Розробка уроку "Апостроф"

Про матеріал
У конспекті уроку для 5 класу дібрано матеріал, який допоможе удосконалити знання учнів про правопис апострофа. Вправи різного рівня та характеру будуть цікавими для дітей.
Перегляд файлу

ТЕМА: Правопис апострофа

МЕТА:  практичне використання  орфограми про правопис апострофа при

              виконанні вправ, самостійний добір прикладів застосування

              орфографічних правил, виявлення проблемних ситуацій,

              пов’язаних із вживанням апострофа при оформленні  власного 

              висловлювання; формування загальної мовної грамотності та

              уваги до рідного слова.                  

 

ПЕРЕБІГ УРОКУ

 

І. Актуалізація набутих знать та мотивація навчальної діяльності

 

  •          Правила правопису апострофа ми повторили на минулому уроці та доповнили знання інформацією, яку ви не вивчали у початкових класах. Випишіть із даного уривка слова з апострофом та поясніть умови його постановки.

 

                                                                                        Рідна мово, ти ніжний цвіт,

Ти п´яниш нас, як рута-м´ята.

Таж на цілий на білий світ

Ти духмяністю розіллята.

Д.Білоус

   -     ( П’яниш, рута - м’ята, духмяністю) Зверніть увагу, як автор висловлюється про нашу мову, якими епітетами її характеризує.

 

ІІ. Робота над матеріалом уроку.

 

1).  Утворіть слова з апострофом , поясніть його постановку, запишіть фонетично 3 слова на вибір

 

 

 

 

 

 

 

 

 

( Лук’ян, рум’яний, пом’якшення, від’єднання, бур’ян, від’їхати )

2). Фонетична транскрипція

- Пом’якшення - [ помйа'кшен`:а]- 10 б., 10 зв.

- від’єднання - [ в`ідйедна'н`:а] – 10 б., 10 зв.

- Лук’ян - [лукйа'н]- 5б., 6 зв.

3). Запишіть слова, поставте апостроф. Підкресліть першу літеру у словах, які записані з апострофом. Ви прочитаєте назви відомих творів

Тараса  Шевченка

Духм…яний, тім...я, бур…яний, об…єднання, поцв…яхований, під…єднати, об…їзний, по…яснення, лев…ячий, яструб…ятко, моркв…яний, сором…язливий, об…юшити, р…юмсати, нав…язувати, лл…ється, св….ятковий.

( «Тополя», « Сон» )

4). Виділимо кілька слів, які пишуться без апострофа:  духмяний, буряний, рюмсати, ллється. Введемо ці слова у речення, створимо невеличкий опис:

-   Сьогоднішній день  буряний, похмурий. Хмари рюмсають,  і  дощ ллється, як з відра. Він розносить останні духмяні пахощі листопаду. Хочеться сонечка і тепла.

ІІІ. Підсумок уроку.

  •          У вас на парті є листок для проведення самооцінювання роботи на уроці та визначення проблемних питань особисто для вас. Заповніть його. Я проаналізую, і на наступному уроці загальні питання обговоримо спільно. Індивідуальні допрацюємо.
  •          Матеріал уроку для мене був:
  • Дуже легким_____________________
  • Легким_________________________
  • Важким_________________________
  • Дуже важким_____________________
  • Потрібно допрацювати ______________________________

__________________________________________________

ІУ. Домашнє завдання:  пар.26,  вправа 192

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Із трьох – два”.  (Із трьох слів зробити два)

1 група

Покрівля із соломи –     солом’яна покрівля

сік із моркви –                морквяний сік

молоко із-під корови –   коров’яче молоко

2 група

відвар з кропиви           кропив’яний відвар

одяг для свята –              святковий одяг

клітка для мавпи –          мавпяча клітка

3 група

суп  із горохом            горохвяний суп

будинок із каменю –      кам’яний будинок.

шия в жирафа –             жираф’яча шия

 

docx
Додано
9 листопада
Переглядів
34
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку