РОЗРОБКА УРОКУ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ У 6 КЛАСІ НА ТЕМУ : «ВІТЕР ДАЛЕКИХ ИАНДРІВ» (Підсумковий урок за романом Жуля Верна «П’я

Про матеріал

РОЗРОБКА УРОКУ

ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ У 6 КЛАСІ

НА ТЕМУ : «ВІТЕР ДАЛЕКИХ ИАНДРІВ»

(Підсумковий урок за романом Жуля Верна

«П'ятнадцятирічний капітан»).

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                     РОЗРОБКА  УРОКУ

 

ІЗ  ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ  У  6 КЛАСІ

 

НА  ТЕМУ :  «ВІТЕР ДАЛЕКИХ ИАНДРІВ»

 

                  (Підсумковий урок за романом Жуля Верна

                        «Пятнадцятирічний  капітан»).

 

 

 

 

 

 

 

                                            Вчитель  зарубіжної  літератури,

                                                       спеціаліст вищої категорії

                                                       Міліївської ЗОШ І-ІІІ ступенів

                                                       ім. Дмитра Загула Вижницької

                                            міської ради Чернівецької області

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: «Вітер далеких мандрів».

                  (Підсумковий урок за романом Жуля Верна «Пятнадцятирічний

                    капітан»).

 

                                          Світ – корабель, розум – вітрила, думка – кермо.

                                                                            Турецьке прислівя

 

                                          Не будь переможений злом, але перемагай зло

                                          добром.

                                                           Посл. Св. Апостола Павла до римлян 12.21.

 

Мета:Узагальнити знання учнів з теми «Жуль Верн «П’ятнадцятирічний

            капітан»;

            розвивати логічне, творче мислення школярів, уміння знаходити го-

            ловне, чітко характеризувати персонажі;       

            виховувати чесність,  уміння знаходти вихід із скрутних ситуацій,

            захищати слабших, любити та оберігати природу.

 

 

Обладнання: Портрет Жуля Верна, підручник, ілюстрації та малюнки до

                         твору, географічна карта, картки з цитатами, кадри з фільму,

                         пісня з фільму «Діти капітана Гранта».

 

Девіз: «Якщо хочеш – доб’єшся,

              Шукаєш – завжди знайдеш».

 

 Тип уроку: урок-подорож.

 

 

                                              Хід уроку

 

І.Організаційний момент.

ІІ.Мотивація навчальної діяльності.

   1.Слово вчителя.

   Ми завершили вивчення творчості Жуля Верна, ознайомилися з романом

«Пятнадцятирічний капітан», з його героями, розкрили роль науки і знань, багатогранність природного світу у творі. Урок ми проведемо у вигляді подорожі, тому що подорож по знайомих місцях – це згадка про те, що вже пережили, про що дізналися, про незабутні враження, які одержали, коли тільки знайомилися з романом.

   Ніяке туристичне бюро не запропонує вам такого маршруту. Але людська фантазія здатна на все і може перенести нас, куди ми забажаємо.

   Разом з вернівськими героями ми попливемо на шхуні-бригу  «Пілігрим».

 

2.Запитання до учнів:

    А хто згадає, що означає ця назва?

Пілігрим – від старонімецького «чужоземець, мандрівник».

 

   В свою подорож, щоб нам було веселіше, ми візьмем пісню з кінофільму «Діти капітана Гранта», який був створений за романом Жуля верна.

 

3.Звучить пісня.

Ану-ка песню нам пропой,

Веселый ветер (3р.)

Моря и горы ты обшарил все на свете

И все на свете песенки слыхал.

Спой нам песню про синие горы,

Про бескрайние тайны морей,

Про  дальние просторы,

Про птичьи разговоры,

Про смелых и простых людей.

Кто привык за победу бороться,

С нами вместе пускай  подпоет,

Кто весел, тот смеется,

Кто хочет, тот добьется,

Кто ищет, тот всегда найдет.

 

ІІІ.Атуалізація опорних знань.

1.«Ланцюжок» (учні по ланцюжку згадують біографію Жуля Верна).

 

2.Звучить вірш В.Брюсова про Жуля Верна.

   Я мальчиком мечтал, читая Жуля Верна,

   Что тени вымысла плоть обернут для нас,

   Что поплывет судно громадней «Грейнистерна»,

   Что полюс покорит упрямый Гаттерас.

   ...Свершились все мечты, что были так далеки.

   Победный ум прошел за годы сотни миль:

   При электричестве пишу я эти строки,

   И у ворот, гудя, стоит автомобиль.

 

3.Робота з картою.

   Учні показують маршрут подорожі героїв.

 

4.»Мозковий штурм»

-Як звали власника корабля?

-Хто був капітаном судна?

-Куди прямував корабель?

-З якою метою?

-Хто поповнив команду в Окленді?

-Як називалося судно, на уламки якого натрапили мандрівники?

-Кого вони знайшли на напівзатопленому кораблі?

-Кого із членів команди ненавидів Дінго?

-Які літери були написані на ошийнику собаки?

-Що вони означали?

 

6.Завдання «Виправ помилки»

(На дошці розміщені ілюстрації. Їх потрібно розмістити у послідовному порядку – за змістом).

 

7.Літературознавча хвилинка.

-Що таке пригодницький роман?

-Які пригодницькі твори ви читали?

 

8.Завдання «Хто це»?

-«Міцно збудований, чорнявий, З сміливими, рішучими очима, дуже рухливий, спритний і міцний фізично».

 

-«З міцним здоров’ям, звикла до тривалих морських полорожей”.

 

-«Він блукав угорі, на узліссі, шукаючи рідкісних комах».

 

-«Це був чорнявий, сухорлявий, моторний, середній на зріст...»

 

-«Жваві очі, посріблені сивиною чуприна і борода, засмагле, аж чорне обличчя...»

 

-«Велет...Шість футів на зріст».

 

9.Робота в мікрогрупах.

-Який різноманітний світ природи відкривається вам у романі?

-Яку роль відіграє природа в романі?

-Що ви дізналися про работоргівлю із сторінок  роману?

 

ІV,Систематизація та узагальнення.

1.Творча робота.

Завдання для груп:

А)Скласти рекомендований лист на Діка Сенда.

Б)Підготувати розповідь: «Велич науки і знань у творі».

В)Герої роману – прості люди.

Г)Засудження работоргівлі як суспільного зла.

 

V.Підсумок уроку.

1.»Мікрофон»

-В своєму романі Жуль Верн порушує ряд проблем ...

-З сьогоднішнього уроку ми дізналися, що...

 

VІ.Домашнє завдання.

     Написати твір-мініатюру на тему «Дік Сенд в майбутньому».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
13 березня 2018
Переглядів
1035
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку