Розробка позакласного заходу (екологічної гри) в 1 класі "Стежинами рідної природи»

Про матеріал
Розробка позакласного заходу має на меті закріплювати, розширювати, поглиблювати знання учнів з природознавства; розвивати смислову та образну пам’ять, кмітливість, швидкість мислення, вміння аналізувати та узагальнювати; виховувати любов до природи, турботливе ставлення до неї, прищеплювати вміння культурно поводитися на природі.
Перегляд файлу

 

 

 

Розробка

позакласного заходу

з природознавства

 

 

(екологічна гра для учнів 1-го класу)

 

вчителя  початкових класів

Сірик Тетяни Миколаївни

 

 

 

 

 

https://www.etreasurebox.com/public/img/treasure_box_betanewHq.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема.      Екологічна гра «Стежинами рідної природи».

Мета:

  •     закріплювати, розширювати, поглиблювати знання учнів з  природознавства;
    • розвивати смислову та образну пам’ять, кмітливість, швидкість мислення, вміння аналізувати та узагальнювати;
    • виховувати любов до природи, турботливе ставлення до неї, прищеплювати вміння культурно поводитися на природі.

Обладнання. Проектор, мультимедійна презентація, атрибути для сценок, костюми для казкових героїв, зображення грибів.

Хід заняття.

І. Вступна частина.

 Учень.        – Добрий день, ліси й поля!

   Учениця.    – Добрий день, планета Земля!

   Учень.         – Щастя й здоров’я всім людям бажаємо!

   Учениця.    – З радістю в подорож ми поспішаємо!

   Учень.         –  Я – Іллюша.

   Учениця.    – А я – Марійка.

   Учень.    – Сьогодні ми разом з вами будемо мандрувати чудовою Країною      Природи.

   Учениця.    – А чи знаєте ви, що таке природа?

 Учень.     Що таке природа? Це пташки і звірі,

   Вітерець веселий і квіточка мила.

   Учениця. Це – річки, озера, це – рослини, люди.

   Це – земля і небо, сонечко повсюди.

   Вчитель. – Я думаю, що всі наші діти знають, що таке природа. Ще й вивчають такий предмет як природознавство. Наша позакласна година присвячена якраз цьому предмету. І саме зараз у нашій школі проходить тиждень природознавства. А Іллюша, Марійка і я запрошуємо усіх вас у цікаву гру-подорож Країною Природи, яка називається «Стежинами рідної природи». Сл. 4. Ви покажете свої знання з природознавства. За це отримаєте невеличкий сюрприз від самої Природи з її чарівної скарбнички.

    ІІ. Основна частина.

  1. Бліц-турнір.

Перед мандрівкою перевіримо наші сили і знання.

  1. Опади, що випадають лише взимку.
  2. Небесне світило, що дарує людям світло і тепло.
  3. Різнокольорова дуга на небі після дощу.
  4. -15˚. Так говорять про тепло чи про мороз?
  5. Рослина з червоними ягодами — символ України.
  6. Кімнатна рослина, схожа на їжачка.
  7. З якої рослини одержують борошно для випікання хліба?
  8.  Пташка, що підкидає свої яйця у чужі гнізда.
  9.  Тварина, у якої найдовша шия.
  10. Його називають санітаром лісу. Він лікує дерева.
  11. Найбільша тварина, що живе у морі.
  12. Тварина з чорно-білими смугами, схожа на коня.
  •         Що з названих відповідей відноситься до живої природи, а що до неживої?

2. Гра « Бігає, стрибає, плаває, повзає, літає».

 (Вчитель демонструє зображення тварин, а діти визначають, хто з них бігає, літає, повзає, плаває, стрибає, і до якої саме групи тварин відноситься. Поряд звучить цікава інформація про звірів, птахів, комах, плазунів, риб).

3.Зустріч із Сонечком. Гра «Четвертий зайвий»

– Визирнуло Сонечко, простягнуло до нас свої теплі промінчики і веселий Сонячний   Зайчик   застрибав  у   траві.  Він   хоче   погратися   з   вами  у   гру  «Четвертий зайвий».

Дайте відповідь і обґрунтуйте її.

  • Синичка, лелека, сова, оса.
  • Снігопад, веселка, завірюха, хуртовина.
  • Вода, земля, квітка, камінь.
  • Сніг, дощ, град,  листопад.
  • Дерево, хмара, гриб, кущ.
  • Жаба, карась, сом, щука.
  • Ведмежа, білченя, цуценя, вовченя.
  • Лисиця, горобець, миша, лось.

 

4. Зустріч з Лісовичком.

Діти, а тим часом ми з вами дісталися до лісу. І назустріч нам поспішає Лісовичок.

Лісовичок. Доброго дня, діти. Я радий вас бачити. Гадаю, що ви любите ліс, тварин. І знаєте, що природу треба завжди берегти. От я зараз це й перевірю.

– За даною назвою потрібно знайти відповідний знак.

              Не зривайте квітучих рослин.

Не ловіть метеликів, джмелів, бабок, коників та інших комах.

Не руйнуйте гнізда птахів, не беріть у руки пташенят.

Не ламайте гілок дерев та кущів.

Не збивайте грибів, навіть якщо вони отруйні.

Не вбивати дрібних тварин, ходити лише стежками.

Не зривати рослини, особливо з коренем.

Не розводити багаття у лісі чи на луках.

Не торкатися до пташиних яєць.

Не ловити диких тварин і не забирати їх додому.

Не пошкоджувати кору дерев.

Не викидати сміття у воду і не залишати на землі.

 

 

5. Екологічна гра «Можна – не можна»

 ( Діти відповідають «можна», або «не можна»).

  • Саджати квіти, інші рослини.
  • Ламати гілочки дерев, кущів.
  • Обдирати кору дерев.
  • Охороняти первоцвіт і рідкісні рослини.
  • Прибирати місце відпочинку у лісі, біля річки.
  • Рвати великі букети квітів.

Динамічна хвилинка.

Діти йшли, йшли, йшли, грибочок знайшли.

Присіли, підняли, далі пішли.

Діти йшли, йшли, йшли, ягідку знайшли.

Присіли, зірвали, далі пішли.

Діти йшли, йшли, йшли, квіточку знайшли.

Присіли, подивились, не зривали, пішли далі.

Діти йшли, йшли, йшли, на галявину прийшли.

Натомились, присіли, відпочили.

6. Гра «Друг чи ворог».

– Із кожної групи слів вирізнити зайве і визначити, другом чи ворогом воно є, дати пояснення.

  • Береза, сосна, пилка, липа, дуб.
  • Підсніжник, пролісок, ряст, конвалія, людина.
  • Дерева, кущі, тварини, лісник, трава.
  • Комашка, дятел, хробачок, личинка.

 

7. Зустріч з Бабою Ягою. Отруйні гриби.

     Баба Яга. – Добрий день вам, гості дорогенькі! Пригощати вас буду. На перше – салат з чемериці, на друге – суп з дурману, а на десерт – ягідки воронячого ока. Які ж вони стиглі, смачненькі!

Вчитель.  – Ні, бабусю, наші діти знають, що це отруйні рослини. Вони вам зараз це доведуть.

( Група учнів коло дошки розподіляють малюнки отруйних та їстівних грибів. А учні в залі розгадують ребуси)

Баба Яга. – Мені дуже жаль, що ви впоралися з цим завданням. Ну що ж, рушайте далі, та не потрапляйте мені більше на очі, бо тоді обов’язково вас усіх з’їм!

8. Перегляд мультфільму «На лісовій стежині».

9. Бесіда про бережне ставлення до дерев та збір макулатури.

ІІІ. Підсумкова частина.

Наш дивний світ, такий як казка.

Глянь – хмарка он пливе.

Тож бережи його, будь ласка,

Все в ньому гарне і живе.

Он квітка полум’ям палає,

Сонце ясне блищить.

Чарівна пташечка співає.

Усе прийшло в наш світ, щоб жить.

Буду природі другом вірним,

Зірку не дам згасить.

І закликаю вас я друзі:

– Завжди природу любіть!

За всю турботу, за щиру ласку

Природа віддячить тобі не раз.

Тож не поруш чарівну казку.

                                    Нехай усіх вона радує нас.

Вчитель. – Ось і закінчилась наша подорож. Чи сподобалась вона вам? Пам’ятайте, діти, ми з вами теж частина природи. І якщо ми хочемо зберегти своє життя, то повинні піклуватися і про навколишній світ, в якому живемо.

Використані джерела:

  1. https://lux.fm/krasivi-virshi-ta-kartinki-do-vsesvitnogo-dnya-dovkillya_n150765
  2. https://uakino-bay.net/59256-na-lisovij-stezhci.html

 

1

 

doc
Додано
25 липня 2024
Переглядів
199
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку