Урок математики в 2 класі
Тема: Повторення додавання і віднімання двоцифрових чисел. Усні обчислення за таблицею.
Мета: закріпити й узагальнити прийоми додавання і віднімання двоцифрових чисел ,продовжувати формувати обчислювальні навички ,вміння аналізувати , розв’язувати складні задачі на додавання й віднімання та задачі із зайвими величинами. Розвивати логічне мислення . Виховувати інтерес до математики.
Тип уроку: узагальнення та систематизації
Форма уроку: урок з груповими формами роботи
Обладнання: комп'ютер ,підручник , роздатковий матеріал, інтерактивна дошка.
Структура уроку:
І. Вступна частина уроку
Актуалізація опорних знань.
II Основна частина уроку
III Підсумкова частина уроку
1. Підбиття підсумків.
2.Оцінювання
3. Домашнє завдання
Очікувані результати:
Після цього уроку учні зможуть : впевнено усно додавати та віднімати
двоцифрові числа,формулювати правило знаходження різниці за відомими
зменшуваними від'ємником,зменшуваного за відомим від'ємником і різницю
впевненіше розв’язувати складні задачі на додавання і віднімання та задачі із зайвими величинами.
Хід уроку
Вступна частина
Мікрофон
Складіть і розв'яжіть дві задачі.
Було |
Відрізали |
Залишилося |
? |
14 м |
36 м |
30 м |
? |
12 м |
Половина учнів зачитує задачу складену за першим рядком таблиці ,а інша половина за другим. Останній з учнів утворених умовно груп зачитує розв'язання.
70- |
6 |
12 |
38 |
40 + |
2 |
13 |
27 |
60+ |
2 |
13 |
27 |
60- |
6 |
12 |
38 |
(Додаток А )
2 Усні обчислення
+ +
-
( Додаток Б )
2) Гра « Влучити у ціль»
-
( Додаток В )
ІІ Основна частина уроку
«Два – чотири – всі разом»
Завдання 576
Випишіть приклади, які розв’язано неправильно, і розв’яжіть правильно.
1 етап
2 етап
3 етап
4 етап
Фізкультхвилинка
1, 2, 3, 4, 5
Час прийшов нам спочивать,
Тож піднімем руки вгору,
Ніби глянемо на зорі,
А тепер всі руки в боки,
Як займатись, - скоки, - скоки!
10, 9, 8,7,
Час в дорогу нам усім,
Вирушаємо у путь,
Нові зустрічі нас ждуть!
Гарно відпочили, а тепер працюємо далі.
- Давайте пригадаємо,як знаходимо невідомі компоненти при відніманні.
Для цього розв’яжемо завдання № 577,
Давайте діти прочитає завдання вголос:
1)Зменшуване 26, від’ємник 9. Знайди різницю.
2) Що одержимо, якщо додамо від’ємник і різницю?
- Давайте об’єднаємося в четвірки. Спочатку кожен самостійно подумає над відповідями. Потім поділіться своїми ідеями з учнем, що сидить з вами за однією партою, а тоді – в четвірці. Дійшовши єдиної думки, запишіть дію в зошит. Презентація відповіді у «загальному колі»
«Робота в парах»
Виконайте самостійно письмово завдання № 578 за варіантами.
Перевірка роботи (за записом на дошці)
Використовуємо технологію «Мікрофон»
Робота над задачами
- Працюючи в парах, розв’яжіть задачу № 579 усно.
Задача 579
Для виготовлення пляшкового скла використали 10 кг вапна, 30 кг піску а соди на 22 кг менше, ніж піску. Скільки кілограмів соди використали?
Представлення результатів у загальному колі.
Діти,чим особлива ця задача? Правильно, вона має зайву величину – це 10 кг вапна.
Вправи для очей
Задача № 580
У першій бочці 80 л води, а в другій – 70 л. З другої бочки взяли 30 л води, а в першу долили 20 л води. Запиши у вигляді виразів, скільки літрів води стало в кожній бочці.
|
Було |
Взяли |
Долили |
Стало |
І |
80 л |
|
20 л |
? |
ІІ |
70 л |
30 л |
|
? |
ІІІ Підсумкова частина уроку.
13 + 22 32 + 8 37 + 17 54 – 12 80 - 6
80 – 33 24 + 62 55 + 7 55 + 30
(Умову читає один з учнів)
ДОДАТОК А
60- |
6 |
12 |
38 |
70- |
6 |
12 |
38 |
40 + |
2 |
13 |
27 |
60+ |
2 |
13 |
27 |
ДОДАТОК Б
ДОДАТОК В