Тема уроку за підручником "Які в нас крахни сусіди?"
Пропоную до цієї теми серію уроків ( тематичний день)
Тема наших уроків. Подорож до ближніх та дальніх сусідів запоріжан.
Мета: ознайомити дітей із розташуванням Запорізької області на карті України, із містами обласного значення, із сусідніми областями, країнами-сусідами України; вчити правильно висловлюватись, аналізувати, узагальнювати, робити висновки; розвивати вміння працювати в групі, мовлення, мислення, увагу, спостережливість, цікавість до країн Європи та рідного краю; виховувати повагу та дружбу між країнами.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Емоційне налаштування на урок. Вправа-гра «Спіймай слово-назву».
Вчитель кидає м'яч дітям та називає назви вулиць, міст, сіл, селищ , які відомі дітям, при цьому вони мають впіймати м'яч, а якщо називаються слова-дії чи слова-ознаки , тоді м'яч треба відбити. Діти знаходяться на килимку в колі.
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Повідомлення теми уроку
ІV. Основна частина
1) Подорож містом
2) Фізхвилинка
3) Подорож по області
Далі діти обирають для мандрівки комфортабельний автобус. По черзі виходять до дошки , на якій зображено карту області на слайді презентації, клікають на зображення автобуса , слайди змінюються ( гіперпосилання) і до уваги дітей з'являються слайди з фотографіями міст обласного значення: Токмак, Мелітополь, Енергодар, Бердянськ.
За бажанням вчителя , можна знайти ці міста на адміністративній карті.
4) Подорож до сусідніх областей
На цьому етапі діти аналогічно працюють з презентацією, розглядають фотографії адміністративних центрів Січеславської , Херсонської, Донецької областей, знаходять ці області на адміністративній карті України. Прошу дітей коментувати роботу біля карти. Наприклад, " На півночі наша область межує з Січеславською ( Дніпропетровською) областю, головне місто - Дніпро. Дніпро- це одне з великих міст України.
На одному зі слайдів представлена фізхвилинка, вчитель може використати її в будь який момент, натиснувши на великий потяг
Дружньо в потяг ми сідаєм – чух –чух- чух
І колеса відбивають Бух, бух, бух, бух.
Ми віконце опускаєм
І назовні поглядаєм.
А там привітне сонечко сяє,
Вітер у небі хмарки гойдає,
А нам назустріч дерева й кущі
Біжать вздовж дороги мерщій
Та ось вечір надійшов
І зайшло вже сонце,
Кожен сів на місце
І закрив віконце
5) Гра-змагання " Збери пазли"
Кожен "вагон" отримує набір пазлів - області України, серед 24 областей та Криму треба знайти і викласти Запорізьку та чотири сусідні області. Діти користуються картою
6) Подорож до сусідніх країн
Обираємо вид транспорту
Щоб "потрапити" до певної держави діти з команди , яка виграла на попередньому уроці , натискають на обраний літачок на слайді. Далі діти за державним прапором чи національним костюмом визначають, яка це країна ( в допомогу підручник " Я досліджую світ " с. 35), а щоб перевірити їх думку, вчитель ще раз клікає на слайд, тоді з'явится назва держави. Щоб повернутись до карти, треба знову натиснути на зображення літака.
V. Узагальнення та систематизація знань.
1. Гра " Знайди зайве"
Поясніть, чому вибране вами слово є зайвим.
2.Інтерактивна вправа
Цю вправу можна знайти за посиланням
VІ. Рефлексія