Розробка уроку "Моє довкілля" 1 клас

Про матеріал
Урок, мета якого ознайомити учнів з поняттям "контур", розвивати навички роботи з графічними матеріалами, формувати у дітей уміння сприймати, аналізувати, передавати точність своєї думки. Виховувати у здобувачів освіти естетичне сприйняття навколишнього світу, бережливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

                                              Мистецтво  1 клас

(Образотворче мистецтво)

Тема:  Моє довкілля

Мета: ознайомити учнів з поняттям «контур». Розвивати початкові навички роботи з графічними матеріалами. Формувати у дітей уміння сприймати, аналізувати, передавати точність своєї думки. Виховувати в учнів естетичне сприйняття навколишнього світу, бережливе ставлення до природи, акуратність.

Очікувані результати:

  • Сприймає твори мистецтва із зображенням звірів та висловлює власні враження;
  • Визначає на слух різні звуки природи – шепіт листя, спів пташок;
  • Розміщує пропорційно зображення. Використовуючи площину аркуша;
  • Орієнтується у визначенні образів за їх описами.

Обладнання: підручник Л.М.Масол, О.М.Колотило Київ «Генеза» 2018, Контури тварин, Еартина «Іжачки» навчальні плакати, кольорові олівці, фломастери, альбоми, контури тварин.

                                                      Хід уроку

РАНКОВА  ЗУСТРІЧ

І. Організація класу

  1. Перевірка готовності до уроку

Упорядкування робочих місць

Дітки, сьогодні ми з вами вирушаємо на екскурсію до лісу і побачимо багато цікавого навколо нас. Тож, вирушаємо…

(Звучить музика «Голоси лісу»)

  • Що за голоси ви почули?
  • Кого з пташок ви впізнали?

ІІ. Повторення матеріалу

 З якими звуками ми знайомилися на минулому уроці?

(На минулому уроці ви знайомилися з високими і низькими звуками. )     - Які пташки співали високими (низькими) звуками?

Виконання пісні «Сів комарик на дубочок»

ІІІ. ВІРШІ-ЗАГАДКИ

-А яких тварин ми зараз зустрінемо, відгадавши загадки?

(Діти відгадують загадки, а вчитель вивішує ілюстрації тварин на дошку).

Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається. Вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок.
Як він зветься?...
(Їжачок)

 

Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кошлатий:
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину.
Влітку любить полювати, 
Ну а взимку – в лігві спати. 
Як зачує він весну –
Прокидається від сну.
(Ведмідь)

 

Багряна шубка
І розкішний хвостик.
Ліс їй дари приносить:
Осипають сосни шишки.
Час уже збирать горішки.
Клопотлива і метка,
А в дупло несе грибка.      
(Білка)

 

Сірий, ікластий, Хоче вівцю вкрасти.

(Вовк)

 

  Хвіст куценький,

довгі вуха,

 має в шафі два кожухи.

Влітку одягає сірий,

 ну а взимку — теплий білий.

(Зайчик)

 

До пухнастого хвоста личить шубка їй руда.

Як рушає полювати, не виходить зайчик з хати.

(Лисиця)

 

Не олень, хоча й рогатий,

В нього роги – як лопати,

Хто ж це? Здогадався хтось?

 Це великий, дужий …(лось).

 

 

ІV. НОВИЙ МАТЕРІАЛ

Художники малюють звірів, птахів і риб різних за виглядом і характером серед густих трав, високих дерев, у морських глибинах. Спостерігати за тваринами ми можемо вдома, у заповідниках, парках, де вони живуть у природних умовах, а ще з картин художників.

 На прогулянці в лісі ми чуємо різні звуки – шепіт листя. Спів пташок, шурхіт їжачків.

  1. СПРИЙМАННЯ

Робота за картиною

  • Що відбувається на картині?
  • Що ще ви помітили?
  • Ваша думка про картину.
  • Про що ми ще не говорили?
  • Як би ви назвали картину?

 

 Для того,  щоб малюнок був виразним, художники часто обводять його лінією – контуром. Контур  це лінія, якою обводять малюнок, щоб він був більш  виразним.

  1. Практична робота

Учні по одному обирають контури предметів за власним бажанням і розмальовують їх.

 

Картинки по запросу образотворче мистецтво контури малюнків…………….

 

 

  1. Виставка виконаних робіт, їх рецензування…
  • Чому  ви обрали саме цей предмет?

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Робимо рухи лініями, зображеними на плакаті.

                       C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\лінії.jpg

  1. Пантоміма. Показати рух їжачка

 

 

V. ПЕРЕГЛЯД МУЛЬТФІЛЬМУ ПРО ЇЖАЧКА

 

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\380529_1.jpg

 

 

V. Практична робота. Малювання їжачка

(Вчитель виконує роботу на дошці. Слід звернути увагу учнів на зміну характеру ліній)

 

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\малювання.jpg

(Учні виконують роботу, вчитель надає індивідуальну допомогу)

 

VІ. Підсумок уроку

  1. За малюнками (підручник, с.15) складіть казочку про їжачка
  2. Пантоміма. Показати рух їжачка
  3. Перегляд і демонстрація дитячих малюнків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                    Биринський  НВК

 

 

                             Інтегрований урок мистецтва у 1 класі

 

                   

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\урок\ілюстрації\лис.jpg

 Підготувала і провела вчитель початкових класів

                                                      Шлапак Марина Олександрівна

 

 

 

 2020

docx
Додано
16 грудня 2020
Переглядів
3498
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку