Цікава математика ( урок-змагання в 2 класі)
Тема: Взаємозв’язок дій ділення і множення. Знаходження значень виразів. Розв’язування задач.
Мета: закріпити знання вивчених таблиць; закріпити вміння виконувати завдання на дії різного ступеня; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати пам’ять, логічне мислення; виховувати уважність.
Обладнання: картки для роботи в парах, картки для роботи в групах, фішки, таблиця із скороченим записом задачі, таблиця з геометричним матеріалом, картки для складання прикладів на множення і ділення.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Оголошення теми уроку
Дехто вважає, що математика – це суха, нудна і нецікава наука. Але це не так! Математика – сувора, вимоглива і в той же час весела та жартівлива. Математика – цариця всіх наук!
Сьогодні у нас урок – змагання, на якому ми переконаємося, яка ж вона – математика.
У змаганні беруть участь команди «Знайки», «Розумники», «Кмітливі»
І раунд. «Вітальний» (представлення команд)
Команда «Знайки»
Успіх вирішує не доля, а тільки міцні знання.
Команда «Розумники»
Знання та сміливість – шлях до перемоги.
Команда «Кмітливі»
Хто веселий і кмітливий – той всі труднощі здолає.
ІІІ. Робота по темі уроку
2 раунд. «Каліграфічний»
- Яке сьогодні число? (23)
- Якими числами записують число 23?
- Напишіть якнайкраще по одному рядочку числа 2 і 3, числа третього десятка.
3 раунд. «Мозковий штурм»
4 раунд. «Логічний» (робота в парах)
За малюнками скласти приклади на множення і ділення, відмітити зв’язок дій множення і ділення.
5 раунд. «Прикладний»
- Поставити знаки дій так, щоб одержані рівності були правильні: (робота в групах)
а) 2*6*32=44 2*8*13=29 2*7*14=0
56*16*15=25 40*12*5=23 60*12*70=0
30*70*100=0 3*5*5=20 18*2*9=18
2*5*2=5 12*2*3=18 29*30*9=50
б)Порівняти вирази:
2 ∙7 * 12+8 20-10 * 2 ∙ 5 3∙ 5 * 10 + 5 23 -4 *3∙ 3
6 раунд. «Дуель капітанів»
- Хто більше назве прислів’їв із числами:
7 раунд. «Ребусний» (робота в групах)
7’ я (сім’я) 40 а (сорока) р 1 а (родина)
Мі 100 (місто) г 1 а (година) 3 зуб (тризуб)
Пі 2 л (підвал) с 3 ж (стриж) 100 рінка (сторінка)
Ш 3 х (штрих) 100 лиця (столиця) ві 3 ла (вітрила)
8 раунд. «Спортивний» ( виконується пісня – вправа про таблицю множення числа 3)
9 раунд . «Геометричний» (робота в групах)
Порахувати всі квадрати (14)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 раунд. «Задачний»
А) задачі – жарти (яка команда дасть більше відповідей – виграє)
Б) робота з підручником: №649, № 651 – усно.
В) розв’язати задачу за скороченим записом (з дошки)
2 хлопчики – 14 грибів
Дівчинка - ? на 4 гриби < , ніж 1 хлопчик
ІV. Підсумок уроку
- Технологія «Інтерв’ю»
- Підсумок змагання.