Конспект уроку математики у 1 класі
Тема уроку. Число і цифра 2. Поняття «стільки ж», «дорівнює».
Мета: актуалізувати поняття «більше», «менше», «стільки ж»; формувати поняття про число і цифру 1; учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; учити писати цифру 1;
розширювати уявлення про співвідношення нерівності і рівності; учити позначати їх відповідними знаками; формувати в учнів навички лічби;
розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення;
виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.
Обладнання: презентація, конверти для груп із завданнями, набірні полотна, конструктор LEGO.
Тип уроку: комбінований.
Освітні галузі: математична освітня галузь, природнича освітня галузь, мистецька освітня галузь, соціальна і здоров’язбережна освітня галузь.
За формою проведення – урок-дослідження.
Форми організації освітньої діяльності: індивідуальні, парні, групові.
Очікувані результати:
Хід уроку
І Організаційний момент
1. Організація класу
- Доброго дня, діти! Ви прийшли на урок математики
Він покликав на урок. Якнайкраще постарався.
Сядьте зручно, посміхніться Розпочнемо наш урок.
І на мене подивіться. Зробимо в науку крок.
2. Психологічне налаштування на роботу на уроці
- Щоб налаштуватися на плідну роботу, згадаємо наш девіз.
ДЕВІЗ: Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно й плідно працювати.
3. Iнтерактивна вправа «Мікрофон»
IІ Контроль і корекція знань
1. Усні вправи
- Рано-вранці ясним небом
Вийшло сонце погуляти,
Промінці свої чудові
Вирішило рахувати.
Хто лічити вміє, діти?
Вміє хто допомагати?
Й промінці, що носить сонце
Зможе всі порахувати?
(Діти рахують промінчики Сонця).
2. Робота з матеріалом для лічби
Сонце в небі пропливає,
Гарно всіх обігріває.
На лужку чудові квіти,
Їх потрібно теж зігріти.
І ми, дітки, не сумуємо,
Вправно квіточки рахуємо.
- Діти проведіть промінчик сонечка до кожної квітки.
- Не перераховуючи предмети, що ви можете сказати про кількість
промінчиків і квіточок в лузі? (Їх однакова кількість).
- Подивіться, будь ласка у підручник. Тут також намальовані наші квіточки.
Що можна сказати про кількість бджілок і квіточок? (Квіточок більше, ніж
бджілок).
- Кого не вистачає, щоб утворити пару і отримати однакову кількість бджілок
і квіточок? (Потрібно, щоб прилетіла одна бджілка).
3. Гра «Сконструюй з LEGO»
- Діти, а Вам подобається наше сонечко? Давайте спробуємо зробити з цеглинок LEGO його тінь.
- Якого кольору цеглинки нам знадобляться?
- Діти, а скільки у Вашому наборі цеглинок LEGO жовтого кольору?
- Але ж однієї цеглинки замало, щоб виконати роботу. Що ж робити?
- Ви правильно мені підказуєте, це роботу буде легше і приємніше виконати в
групах. (Діти розподіляють обов’язки у групах і будуть з цеглинок LEGO сонечко).
III Повідомлення теми і мети уроку
IV Вивчення нового матеріалу
В світі є багато, діти,
Того, що тільки лиш одно.
Одненьке сонечко у світі,
Хоч світить людям всім воно.
Один лиш місяць
В небі темнім,
Й планета в нас на всіх одна.
Допомагає це позначити
Та це цифра, що живе сама.
Я дам підказку,
Як годиться.
Ця цифра зветься….
Одиниця!
(Демонстрація цифри 1)
Технологія «Асоціативний кущ»
- Назвіть, яких предметів у нашому класі по одному.
- Які предмети існують лише в одному варіанті (Сонце, Місяць, Земля).
- Число один позначається цифрою 1.
Починає числовий ряд
Цифра один чи одиниця.
Вона струнка і дуже тонка.
І має дзьобика, мов птиця.
Навкруги уважно подивись –
І побачиш безліч одиниць:
Ручка, олівець і стовп,
Голка, гілка і лінійка,
Ніж, сірник, на сукні змійка…
Схожі всі на одиничку –
Цифру гарну й невеличку.
- Послухаємо пісеньку про цифру, з якою ми сьогодні познайомилися – про одиницю.
LEGO – добрий помічник
нам допомагати звик.
Із цеглинок зможуть діти
Одиничку всі зробити.
(Діти з конструктора збирають одиницю).
- Цифра 1 складається з двох елементів: короткої та довгої похилих ліній. Перший елемент починаємо писати трохи вище середини клітинки. Ведемо коротку похилу лінію до верхнього правого кута. Не відриваючи руки, пишемо вниз довгу пряму похилу лінію до середини нижньої сторони клітинки.
а) Пропишемо цифру 1 в повітрі разом зі мною.
б) Напишемо її вологим пензлико на дошці.
в) Олівцями старанно проаишемо рядок цієї цифри у Ваших зошитах.
IV Закріплення і узагальнення отриманих знань
- Розгляньте малюнки. Назвіть предмети, яких є по одному.
Струнко стань на хвильку ти,
Ліву руку відхили
Й одиничку утвори.
V Рефлексія
VІ Підсумок
Використані ресурси: