Конспект уроку літерного читання в 2 класі до підручника О.Савченко.
Його мета - поглиблювати знання учнів про казку як вид усної народної творчості, вчити виділяти в тексті дійових осіб, спостерігати за структурою і сюжетом казки;
розвивати навички діалогічного мовлення, правильно інтонувати речення; вдосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види робіт над текстом; формувати уміння переказувати казку, зіставляючи зміст прочитаного тексту й ілюстрації; збагачувати активний словниковий запас; вчити правильно висловлювати свої думки; виховувати бажання бути щирим, добрим.
Хоч не пишно, аби затишно.
Українська народна казка “ Рукавичка ”.
Мета: поглиблювати знання учнів про казку як вид усної народної творчості, вчити виділяти в тексті дійових осіб, спостерігати за структурою і сюжетом казки;
розвивати навички діалогічного мовлення, правильно інтонувати речення; вдосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види робіт над текстом; формувати уміння переказувати казку, зіставляючи зміст прочитаного тексту й ілюстрації; збагачувати активний словниковий запас; вчити правильно висловлювати свої думки; виховувати бажання бути щирим, добрим.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Нумо, дітки, підведіться.
Один одному всміхніться.
Чули, вже дзвенів дзвінок –
Починаємо урок.
Наш девіз:
Думати — швидко,
Відповідати — чітко,
Працювати — дружно,
Запам'ятовувати — міцно.
II. Мовна розминка.
Хитру сороку спіймати морока,
А на сорок сорок – сорок морок.
(Очима, губами, пошепки,вголос, голосніше. Повільно — швидко.)
III Повідомлення теми і мети уроку.
1. Вступна бесіда.
Що воно таке, казка? Жила — була з давніх часів, про які вже стародавні книги не пам'ятають.
Казки- це наші вчителі. Спочатку виховують, потім розважають. Казка — це диво. Вона дає привід для роздумів, повчає, приносить багато радощів.
2. Випереджаюче завдання.
- Які казки найдавніші?
- Ми сьогодні ознайомимося з казкою про тварин. А що це за казка- відгадайте загадку.
Де ж усі сховались звірі?
У якій такій квартирі?
Дуже тісна, невеличка
Це чудова…(Рукавичка).
Ви втомилися, тому я пропоную відпочити .
ІV. Фізкультхвилинка.
У країні казочок жив веселий Колобок.
Разом з ним усі звірятка
Вишикувались на зарядку.
Похитали головою,
Раз – притупнули ногою,
Руки вгору піднесли,
Трішки ними потрясли,
Нахилились вліво, вправо,
Та цього іще замало.
Руки вгору, руки вниз,
Раз присіли, піднялись.
Головою похитали
Й працювати знов почали.
V. Опрацювання казки “ Рукавичка ”.
Комбіноване читання казки вчителем і перегляд мультфільму.
- Які тварини залізли в дідусеву рукавичку?
Словникова робота.
шкряботушка біжить
скрекотушка де не взявся
побігайчик вилазить
сестричка суне
братик влізла
іклан плигає
набрідь прибіг
Мовчазне читання казки учнями.
Читаючи, зверніть увагу на розділові знаки в кінці речень.
Які речення повторюються?
- Як у казці названо мишку? Жабку? Чому?
Вибіркове читання.
- Прочитайте зачин казки.
Знайдіть в тексті речення, яких найбільше слів.
Знайдіть в тексті речення, які читаються швидко, голосно.
Розплутайте порівняння:
дужий, як лисиця
вірний, як заєць
швидкий, як ведмідь
кучерявий, як собака
хитрий, як баран
голодний, як вовк
- Кого з цих звірів не хотіли пускати до рукавички? Чому?
Аналіз змісту казки та висновки.
Давайте поміркуємо. Як могли вжитися в одній рукавичці боягузливий зайчик та хитра лисичка? Злий вовк і грізний кабан?
Чи можна сказати, що звірі були хорошими, доброзичливими друзями.
Що корисне ми можемо взяти для себе з цієї казки.
ПРОЧИТАЙТЕ ПРИСЛІВ'Я.
(Перекреслюємо літери М і Ф)
ХМОФЧ ІТІМСФНМО, ЗМАФТФЕ ЗФАМТМИШФНО.
Переказ казки за малюнками.
Інсценізація казки.
Решта дітей утворюють рукавичку. Ці слова повторюють перед приходом наступної тварини до рукавички.
Ось у лісі на стежині
Рукавичка лежить.
Вона тепла і велика
Всіх до себе манить.
Розвиток зв’язного мовлення.
- Пригадайте, як закінчилася казка? Розкажіть її кінець.
VІІ. Підсумок уроку.
- А зараз підсумок уроку ми проведемо у вигляді інтерв’ю.
- Яку казку ми прочитали?
- Чого навчає нас ця казка?
Оцінювання учнями своєї роботи. Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:
|
- працював ефективно, творчо, активно; |
|
- старався |
|
- працював нижче своїх можливостей |
VІІІ. Домашнє завдання.
Переказати казку.
Скласти загадки про звірів.