• Розробка уроку курсу за вибором «Каліграфія (з елементами зв’язного мовлення)», 1 клас. «Малювання кольоровими олівцями. Складання розповіді за серією малюнків».

Про матеріал

Уроки створено за програмою курсу за вибором «Каліграфія» (з елементами розвитку зв'язного мовлення)1-4 класи (Автор програми: Нікулочкіна Олена Василівна, доцент кафедри початкової освіти та ребіліатаційної педагогіки КЗ «Запорізький інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР)

Одним з головних завдань початкової школи є планомірна і систематична роботи з формування каліграфічного письма. Уроки курсу за вибором «Каліграфія (з елементами розвитку мовлення)» допомагають учням розвинути дрібну моторику руки, цікаві форми та прийоми роботи формують в учнів позитивну мотивацію до навчання, знижують перевантаження і втому дітей.

Навчання каліграфічного письма і систематична робота над формуванням почерку учнів - одне з головних завдань початкової школи. Роль графічних навичок у навчально-виховному процесі надзвичайно велика, бо без оволодіння графікою неможливе вивчення будь‑яко­го навчального предмету.

Перегляд файлу

                                                                           Ягупа Ірина Дмитрівна,

                                                                           вчитель початкових класів,

                                                                       КУ Сумської ЗОШ І-ІІІ ст. №27,

                                                              м. Суми, Сумської області,

                                              категорія – вища,

                                                              звання – старший учитель

 

Урок 18

Тема уроку Малювання кольоровими олівцями. Складання розповіді за серією малюнків.

Мета уроку: вчити малювати кольоровими олівцями; розвивати зв’язне мовлення учнів, дрібну моторику руки; комунікативні навички, когнітивну сферу молодших школярів; поповнювати словниковий запас слів дітей, виховувати старанність, акуратність, любов до казки.

 

Обладнання: зошит на друкованій основі О. Нікулочкіної, альбом, кольорові олівці, мультимедійна презентація.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент.

     Я всміхнуся сонечку:

  • Здрастуй, золоте!

     Я всміхнуся квіточці:

  •  Хай вона цвіте!

Я всміхнуся дощику:

  • Лийся, мов з відра!

     Друзям усміхнуся,

     Зичу їм добра!

  •  Отже, діти, щоб добре пройшов урок, посміхніться один одному.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Королева Письма запрошує вас до цікавої подорожі у країну казок.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

      Сьогодні на уроці ми будемо вчитися складати розповіді за серією  малюнків; будемо збагачувати словниковий запас, розвивати зв’язне мовлення; розвивати дрібну моторику руки малюванням кольоровими олівцями.

ІV.  Мовленнєва розминка.

  1. Розучування скоромовки.

Летів горобчик, сів на стовпчик.

Прибіг хлопчик, утік горобчик.

  1. Робота з чистомовкою. Доповни скоромовку.

Іли-іли-іли – гуси на лужку…(присіли).

Али-али-али – потім травку… (пощипали).

Или-или-или- у водиці лапки…(мили).

Ою-ою-ою – гелготали між … (собою).

V. Актуалізація опорних знань.

  1. Відгадування загадки.
  • З якої казки ці герої?

Ходить хмуро між дубами,

Хижо клацає зубами,

Зачаївся він, примовк…

Грізний звір цей, звісно… (вовк)

 

З рогами, а не бик.

Доять, а не корова.

Кору здирає,

А кошиків, не плете. (Коза)

  • Так, це казка «Вовк і семеро козенят».
  1. Індивідуальна робота у друкованому зошиті О.Нікулочкіної на с. 6.

Штрихування за разком зображення кози.

  1. Фізкультхвилинка.

Раз,  - підняти руки вгору,

Два – нагнутися до долу.

Не згинайте, діти, ноги,

Як торкнетеся підлоги.

Три, чотири – прмо стати,

Будем знову працювати.

  1. Гра «З якої казки?».

- Чи впізнали ви цих героїв? Із яких казок вони завітали?

- Яка казка ваша найулюбленіша?

VI. Робота над темою уроку.

1. Малювання кольоровими олівцями в альбомі.

- Намалюйте в альбомі свого улюбленого героя казки використовуючи кольорові олівці. Дотримуйтеся правил малювання. Розфарбовуючи малюнок, не виходьте за його контури.

2. Робота в парах. Гра «Впізнай мене!».

- Обміняйтеся малюнками з сусідом за партою.  Впізнайте  із якої казки ваш товариш намалював героя.

3. Складання розповіді за серією малюнків.

 

C:\Users\IREN\Desktop\графічні диктанти\CCF03122011_00003.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  І вам Королева Письма пропонує стати казкарями. Давайте складемо новорічну казку «Новий рік у лісі».
  •  
  1. Гімнастика для пальчиків.

Картинки по запросу пальчикова гімнастика у віршах

 

VIІ. Закріплення та узагальнення знань.

  1. Індивідуальна робота у друкованому зошиті О.Нікулочкіної на с. 7.

Діти самостійно пишуть 1,2,3 рядки.

IІ. Підбиття підсумків. Рефлексія.

Добіг кінця наш урок. Чи справдилися ваші очікування?

– Що найбільше сподобалося на уроці?

– Що було вам найцікавіше?

– Яке завдання було найважчим?

– Яке завдання найлегшим?

– До чого спонукав урок?

– З яким настроєм ви завершуєте урок?

 

 

Використані джерела

Інтернетресурси:

http://abetka.ukrlife.org

http://cikavo.net

http://wjournal.com.ua/

docx
Додано
9 серпня 2018
Переглядів
1489
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку