Розробка позакласного заходу з хімії "Хімічні старти"

Про матеріал

Веселі хімічні старти, це змагання між учнями 7 -8 класів , які допомлжуть краще засвоїти матеріал шкільної програми в ігровій формі, вдосконалити навички проводити експерименти.

Перегляд файлу

Мета: перевірити знання учнів з основних теоретичних питань з неорганічної хімії; розвивати навички проводити досліди, робити висновки; прививати любов до природничих дисциплін, виховувати повагу учнів один до одного і до вчителя.

Хід заняття.

Конкурс № 1.Представлення команд.

 Назва і девіз, повинні бути пов’язані з хімією.

Конкурс № 2.

Дайте правильну відповідь. У яких випадках мова іде про фізичні , а у яких про хімічні явища:

  1. Одержання кисню з рідкого повітря.
  2.  Утворення інею на деревах.
  3. Утворення зеленого нальоту на мідних предметах.
  4. Танення льоду.
  5.  Горіння газу.
  6. Розчинення цукру.
  7. Іржавіння металу.
  8. Скисання молока.
  9. Нагрівання чайника.
  10. Горіння свічки.

В конкурсі бере участь один учасник від команди, який при зачитуванні питання піднімає карточку з написом літер « Ф» і « Х». Картки різного кольору. Тому добре видні журі. Кожна правильна відповідь оцінюється 1 балом.

Конкурс № 3.

Конкурс полягає в тому. Що всі члени команди, крім одного, знають назву речовини( Оксиген або Сульфур). Учень, який не знає назви цих речовин, повинен відгадати її за допомогою підказок учасників своєї команди. Кожен учасник команди має право назвати одну характеристику речовини, не називаючи саму речовину. Відлік балів починається з 10. Чим більше підказок. Тим нижче бал.

Конкурс № 4. « Нюхач».

Кожна команда отримує 3 пробірки з речовинами, які необхідно розпізнати за запахом.

І- команда розпізнає : ацетон, нашатирний спирт,бензин;

ІІ- команда розпізнає : ацетон; оцтова кислота; етиловий спирт.

Команда, яка вірно відгадає всі три речовини, при цьому буде вірно визначати їх на запах, дотримуючись правил техніки безпеки, отримує 5 балів; дві речовини – 3 бали; 1 речовину – 1 бал.

Хімічна пауза.

Гра « Назву елемент за допомогою « чарівної сірки».

1.Загадайте елемент.

2. Помножте порядковий номер елемента на валентністСульфуру,тобто на 2.

3. Додайте до одержаного числа порядковий номер Сульфуру – 16.

4.Помножте число на валентність лівого сусіда Сульфуру Фосфору-5

5. Додайте до одержаного числа молекулярну масу оксиду Сульфуру( ІV) - 80.

6. Помножте одержане число на молекулярну масу сусіда Сульфуру – Хрому – 100.

7. Повідомте число( для відповіді відкинути три нулі і відняти 16.)

8. Це порядковий номер елемента , який загадали.

 Загадувати елементи можуть одночасно декілька учасників.

Конкурс № 5. « Танці».

На карточках написані половинки формул . Пара, яка танцює об’єднується так, щоб у них була правильно складена формула хімічної сполуки( з двох половинок). Для цього карточки з формулами катіонів дають дівчатам, а з формулами аніонів – хлопцям. Команда, в якій найшвидше зберуться пари отримує 5 балів.

Конкурс № 6. « Чорний ящик»

Командам необхідно відгадати предмет, який знаходиться в ящику.

В ящику та речовина, яка пов’язана з ім’ям Ломоносова.

   Не про ті речі

Думає Шувалов.

Що тут цінніше за мінерали?

Не сріблу і золоту

Співаю я славу, а …Чому? ( склу)

Конкурс № 7. « Гонка за лідером».

( конкурс капітанів).

За 1 хвилину необхідно дати якомога більше відповідей

Запитання для І команди:

1.Явища, при яких відбувається перетворення речовин( хімічні).

2.Умовний запис складу речовини ( хімічна формула).

3. Найлегший газ ( водень).

4.Автор періодичного закону .( Менделєєв).

5.Як називається вода у твердому стані. ( лід).

6.Дрібна частинка речовини, яка зберігає її властивості( молекула).

7. Солі карбонатної кислоти. ( карбонати).

8.Жувати не жую, а все пожираю. Все пожираю, а сам з голоду вмираю.(вогонь).

9.Хімічно неподільна частинка речовини. ( атом).

10.Одиниця виміру кількості речовини. ( моль).

11.Позитивно заряджені частинки. ( катіони).

12.Сполука, яка складається з двох елементів, на другому місці оксисен. ( оксид).

13.Формула сульфатної кислоти.

14. Сполука нітрогену з гідрогеном. ( аміак).

15.Який метал використовується для виготовлення запалювальних бомб і для вибухових речовин? ( алюміній).

 

Запитання для ІІ команди:

1.Явища, під час яких нові сполуки не утворюються. ( фізичне).

2.Оксид гідрогену. ( вода).

3.Який елемент був відкритий на Сонці раніше, ніж на Землі? ( гідроген).

4.Солі сульфатної кислоти . ( сульфати).

5.Речовини, які змінюють забарвлення в різному хімічному середовищі. ( індикатори).

6.Метал, що використовується для виготовлення « святої» води. (срібло).

7.Рідкий при звичайних умовах метал ( ртуть).

8. Який оксид використовується для виготовлення мінеральної води7 ( вуглекислий газ).

9.Речовини, що складаються з атомів одного елемента . ( прості).

10. Сполука сірки з воднем. (сірководень).

11.Вертикальний ряд подібних за будовою і властивостями елементів.( група).

12.Хімічно неподільна частинка речовини .( атом).

13.Речовина, яку використовують для визначення крохмалю.( йод).

14.Який газ використовують під час дихання? ( кисень).

15.Який хімічний елемент входить до складу всіх органічних сполук.

( карбон).

Журі підбиває підсумки, оголошують результати,нагороджують переможців.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Званівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

 

 

 

 

 

Розробка позакласного заходу

«Хімічні старти»

 

Учитель хімії:   Дегтярьова Ярослава Володимирівна.

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-2018 н.р.

 

Бланк  оцінювання результатів

 

 

 

 

8 клас

 

9 клас

 

max

набрані

набрані

 

 

 

 

1

10( назва,5 девіз)

 

 

2

10( 1 за кожну вірну відповідь)

 

 

3

10 ( мінус 1 за кожну підказку)

 

 

4

5,якщо три вірно відгадані, 3 –за 2 речовини, 1 – за 1).

 

 

5

4( по 1 балу за вірно складені формули, + 1 бал за швидкість)

 

 

6

5 балів

 

 

7

15 ( по 1 балу за кожну відповідь)

 

 

Всього

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Хімія, Позакласні заходи
Додано
15 лютого 2018
Переглядів
1101
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку