Розробка уроку до казки Півник і двоє мишенят

Про матеріал
Розробка уроку літературного читання на тему "По роботі й нагорода", до казки "Півник і двоє мишенят"
Перегляд файлу

 

Мета: познайомити з українською народною казкою «Півник і двоє мишенят»,

           навчити виразно читати казку, вміти передавати інтонацію настроїв героїв,

           складати характеристику героям, аналізувати вчинки дійових осіб;

           розвивати зв'язне мовлення та навички читання;

             виховувати бажання допомагати дорослим і один одному, викликати негативне

           ставлення до ледарів.

Обладнання: презентація до уроку «По роботі й нагорода», телевізор, магнітофон,

             аудіозапис казки, малюнки героїв та сюжетні малюнки, картки із завданнями

            для роботи в групах, картки з літерами шифрограми, картки із словами,

            комплект для лялькової вистави.

Хід уроку

І. Організаційний момент

      Продзвенів уже дзвінок,

      Починається урок.

      Він казковий і цікавий,

      Тож гостей зібрав чимало.

      Повернімося обличчям до гостей

      І лагідно промовим: «Добрий день!»

  • Спочатку сідають дівчатка, потім хлопчики.
  • Який у вас настрій перед початком уроку?
  • Я бажаю вам, щоб такий настрій був у всіх до кінця уроку.
  • Діти, зверніть увагу на дошку «По роботі й нагорода». Це тема нашого уроку. А щоб цікавіше було працювати, пропоную переглянути сторінки казкового журналу «По роботі й нагорода».
  • Що ви очікуєте побачити в цьому журналі? Як ви розумієте його назву?
  • Діти, мені було дуже цікаво дізнатися про ваші очікування. А зараз зверніть увагу на зміст журналу:
  • І сторінка – «Читацький вінегрет»
  • ІІ сторінка – «Секрет нашого меню»
  • ІІІ сторінка – «Словникова закуска»
  • ІV сторінка – «Рецепти страв»
  • V сторінка – «Корисні поради»
  • VІ сторінка – Салат казковий»
  • Якщо ми вдало пройдемо всі сторінки, то неодмінно отримаємо винагороду.

ІІ. Мовна розминка

  • І так, відкриваємо І сторінку «Читацький вінегрет»
  1. Гра «Добери суперників»

Ніч – день                       веселі – сумні

Початок – кінець           знайшов – загубив

Холод – тепло               лінивий – працьовитий

Голосно – тихо             працювати - відпочивати

 

  1. Робота з чистомовкою

(Щоб наше мовлення було правильним і чітким)

Че – че – че – влітку сонечко пече,

Чу – чу – чу – всім спечу по калачу,

Чі – чі – чі – не лежи на печі.

  1. Робота з скоромовкою

Тишком – нишком

Вийшла мишка із нори.

В шкряботушки –

Ніс і вушка догори.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

  • На нашій планеті немає такої дитини, яка б не любила казки. Та і дорослі їх теж люблять. Своїм дітям вони читають і про тварин, і про чаклунів, і про чарівників, і про фей.
  • Із казкою, над якою ми сьогодні будемо працювати, ви знайомі давно. Ми повинні навчитися виразно читати її, вміти передавати інтонацію героїв, складати їм характеристику, робити висновки і давати оцінку їхнім вчинкам.
  • Ми переходимо до наступної сторінки журналу «Секрет нашого меню»
  • Щоб дізнатися секрет нашого меню, тобто казку, яку будемо читати, розгадайте шифрограму.
  • На дошці в один ряд виставлені картки з літерами, вище над кожною літерою – номер. Треба розставити літери по порядку, тоді дізнаєтесь назву казки, яку будемо читати.

       3   9   8  15  11  5  13  2  7  6  12   4  16   10  1   18  14  17

              В   В  Д   Е    Є    И  И   І   І   К   М   Н   Н   О   П    Т    Ш   Я 

 («Півник і двоє мишенят»)

  • Яку казку ми сьогодні будемо читати?
  • Чудово! Це і є секрет нашого меню.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Словникова робота.
  • Перегортаємо наступну сторінку - «Словникова закуска». У «Словниковій закусці» ми повинні попрацювати з новими словами, що зустрінуться в казці.

а) ціп                    б) млин                     в) слова в підручнику

Переходимо до наступної сторінки «Рецепти страв»

 

  1. Читання виразно вчителем вголос до слів «Хто міситиме?».

 

  1. Слухання продовження казки в аудиозаписі.
  • В яку пору року відбуваються події?
  • Хто були Круть і Верть?
  • Як звали півника?
  • Що знайшов півник?
  • Що любили робити мишенята?

 

  1. Читання ланцюжком до слів «Хто міситиме?», далі мовчазне читання.
  • Прочитайте, чим  займався півник?
  • Що він знайшов одного разу?
  • Прочитайте, які поради давали мишенята півникові?
  • Хто це все робив?
  • Прочитайте улюблені слова мишенят?
  • Чи правильно вчинив півник?
  • Кого з героїв вам шкода?
  1. Фізпауза

Котик рано піднімався,

Добре лапкою вмивався,

Гарно вушка вимивав,

Потім трішки пострибав,

Ноженята розім'яв.

Поруч муха задзижчала,

І його роздратувала,

Він її прогнав від себе

До роботи йому треба.

 

  1. Гра «Розвідники»
  • Порахуйте, будь ласка, скільки разів в казці зустрічається слово «півник»? (18)
  • А слово «Круть»?

 

  1. Лялькова вистава

 

  1. Творча робота
  • І група – складають слова зі складів

Ко, ка, ло, тіс, сок, то, миш, ник, пів. 

 (колосок, півник, мишка, тісто)

  • ІІ група – робота з прислів'ями

Без труда, нема плода.

Що посієш, те й пожнеш.

Без трудів, не їстимеш пирогів.

Праця чоловіка годує, а лінь марнує.

Хто не працює, той не їсть.

  • Всі інші – вибіркове читання (до малюнків)

 

  1. Характеристика героїв ( Асоціативний кущ)

   Мишки                                        Півник

Слухняні                                       Роботящий

Веселі                                            Розумний

Ледачі                                           Лінивий

Нероби                                         Трудолюбивий

Працьовиті                                  Невдячний

Хитрі                                            Стриманий

VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

      Наступна сторінка «Корисні поради»

  • Діти, які б ви поради дали своїм друзям, щоб вони не потрапили в такі ситуації, як герої казки?
  • Змініть сюжет казки так, щоб мишенята змогли їсти пиріжки?

 

І остання сторінка нашого журналу «Салат казковий»

 

  • Ви повинні відгадати казку за малюнком.

(«Рукавичка», «Вовк і козенята», «Півник і двоє мишенят», «Курочка Ряба», «Ріпка», «Колобок», «Лисиця і журавель»)

VІІ. Підсумок уроку

  • Яку казку вивчали?
  • Хто з героїв сподобався? Чому?
  • Як ви вважаєте, чи правильно вчинив півник?
  • А як би ви вчинили на місці півника?
  • Чи завжди ви допомагаєте дорослим?

А тепер дайте оцінку уроку:

  • Цей урок мене навчив…
  • Мені сподобалось на уроці…
  • Мені було цікаво…
  • Я знаю…
  • Я умію…

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
26 січня 2019
Переглядів
825
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку