4-Р клас
Тема уроку: Інтегрований урок-презентація результатів проекту
« Збережемо первоцвіти»
Природознавство: Первоцвіти.
Математика: Задачі на рух.
Мета уроку.
Природознавство: виховна: узагальнити знання про Червону книгу і її призначення, формувати вміння висловлювати свої думки, передбачати результати власних дій, визначати причини зникнення рослин і шляхи їх збереження;
розвивальна: збагачувати активний словник учнів; розвивати допитливість, увагу, пам'ять, спостережливість, логічне та образне мислення, зв’язне мовлення, естетичний смак, фантазію;
виховна: виховувати бережливе відношення до природи та бажання внести свій вклад у справу захисту природи.
Математика: : навчальна – закріпити і систематизувати набуті знання формувати вміння застосовувати правило знаходження швидкості руху за даними відстанню і часом руху в нестандартних умовах проблемної та математичної задачі; вправляти у виконання дій з багатоцифровими і мішаними числами;
розвивальна – розвивати логічне мислення і швидкість мислення, увагу, математичне мовлення, оперативну пам’ять, обчислювальні навички, висловлювати загальні судження й конкретизувати їх прикладами.
виховна – виховувати колективізм, охайність, зміцнювати бажання працювати в групі, парі, здатність розуміти один одного; мотивувати необхідність математичних знань у подальшому житті.
Обладнання: Математика.4 клас.3частина/Петерсон Л.Г. ,схеми до задач на рух, індивідуальні картки, записи на дошці, сигнальні картки, таблиці самостійного оцінювання, відео « Первоцвіти», фото та малюнки, стіннівки «Збережемо первоцвіти»
Хід уроку:
І. Організація учнів до уроку. Емоційне налаштування на роботу.1 хв.
Педагог вітає всіх із сонячним весняним днем, виразно читає вірш.
Цвіте, квітує рідна сторона,
Цілує сонце наші очка й лиця.
Гостює в нас ласкавця-весна,
І всім принесла квіти чарівниця!
( Кожна група дітей отримує штучний букет: пролісків, фіалок, крокусів, тюльпанів)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. 2 хв.
1.Сьогодні з’ясуємо, які рослини рідного краю занесені Червоної книги, вони потребують нашої уваги і допомоги , і одночасно удосконалимо уміння розв’язувати задачі на рух. Весна наближається швидко, бо рухається зі швидкістю 50 км в день. То часу не гаймо, працювати починаймо! Я бажаю вам успіху! А що таке успіх?
У – уміння вчитися
С – самостійність, співпраця в групах
П - прийняття рішень, подолання труднощів
І – інтерес до знань, ініціативність
Х – хороший настрій
2. Прийом « Квітка часу».
- « Квітка часу» допоможе нам спланувати свої дії.
- Чого очікуєте від уроку?
( 1. Очікую на ефективне спілкування і співпрацю в команді.
2. Уміння разом вирішувати проблеми і приймати рішення.
3. Уміння логічно обґрунтовувати свою позицію.
4. Зможу самостійно оцінити свою діяльність за таблицею самостійного оцінювання.
ІІІ. Актуалізація знань і фіксація ускладнень у діяльності. 7 хв.
2.Математичний диктант.
1). Площа, яку займали ліси на початку нашого століття в Україні була в 4 рази більша, ніж зараз ( 10млн. га). Визначте, якою була площа лісів у давні часи в Україні. ( 40 млн. га)
2). Скільки років потрібно для утворення 50 см родючого грунту, якщо 1 см грунту формується протягом 250 років? (1250 років)
3). Щоб набрати 1 г меду бджолам доводиться принести в вулик 143 порції нектару і пилку. Скільки порцій нектару і пилку треба їм принести, щоб утворилась 1 чайна ложка меду ( 6 грам) ? (858 порцій)
4). На Дніпропетровщині 16 видів первоцвітів, з них 5 видів занесено до Червоної книги України. Яка частина первоцвітів нашої області занесена до Червоної книги України?
5). На Поліссі ростуть 67 видів першоцвітів, що на 40 видів менше, ніж було раніше. Скільки видів було раніше? ( 107 )
- Перевірте математичний диктант у сусіда справа.
Відповіді: 40 000 000; 1250; 858; 5/16; 107.
3. Вправа « Порівняй дроби»
- Розмістіть дроби в порядку зростання, якщо зробите це без помилок, то зможете прочитати словосполучення.
( На звороті карток з дробами букви, які утворюють слова ЧЕРВОНА КНИГА)
ІY. Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.2 хв.
( Діти підходять до дошки і знімають по одному зображенню. В результаті « галявина» залишається без квітів).
4.Перетворення об’єктів у часі. 3 хв.
-Задача. В одній стеблині з трьома первоцвітами приблизно 4500насінин. Скільки насінин загине, якщо кожен учень нашого класу зірве хоча б по одній стеблинці? ( 4500*24= 108 000). А якщо це схоче кожний учень школи, а їх 680? ( 4500*680=3 060 000)
- Уявляєте, що чекає нас у майбутньому?
- Можливо, хтось з вас готовий повернути квітку на « галявину»?.
Але в житті, нажаль, цього зробити не можна.
( Аркуш із зображенням підсніжників закритий аркушами із питаннями. Вчитель знімає питання, учні сигналізують відповідь «правильно-неправильно».)
Робота в групах. (Після обговорення діти показують знаки + або -)
Доведіть свою думку. Чи вірне твердження, що:
6.Релакс «Я-підсніжник»
- Уявіть себе об’єктом природи: рослиною, лісом чи полем, на якому ростуть рослини. Розкажіть, що ви відчуваєте?
(- Я- підсніжник. Ще навкруги лежать сніги, а я вже прокинувся і, виглядаючи з-під снігу, тягнуся своєю голівкою до сонечка. Я насолоджуюсь свіжим весняним вітерцем, вклоняюся першому струмочку. Я радію тому, що живу і прикрашаю собою світ.)
ІY. Закріплення і систематизація знань.
-А щоб помилуватися весняною красою вирушаємо до лісу. А для цього треба повторити тему « Задачі на рух».
Робота в групі. Розмістити кожну величину у свою колонку.
S |
t |
V |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2500км; 7хв; 70км/год; 540км; 30см/хв.; 4год; 490км; 10год;
500м/год; 120км; 6діб; 120км/хв.; 3с; 14км; 89км/с
2.Робота з підручником.( с.107 № 1) Відтворить опорну таблицю з різними видами руху і внести до неї формули одночасного руху для зустрічного руху і руху навздогін.
3. Бліц-турнір. Скласти вирази за схемами. (С.108 № 6)
4. Робота в групах. Скласти схеми та роз’язати задачі.
І група – с.107 № 2;
ІІ група – с.108 № 3;
ІІІ група – с.108 № 4;
ІYгрупа – с. 108 № 5.
Додатково с.108 № 10 –Рівняння.
5. Перевірка розв’язання задач.
Вчитель. Дякуємо «Художникам»! Сподіваюсь, їхні плакати закликали всіх берегти первоцвіти.
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія. Метод крісло автора.
На уроці всі ви дружно працювали
І добре відповідали
Показали математичні уміння
І природи розуміння.
(Збираючи первоцвіти – ми губимо їх, а купуючи – допомагаємо губити. Саме масовий збір – одна з головних причин різкого зменшення чисельності ранньоквітуючих видів рослин, занесених до Червоної книги України. Із лісу краще принести гарний настрій, спогади про тишу та аромат весняного повітря, напоєного чарівними квітами. Польові та лісові рослини найкрасивіші там, де вони виросли, тож залишимо Землі її квіти.)
-- Розкажіть про це своїм друзям, братикам і сестричкам. Ми всі разом повинні піклуватися, охороняти природу.
- Що нового відкрили на уроці?
- Що було цікавим?
- Чого навчився?
- Що повторювали?
- Що було незвичним? (Природознавство + математика = інтегрований урок)
- Чи активно працювали?
- Чи отримали задоволення?
- Що запам’ятали?
--Які вміння ми удосконалювали на уроці?
(Вміння виконувати дії множення, ділення, додавання та віднімання з багатоцифровими числами та мішаними числами, розв’язувати задачі).
- Оцініть роботу на уроці в « Таблиці самостійного оцінювання»
--Найкраще працювали ….(оцінювання учнів,заохочення)
VІІ. Домашнє завдання.
Таблиця самостійного оцінювання |
||
Каліграфічна хвилинка |
1 |
|
Математичний диктант |
1 |
|
Порівняти дроби |
1 |
|
Мозаїка знань |
1 |
|
Розмістити величини |
2 |
|
Робота над задачами |
3 |
|
Бліц - турнір |
3 |
|
Всього: |
12 |
|
ОЦІНКА