Технологічна карта уроку
ПІБ учителя: Курленя Олена Миколаївна
Предмет : Геометрія
Клас: 9
Тема шкільного курсу: Вектори на площині
Тема уроку: Скалярний добуток векторів
Мета уроку:
Навчальна : розширити знання учнів про вектор, розглянути поняття кута між векторами, дати означення скалярного добутку векторів; вивчити властивості скалярного добутку векторів; довести умову перпендикулярності двох векторів; формувати вміння застосовувати вивчені означення та властивості до розв'язування задач; формування математичної компетентності. |
Розвиваюча : розвивати соціальні та інформаційні компетентності; творчу активність учнів; обчислювальні навички; вміння працювати кожному й навчати іншого; вміння аналізувати та робити висновки; формувати навички контролю та самоконтролю |
Виховна : виховувати наполегливість, організованість, самостійність; уміння відстоювати свою думку; толерантність; виховувати охайність під час виконання завдань; вміння працювати в групах; виховувати об’єктивність в оцінюванні результатів власної й колективної праці
|
Обладнання уроку:
конспект уроку; підручник геометрія 9 клас О.С. Істер; проектор; презентація; індивідуальні картки із завданнями
Тип уроку: засвоєння нових знань
Очікуванні результати:
учні повинні засвоїти формули для обчислення скалярного добутку, знати його властивості та умову перпендикулярності векторів; вміти визначати кут між векторами; застосовувати вивчене до розв'язування задач
Хід уроку
№ |
Етап уроку |
Час |
Дидактичне завдання етапу |
Методи і прийоми |
ФОНД* |
Навчально-виховна діяльність викладача |
Діяльність учнів на уроці |
Виконання мети уроку |
1 |
Організаційний етап |
2 хв |
Налаштування на приємну й цікаву роботу |
Звернення до учнів(словесний метод);
автотренінгова вправа |
Ф |
- Привітання учителя; - Виявлення відсутніх; - Опитування про самопочуття; - Перевірка підготовки учнів до заняття;
-Сьогоднішній урок я хочу розпочати з вислову Конфуція « Від того настрою, з яким ви вступаєте в день, або в якусь справу залежать ваші успіхи, а можливо, і невдачі».(слайд 3) Я бажаю вам розпочати урок з гарним настроєм і отримати від нього задоволення і гарні результати. Витягніть, будь-ласка, руки перед собою. Подивіться: у багатьох долоньки відкриті. А це означає, що ми всі відкриті для того, щоб поділитися своїми знаннями й здобути нові; ви готові до діалогу й співробітництва. |
Вітаються
Виконують вправу |
Виховання зібраності та відповідальності за підготовку до уроку.
Короткочасність, швидкість включення учнів у роботу, ритм |
2 |
Актуалізація опорних знань
|
6 хв |
Мобілізувати учнів для активної роботи на уроці |
1)вправа «Математичне доміно» 2)вправа «Швидке опитування»
|
І
Ф |
- Записати дату; «Класна робота»; - Кожен учень отримує картку оцінювання роботи на уроці; - Повторення теоретичного матеріалу про вектори (слайд 4-5);
-Виконання усних вправ (слайд 6);
|
Працюють в парах, перевіряють на слайді;самооцінювання; відповідають на питання вчителя (фронтальне опитування) |
Закріплення й усвідомлення (знань, умінь і навичок) з раніше засвоєного матеріалу. Розвиток навичок самоконтролю. Виховання вміння працювати в парах. |
3 |
Мотивація
Повідомлення теми й мети |
4 хв |
Мотивація та активізація опорних умінь і навичок учнів |
Метод проблемної ситуації (бесіда-встановлення логічного зв'язку) |
Ф |
- Вступна бесіда вчителя та налагодження роботи учнів , розвязуючи задачу фізичного змісту (слайд 7);
- Записати тему уроку |
Учні залучаються до бесіди та приймають активну участь у ній |
Сприяння активізації пізнавальної діяльності учнів на уроці та формування методологічної компетентності |
4 |
Вивчення нового матеріалу
Розв'язування вправ обов'язкового рівня |
20 хв |
Осмислення нових знань і вмінь учнями
Виконання завдань учнями на визначення головного в новій інформації |
Метод пояснювально-ілюстративний
Вправа «Доведемо нову теорему самостійно» |
Ф
І |
-означення скалярного добутку векторів заданих координатами і розв'язування вправ(слайд 8);
-визначення кута між векторами та усна вправа (слайд 9);
- теорема про скалярнийдобутк векторів та розв'язування вправ (слайд 10);
-умова перпендикулярності векторів (слайд 11) |
Учні під контролем вчителя розв’язують завдання, використовуючи набуті ними знання під час пояснення та самостійно |
Формування та вдосконалення отриманих умінь та навичок учнями |
5 |
Осмислення нових знань та умінь |
5 |
Фізкультхвилинка |
Вправа «Відпочиваємо активно» |
Ф |
- проводить інтерактивну вправу (слайд 12) |
Виконують фізкультхвилинку |
Формування здоров’язбережувальної компетентності - створення сприятливих умов навчання |
6 |
Підбиття підсумків уроку |
3 |
Перенесення здобутих умінь та навичок у практичну задачу |
Вправа «Застосування на практиці» |
І |
- Учитель підводить підсумок уроку, пропонуючи розвязати практичну задачу (слайд 13)
- Виставляє оцінки |
Розв'язують задачу; Працюють з карткою оцінювання результатів |
Формувати вміння аналізувати вивчений матеріал та застосовувати |
7 |
Інструктаж з домашнього завдання |
3 |
Дати домашнє завдання, яке б закріпило та розвивало здобуті знання |
Інструкція |
Ф |
- - Учитель дає завдання на наступне заняття, проводить інструктаж з його виконання |
Учні записують у щоденник (зошит)домашнє завдання та деякі зауваження до його виконання |
Прийняття домашнього завдання. Точність та коректність запитань |
8 |
Етап рефлексії |
2 |
Аналіз діяльності на уроці |
Інтерактивна вправа «Кути» |
І |
- В кінці уроку вчитель ініціює рефлексію учнів з приводу мотивації, діяльності та взаємодії в колективі(слайд 14) |
Виконують вправу |
Формування соціальної компетентності |
*ФОНД - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).