Урок математики в 2 класі з використанням інноваційних технологій
Тема. Повторення письмового додавання та віднімання. Знаходження значень виразів з дужками. Творча робота над задачею, геометричним матеріалом.
Мета: закріпити вміння учнів додавати і віднімати числа з переходом через десяток; вправляти учнів у застосуванні знань таблиць множення і ділення для знаходження значень виразів; створити комфортні умови навчання та виховання шляхом впровадження новітніх технологій; розвивати логічне та творче мислення, кмітливість; виховувати любов до природи та бережливе ставлення до неї, а також інтерес до науки математики.
Тип уроку: закріплення нових знань.
Форма уроку: урок-мандрівка
Обладнання: схеми задач та логічних вправ, картки для групової та індивідуальної роботи, таблиці «Цікавий годинник», «Геометричний конструктор».
Структура уроку:
I. Організаційна частина
II. Актуалізація опорних знань
III.Повідомлення теми. Узагальнення систематизація
IV.Домашнє завдання
V. Підсумок уроку
Очікувані результати: додавати і віднімати числа з переходом через десяток, впевненіше знати таблицю множення і ділення, розв’язувати задачі, логічніше висловлюватись та міркувати, любити і берегти природу.
Хід уроку
І. Організаційна частина
Стали, дітки, підтягнулись,
Одне одному всміхнулись.
На урок старання не забудьте взяти,
Сіли всі рівненько –
Всім час працювати.
Девіз уроку: Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – точно!
Лічимо – правильно!
Пишемо – гарно!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. «Мозкова атака»: відповідаємо точно!
- Результат дії додавання? (Сума)
- Найменше трицифрове число? ( 100)
- У результаті якої дії отримуємо різницю? (Віднімання)
- Найменша міра довжини? (Міліметр)
- Що отримуємо, коли від суми віднімаємо доданок? (Другий доданок)
- 10 см – це…? (Дециметр)
- Якщо лінійка дорожча олівця, тоді олівець …?
- Якщо Сашко молодший за Дмитра, тоді Дмитро …?
- Що зайве: трикутник, квадрат, м’яч?
розв’язання, розмова, питання, відповідь?
зменшуване, від’ємник, доданок?
2. Робота у парах: лічимо правильно! Гра «Морський бій».
Створюємо екіпажі.
|
А |
В |
С |
D |
|
1 |
47 |
6 |
92 |
14 |
|
2 |
8 |
57 |
75 |
15 |
|
3 |
90 |
9 |
7 |
74 |
|
4 |
18 |
1 |
13 |
42 |
|
І варіант ІІ варіант
2А збільш на 5 1D збільш на 9
2D зменш на 8 3Б знайди третину
1В збільш на 6 1В збільш на 100
4А знайди половину 4С зменш на 9
3С збільш у 2 рази 2А збільш на 8
ІІІ. Повідомлення теми. Узагальнення і систематизація знань.
1.Гра «Цікавий годинник»
Несподівано до нас надійшла посилка з підписом «Прийшов мій час!» Від кого?
Якщо впораємося з прикладами, то, склавши літери, отримаємо відповіді.
е
у к 45 = + 40
22 – 10 =
с б = 100 - 90
90 = 99 -
н ч = 64 - 60
о а
п в
р
5 |
12 |
10 |
9 |
4 |
В |
Е |
С |
Н |
А |
2. Робота у ком пакт-зошитах.
Йди, Весно, Весняночко,
До нас, наша панночко!
Давайте мобілізуємо всі наші знання й уміння додавати й віднімати двозначні числа й допоможемо швидше з’явитися Весні у нашому віконечку.
+32 - 27 + 36 - 56
?
- 17
42
+3 - 7 + 28
50 82 55 91 35 18 46 39 42
3. Мотивація. Очікування.
Привітання журавля
Я пробуджую поля,
Лани рідної землі,
Та заквітчую гаї.
І усякий мене зна.
Відгадали? Я – Весна!
Отже, ми впоралися із завданням!
4. Каліграфічна хвилинка: пишемо гарно.
7 столових ложок борошна Що це за страва?
1 яйце
1 склянку молока Складіть усі цифри –
1 ложку олії яке вийшло число?
Зошит правильно кладу,
Ручку правильно тримаю,
Сиджу рівно, не схиляюсь
І писати я стараюсь!
- Склад числа 10?
- Яка математична іменована одиниця пов’язана з цим числом?
метр = 10 дм
дециметр = 10 см
сантиметр = 10 мм
із результатом 10.
5. Самостійна робота.
Гра «Наведу порядок»
Весна прийшла, розтанули сніги, побігли весело струмочки, загралися й переплутали всі числа, а деякі зовсім загубили. Нелад! Треба навести порядок: знайти загублені та правильні відповіді.
− 87 −63 +49 +79 +28 −55 −71
45 19 28 16 32 27 53
28 36 77 95
6. Розв’язання прикладів з дужками.
Робота в групах.
(13+34)+53 |
(73-73) + 25
(97-35)-62
|
|
100 |
25
0 |
|
|
|
31+ ( 35+24)
(58+0)- 34 |
(85+15)- (22+68) |
90
24 |
10 |
|
|
Просимо усіх запам’ятати:
Із корінням їх не виривати.
Стане дуже сумно нам на світі,
Якщо загинуть весняні квіти
.
7. Фізкультхвилинка
Сонечко прокинулось, посміхнулось,
На всі боки повернулось,
Кругом себе обернулось.
Стали квіти оживати,
Стали пташечки співати,
Діти стали танцювати,
Панночку Весну вітати!
Рухлива гра «Правильні та хибні твердження»
( Правильно – діти присідають, ні – підводять руки вгору).
8. Усна лічба: задачі. Бліц-турнір.
1. На березі 7 гнізд було.
По двоє птахів у них жило.
Не полохайте ви їх,
А рахуйте, скільки їх.
2. На дроті сиділо 5 ластівок. Третя ластівка полетіла. Скільки ластівок
залишилося?
3. Дятел 6 годин літав,
Короїдів поїдав.
Щогодини по двоє їв.
Скільки знищив шкідників?
4. Індик, стоячи на одній нозі, важить 6 кг. Скільки він буде важити, якщо стоятиме на двох ногах?
5. Скільки ніг у 5 курей і одного кроля?
6. На подвір’ї 6 курей і 2 кози. Скільки ніг у всіх тварин?
7. У двох носорогів було два роги.
А скільки рогів у 20 носорогів?
9. Творча робота над задачею.
Пригріло сонечко, пробудилися поля, луки. А на галявині у лісі з’явились перші весняні квіти – проліски!
«Асоціативний кущ»
Умова Питання
Задача
Розв’язання Відповідь
( Скільки всього пролісків розквітло за два дні?)
І день – 42 пр. ? пр.
ІІ день -?, на 27 пр. менше
- Запишіть самостійно. Яка зі схем підходить до задачі?
1 -- 1 --
?
2 -- 2?
І – І --
?
ІІ – на ІІ -- ˂?
10. Робота з геометричним матеріалом.
Гра «Хто прийшов разом з весною?»
- Полічіть, скільки фігур використали, щоб скласти гусака? Які?
- А тепер для 2 метеликів?
- Для кого потрібно більше трикутників?
У гусака веселий весняний настрій і він хоче з вами поспілкуватися:
- Сума довжини сторін багатокутника? (Периметр)
- Яка геометрична фігура схожа на блискавку? (Ламана)
- Частина прямої, обмежена точками? (Відрізок)
- Чотирикутник, у якого всі кути прямі? (Прямокутник)
- Назва якої фігури в перекладі з грецької означає «льняна нитка» (Лінія)
11. Розвивальні вправи. «Логічна мандрівка»: міркуємо швидко!
Багато таємниць залишила для Весни її крижана подруга в надїї, що вона з ними не впорається. Але у Весни є надійні друзі! Знайдемо ключа та відкриємо двері у захоплюючу подорож…
IV. Домашнє завдання.
Завдання №512,513.
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Чи справдилося ваше очікування?
- Якщо урок сподобався, намалюйте на полях зошита сонечко з посмішкою.
« Не можна бути справжнім математиком, не будучи трішки поетом»
Т. Вейерштрасс
- Ви згодні?