урок 52 (9)
Підтема: Повторення.
Мета: Повторити ЛО теми.
Удосконалювати техніку читання. Розвивати ерудицію учнів. Прищеплювати любов до читання.
Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для роботи в парах (H0t), (Н02).
▼ ХІД УРОКУ
ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
1. Привітання.
Т: Good morning, children! Ps: Good morning, teacher!
2. Повідомлення теми та мети уроку.
Т: Today we'll remember the words on the topic «Books Are Our Friends» and practise in reading.
3. Перевірка домашнього завдання.
1) РЗ, впр. 1 (с. 47),
Учні по черзі читають відповіді на запитання та ланцюжком переказують текст.
2) РЗ, впр. 2 (с. 47).
Учитель просить трьох-чотирьох учнів прочитати листи, які вони написали.
4. Уведення в іншомовну атмосферу. Виконання завдання на картках.
І
Greeting Aim
Check on Homework
Warming up
Учитель роздає картки з текстом, у якому пропущено частину інформації. Учні в парах ставлять один одному запитання та доповнюють речення. Після виконання завдання учні ланцюжком читають доповнений текст.
«О,:
Ask your partner and complete the text
In Britain people read a lot of books, but the most popular leisure activity is television. 99 % of the population owns a television set, and a Briton usually Watches it for hours a week. Compare that with these statistics on reading.
read for
7,4 hours each week on average. They buy 665 million books every -
Закінчення завдання
62 % of British people read a daily news¬paper and 45 % read a every week. However, about 15 % of
have 62 % of British people read a daily and 45 % read a book every week. However, about 15 % of school leavers have problems
with
problems with reading and writing. The fastest growing leisure activity is
and computer games. . The fastest growing leisure activity is video and games.
ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Повторення й активізація JIO теми «Книги — наші друзі».
1) Впр. 1 (с. 90).
Учні в парах обговорюють книги, які вони прочитали, використовуючи подані у вправі прикметники та мовленнєві зразки.
2) РЗ, впр. 2 (с. 49).
Учні читають слова, знаходять серед них «зайве» та пояснюють свій вибір.
3) Гра «From Gulliver's Travel to Harry Potter».
Учитель розкладає на столі перегорнуті картки у вигляді двох доріжок.
Потім викликає до дошки двох учнів. Учитель перегортає першу картку й надає приклад речення:
Т: Gulliver's Travel is enjoyable, but slow-moving.
Учні по черзі перегорають картки своєї «доріжки» й усно складають речення про книжки, зазначені на картках. Якщо учень не може скласти речення або складає його з помилками, він виходить із гри, а на зміну йому приходить інший учень класу. Перемагає той учень, який першим закінчить гру реченням про книгу «Гаррі Поттер і таємна кімната».
і
HO,:
«Alice in Wonderland*
«The Three Musketeers*
«Robinson Crusoe»
«Gulliver's Travel»
«The Adventures of Huckleberry Finn»
«The Hound of the Baskejcvilles»
♦Treasure Island»
Reading
і®
ж
«Harry Potter and the Cham¬ber of Secrets»
2. Подання тексту для читання. Впр. 2 (с. 90). 1) Етап підготовки до читання.
а) Бесіда за малюнком у підручнику.
Т: Look at the pictures on page 90. Who can we see there? Where is the boy? What is there on the table? What is the boy doing?
б) Учитель записує на дошці нові слова та пояснює їхнє значення. 7*: Now write these words down into your vocabularies.
Учитель просить учнів записати нові слова з перекладом у словничок. 2) Етап читання.
Ш
Vocabulary Practice
Т: Let's read the text and tell where Jim found the lock that fitted the key. Учні ланцюжком читають текст і дають відповідь на запитання.
3) Етап перевірки розуміння змісту тексту.
а) Впр. З (с. 91).
Учні по черзі читають помилкові твердження, подані в завданні, й усно їх виправ ляють.
б) Бесіда в режимі T-*Pt->Pt->Pr
Т: Where did Jim live? Was he a happy child? Did he have a lot of friends? What was he doing when he found an old key? What did Jim find in the attic?
3. Розвиток умінь мовлення.
1) Впр. 4 (с. 91).
Учні в парах читають діалог вправи за ролями та інсценують.
2) РЗ, впр. З (с. 49).
Учні складають із поданих реплік діалог, потім двоє учнів читають діалог за ролями.
ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ 1. Домашнє завдання.
1) РЗ, впр. 1 (с. 48), письмово.
Speaking
2) Впр. 5 (с. 91), письмово.
Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.
Бесіда в режимі Т-їР^Р^Ру
Т: Was the lesson interesting? What topic have we revised today? What did you prac¬tise to speak about? What activity did you like most?