Розробка уроку "Для чого читають книжки? В. Сухомлинський «Спляча книга» ".

Про матеріал
Розробка уроку з Літературного читання 3 кл "Для чого читають книжки? В. Сухомлинський «Спляча книга»
Перегляд файлу

Тема уроку: Для чого читають книжки? В. Сухомлинський "Спляча книга"

Мета уроку:

- Ознайомити учнів із твором В. Сухомлинського «Спляча книга».
- Розвивати навички вдумливого читання, аналізу тексту та переказу.
- Формувати моральні якості, такі як відповідальність, любов до читання, дбайливе ставлення до книг.
- Розширювати уявлення про важливість знань та освіти.

Обладнання:

Аудіозапис твору В. Сухомлинського, ілюстрації книг, картки з правилами поводження з книгами.

 

Етапи уроку

1. Організаційний момент

- Привітання.

Доброго ранку, сонце і вітер!

Доброго ранку, ліси і поля!

Доброго ранку, плането Земля!

А всім присутнім

Зичимо здоров'я і добра!

А тепер до роботи

Братись пора!

-Перевірка готовності до уроку.
- Налаштування на позитивний настрій

Виразно читаємо,
Чітко відповідаємо,
Мовлення своє розвиваємо!
 

2. Актуалізація знань

  1.    Робота з чистомовкою.

Чу-чу-чу, чу-чу-чу – всім спечу по калачу.

Чи-чи-чи, чи- чи- чи – краще булочки спечи.

Ча-ча-ча, ча-ча-ча – пошукайте калача.

 

  1.    Робота з скоромовкою.

Обережно хитрий лис

До нори вечерю ніс.

Біг додому лісом лис,

Шелестів над лисом ліс.

                                 Анатолій Качан

3)  Бесіда з учнями:
  - Що означає бути дбайливим читачем?
  - Чому важливо дбати про книги?
  - Чи бачили ви коли-небудь книги, які виглядали старими і пошкодженими?

- Чи може книга спати? Як ви думаєте?

 

3. Мотивація до навчання

Сьогодні ви познайомитесь з незвичайною історією відомого українського педагога Василя Сухомлинського про книгу, яка «спить». Важливо дізнатися, чому вона спить, і як її можна розбудити.

4.Робота з текстом

1)Робота із заголовком твору.

-Прочитайте назву оповідання. Про що ми можемо дізнатися за його назвою?

-Як ви розумієте значення словосполучення «вогненне слово»?

2) Послухайте оповідання (аудіозапис).
   - Пояснення нових або складних слів.
3) Бесіда за змістом тексту з елементами вибіркового читання.

   - Чому книга «спала»?
   - Як героїня допомогла книзі «прокинутися»?
   - Які висновки ми можемо зробити з цієї історії?

-Що з описаного у творі може бути насправді, а що є казковим? Поміркуйте разом! Чому Вогненна Книга перетворилася на Сплячу? Обговоріть: для чого люди читають книжки? 

5. Обговорення теми та ідей твору

- Як автор показує значення дбайливого ставлення до книг?
- Чому книга є символом знань і мудрості?
- Як ми можемо показати свою любов до книг у повсякденному житті?

6. Робота над розвитком навичок

1. Творче завдання.
   - Намалювати «сплячу книгу» та уявити, як вона виглядала б, коли «прокинулася».
2. Групова робота.
   - У парах скласти пам’ятку про правила поводження з книгою.
3. Презентація власнтх ідей.
   - Презентувати ідеї, як кожен учень може дбати про свої книги вдома.

7. Узагальнення

- Підведення підсумків уроку:

Вправа «Мікрофон»
  - Що нового ви дізналися сьогодні?
  - Як ви тепер ставитиметеся до книг?

8. Домашнє завдання

- Прочитай оповідання, підготуйся до стислого переказу.

 

 

docx
Додано
16 листопада
Переглядів
105
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку