Розробка уроку математики
2 клас
Тема. Досліджуємо залежність суми і різниці від зміни одного з компонентів.
Мета: Узагальнити й систематизувати знання учнів про залежність між результатами арифметичних дій додавання й віднімання від зміни одного з компонентів; формувати вміння розв'язувати задачі.
навчальна й розвивальна:
формування предметних компетентностей:
формування ключових компетентностей:
формувати зацікавленість у навчанні.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання : підручник С. О. Скворцова , О.В. Онопрієнко « Математика»
2 клас, ноутбук.
Методи та прийоми: слово вчителя, евристична бесіда, метод дидактичної гри, проблемно–пошукові методи, метод самостійно виконання завдань, метод розв’язування задач.
Хід уроку
I . Організаційний момент.
Слово вчителя:
Доброго дня, діти!
Привітаймо наших гостей.
Я впевнена, що ми з вами разом сьогодні плідно попрацюємо.
В чаті у вас є позначки - смайлики . Оберіть той, який відповідає вашому настрою.
II. Мотивація навчально–пізнавальної діяльності. Визначення теми й мети уроку.
Слово вчителя з елементами бесіди:
-Мені дуже подобається дивитися фільми про цікаві подорожі. А вам?
-Ми з вами вирушаємо зараз у подорож.
-Здогадайтесь , який вид транспорту нам знадобиться?
-Запрошую на реєстрацію.
-Ми з вами отримали квиток .
-Ознайомимося з інформацією.
Air tiket- авіаквиток.
Flight 67 номер рейсу.
Date 11.11.2022
Що означає кожне число?
11- оданадцятий день місяця.
11- місяць листопад
2022 рік
Відкриваємо зошит і записуємо 11 листопада Класна робота
Tame Час вильоту. 10.40.
Gate -вихід - через нього ми вийдемо на посадку в літак.
Seat -номер нашого крісла в літаку. Наші місця з 1 по 25 місце.
-Якою мовою оформлений квиток?
Отже , робимо висновки , щоб подорожувати іншими країнами нам потрібні знання іноземних мов.
Тепер ми з вами подивимося інформаційне табло і дізнаємося, якими країнами будемо подорожувати.
Давайте подивимося наші зупинки: місто Лондон, Орландо, Ріо- де -Жанейро, Сідней, Пекін.
Літак нас чекає .
Сідайте зручно. Наша подорож починається.
Вітаємо Вас!
Бажаємо вам приємної подорожі .
Перед початком польоту прошу вас пристебнути ремені безпеки.
Якою мовою бортпровідник проводить інструктаж ?
Отже , ми з вами впевнилися, щоб подорожувати іншими країнами, нам необхідні знання іноземних мов.
III.Актуалізація опорних знань і способів дії.
3.1. Усна лічба.
Перша наша зупинка .
Місто Пекін- столиця Китаю.
-Хто нас зустрічає?
Я символ Китаю . Мене звуть Панда .Допоможіть , будь ласка, виконати завдання. А я вас познайомлю з одним із чудес світу.
Для того, щоб виконати це завдання, нам потрібно пригадати ,як знайти невідомий компонент або результат арифметичної дії.
-Давайте пригадаємо , як знайти невідомий доданок і як знайти суму?
Поставте позначки-смайлики .
Ви молодці!!!
IV. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого.
Друга зупинка .
Лондон- столиця Англії.
Хто нас зустрічає?
-Вітаю Вас! Я Левеня! І я є символом Британії . Хочу показати вам Біг Бен- годинник, який є символом Лондона та однією з найвідоміших світових пам'яток.
Виконайте завдання і дізнаєтесь висоту годиннико́вої вежі.
-Ми бачимо вираз. До числа 65 додати різницю чисел 45 та 14.
-Для того, щоб виконати це завдання, нам потрібно пригадати порядок виконання дій у виразах.
-Яку арифметичну дію ми будемо виконувати першою?
-Яку арифметичну дію ми будемо виконувати другою?
Третя зупинка .
Сідней – місто Австралії .
-Доброго дня! Я кенгурятко.
Вчитель звернулася до мене за допомогою.
-Вам сьогодні потрібно виконати дослідження.
-Запрошую вас до Сіднейського Університету. Де розташована бібліотека Фішера – яка налічує більше двох мільйонів книг. Там ви знайдете необхідну для вашого дослідження інформацію.
Дослідження
-Прочитайте першу рівність в стовпчику.
5+5=10 Як називаються компоненти?
-Прочитайте другий вираз.
9+5.=
-Знайдемо значення суми.
- -Який компонент змінився?( Перший доданок збільшився.)
- На скільки одиниць? ( на 4)
-Як ця зміна впливає на результат? (Сума так само збільшиться на 4 одиниці).
Прочитайте першу рівність 8-4=4
Як називаються компоненти?
Прочитайте другий вираз 12-4= ? Знайдіть значення різниці.
Який компонент змінився?( Зменшуване збільшилося на 4 одиниці).
Як ця зміна впливає на результат? (Різниця збільшилася на 4 одиниці).
Отже робимо висновки .
Четверта зупинка -місто Орландо.
-Вітаю у сонячній Флориді, ви напевно вже стомились і тому я ,Алігатор, пропоную вам завітати до Діснейленду і трохи відпочити .
Діти, Алігатор, запрошує нас відвідати парк « Ритму і танців»
А зараз ви самостійно продовжите досліджувати залежність суми і різниці від зміни одного з компонентів.
Знайти значення виразу.
Дослідити, який компонент змінився.
Як ця зміна вплинула на результат?
Поставили позначки -смайлики
-Що в задачі незвичайного?( два запитання.)
-Знайдіть числові дані. ( 9 малюнків і на 2 більше)
-Які числа є шуканими? ( Скільки малюнків олівцями і скільки всього).
Чи можемо ми відповісти на перше запитання?
Відповідаємо на перше запитання.
Скільки малюнків фарбами намалювала ?(9)
А олівцями? ( на 2 більше)
Яку арифметичну дію застосуємо? ( додавання чи віднімання)
Відповідаємо на друге запитання.
Скільки малюнків фарбами ?(9)
Скільки малюнків олівцями? ( 11)
Яку арифметичну дію застосуємо? ( додавання чи віднімання)
П'ята зупинка - Ріо-де-Жанейро- місто Бразилії.
Хто нас зустрічає?
Вітаю у Ріо!!!Мене звуть Анаконда. Запрошую вас подивитися найбільшу річку в світі. Я живу тут і тому знаю багато цікавого.
V. Рефлексія навчально – пізнавальної діяльності учнів.
-Дітки , нам час повертатися до Харкова.
-Я пропоную вам обрати кульку. І поділитися з нами враженнями від подорожі.