття,
розсунулась завіса…
Завдання:
V. Закріплення нового матеріалу. Творча практична робота
1. Бесіда:
Акварель
Намалювати можна нею
Будинки, хмари і поля.
Зелену затишну алею,
Високі гори і моря.
Рука — це пензлик, пальці — волосинки. Плавними рухами «розфарбовуйте» знизу догори, справа вліво. Пальці мають бути м'якими й пружними. Уявіть собі, що ви малюєте будинки, хмари, поля, алею, гори і моря, про які говориться у віршику.
VІ. Підсумок уроку
Гра-пантоміма “Театральна маски настрою”. Діти повинні показати свій настрій за допомогою пантоміми.
- Дякую за роботу.
https://jmil.com.ua/2018-1/shkola - Назва з екрана. – (Дата звернення 28.10.2018).
Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3
Додаток 4
Леонва О.Л. «Діти в театрі»
Додаток 5
Картки до роботи в групах